“Apple Watch Series 1 Kullanıcı Yorumları” için 8 yorum

 1. Series 3 ün hızı artmış, yani bu da demek oluyor ki uygulamaların genel hızı ve cihazın da genel hızı yüksek ve daha iyi bir performans. Series 1 de de dual işlemci vardı ve hala da iş görüyor. Ama arada fark var mı? Yani var sayılır, Series 3 çok daha hızlı hissettiriyor, dediğim gibi series 1 de oldukça iyi ama aralarında gözle görülür bi hız farkı var, mesela fitness uygulamaları çok daha yavaş açılıyor. bunu da göz önünde bulundurun, bi de yanına GPS ve bi de yüzerken bile su geçirmemezliği ekleyin, series 3 tam olarak bu işte aslında, yani paranız yoksa ve bu saydıklarım sizi pek etkilemiyorsa Series 1 i alabilirsiniz, ama aksi takdirde Series 3 ü almanızı tavsiye ederim.

  Apple saatleri öyle nesiller boyu sizde duracak, torunlarınıza aktaracağınız bir şey değil, sonuçta diğer bütün elektronik cihazlar gibi bunların da vakti geçecek, bu yüzden çok para harcanılmaması gerektiğini düşünüyorum, series 1 de iş görür yani. Series 3 kesinlikle daha iyi bir akıllı saat ama. Her iki saate de sahip olan biri olarak sorularınız varsa yanıtlayabilirim.
  1  0
 2. Yeni bir ürün pazarı olmasına rağmen apple yine harika bir iş çıkartmış, bence olumsuz yorumları bir kenara bırakabilirsiniz, çünkü pek gerçeği yansıttıklarını sanmıyorum.

  Ben şahsen bu saate 10 üstünden 8 puan veriyorum, bana kalsa 10 puan da verirdim ama abartmış gibi görünmek istemiyorum.

  Saat öncelikle bir çok sıkıntımı ve endişemi benden aldı, çünkü borsaya daha yeni girişmiş biri olarak sürekli telefon bildirimlerine muhtaç yaşıyordum, telefonum sürekli gördüğüm bi yerde olmalıydı falan ama artık bu sıkıntıların hiçbiri kalmadı, telefon yanımda olduğu sürece sadece bileğime bakarak takip edebiliyorum.

  Saatin artıları bununla da bitmiyor, trafik mi sıkışık, hop bir titreşim, istanbulun trafiğinden kaçmanız için sizi uyarıyor. 28 yaşındayım, fit ve mental olarak sağlıklıyım ancak taşikardi hastasıyım ve kafamda sürekli olarak günlük stresten uzak durma endişesi var, ki bu bile benim için bir sıkıntıydı. Hem stresten uzak durmam gerekiyo diyosun hem de borsa ile ilgileniyosun diyenler olabilir ama tutku denen şey böyle bi şey işte.. Apple sağolsun bu sıkıntıdan da kurtardı beni, ayrıca kalp ritmimi anında görebiliyor olmak çok hoş, zaten bi sıkıntı çıkacak gibi olduğunda uyarıyor sizi, ve bu sayede her şeyi bırakıp kendinizle ilgilenebiliyosunuz.

  Bunun dışında saatin kullanımı kişiden kişiye değişir tabii, bu yüzden bikaç küçük özelliğinden bahsetmeyeceğim bile.

  Dizayn olarak apple olduğu için denecek tek bir kelime bile yok. Adamlar bu işin gerçekten kitabını yazmış, ve göze salt olarak güzel geliyor. Renk seçimleri de başarılı olmuş, alüminyum gövdeye zaten ne koysanız yakışıyor gibi duruyor.

  Bende uzay grisi rengi var, harika görünüyor, tek kelimeyle harika yani, ama tabii renkler ve zevkler tartışılmaz. Büyük ihtimalle ben diğer herkese göre biraz daha kafa yoruyorum bu konulara ama insan sürekli olarak bileğinde gezdireceği bir şeyin rengini önemsemeli bence. Çünkü saat bir erkeğin en büyük aksesuarıdır, hele bi de ellerinizde güzelse..
  kolunuzu masaya kaldırdığınız anda bütün ilgi dikkat size çekiliyor. Yani Intel MICA kadar dikkat çekici olmasa da gayet havalı bir saat olduğu kesin.
  0  0
 3. Apple watch 1 i çok sevdim. Kolumda çok güzel duruyor, uzay grisi rengi harika. Saati almamın sebebi telefonu biraz daha az elime almak, adım saymak ve dış görüntüsünün güzelliğiydi aslında. Diğer özelliklerini pek kullanacağımı sanmıyodum ama yanılmışım. Telefonumu kontrol etmek, mesajlara cevap vermek çok rahat oluyor ve kesinlikle kullanışlı. Bu arada en sevdiğim yanlarından biri kesinlikle dış görünüşü oldu, çok şık duruyor.

  Apple’ın sitesinde series 1 ve 3 için pil ömrüne 18 saat demişler. Bana bir gün boyunca yetiyor. Gün ortasında pili bitmemesi için gece yatmadan önce telefonumla birlikte saatimi de şarja takıyorum. Series 3’te GPS açık olunca 1’lere göre daha kısa sürdüğünü söylüyorlar.
  0  1
 4. Apple watch Series 1 sadece alüminyum gövde olarak üretilmiş, bükümlü IonX cama sahip ve bu çok kolay çizilen bir cam malesef, yani aslında 4 aylık kullanımım sonucu camda pek bi çizik söz konusu değil ama bi iki tane de olsa ufaktan çizik var ama saatin o güzel görünümünü bozmaya yetiyor bence. yani dışardan görünmeseler de yakından bakınca ufak ufak çentiklerin olması sinir bozucu.
  1  0
 5. Series 1 ile denize giremiyorsunuz malesef. IPX7 sertifikası var, yani bu da el yıkama esnasında ıslanmasına fln izin veriyor, hatta unutup duşa girseniz ya da kolunuzu suya daldırsanız bile bişey olmuyor. Bu bahsettiklerimi yaptım ve hiçbir şey olmadı. Dediğim gibi denize girmediğiniz sürece sıkıntı yok.
  0  1
 6. Keşke bi iki sene önce alsaymışım dedirtti. Üç tane çocuğu olan bi yandan da günlük işlerine yetişmeye çalışan bir anneyim, yani bu yüzden telefonumu duymamak benim için çok sinir bozucu ya da kötü sonuçlar doğurabilecek bir şey oluyor. Ama artık Apple sayesinde bunlara bir son verildi. Cidden çok kullanışlı bir alet yapmışlar, bütün takvimimi rahat rahat inceleyebiliyorum. Bu arada saatin ekranında öyle çok çizik falan da oluşmuyor, bi keresinde sadece köpeğim saati yemeye çalıştı onda az bi çizik oldu, ama görüntüyü engelleyecek bi şey yok. Saatin en sevdiğim özelliği ise, konuşmayı anında mesaja çevirebiliyor olması, yani siz konuşuyorsunuz o yazıyor. Harika bir özellik, araba kullanırken çok yardımcı oluyor.

  Şu aralar series 3 almayı düşünüyorum. Haritalar için GPS kullanabiliyosunuz mesaj alabiliyosunuz, hava durumu ve haber takibi yapabiliyosunuz. Series 1 de sadece wi fi var, yani ofis ya da ev gibi ortamlarda sorunsuz kullanabiliyosunuz.
  1  0
 7. İlk olarak çok etkilemdiğimi söylemek istiyorum. Eşimde ilk jenerasyonu var bu saatin, yani bu sebepten aletin neler yapabileceğini biliyorum. Özet olarak saatten baya memnunum, hatta hiç bu kadar seveceğimi ve işime yarayacağını düşünmüyodum ama şimdi sokağa onsuz çıkınca bi garip hissediyorum. Her gelen bildirimde telefonu cebinizden çıkarmanın ne kadar anlamsız bir şey olduğunu göstermiş oluyor bu akıllı saatler. Araba kullanırken telefona dokunmadan arama yapmak falan da çok rahat. Aktivite takip muhabbeti de bi bambaşka güzel bu arada.
  He en güzel yanlarından biriyse insan kendini James Bond gibi hissediyor, telefonla yapılabileceğiniz her şeyi neredeyse yapabilmeniz çok güzel, sadece aramalara cevap veremiyosunuz onun dışında harika. Saati almadan önceki en büyük endişem bu kadar para vermenin doğru olup olmadığıydı, ama sonra sadece dış güzelliği için insanların saatlere servetler harcadığı gerçeğini düşündüm, neden fonksiyonel bi saate para vermeyeyim ki yani? Mantıklı olan budur arkadaşlar.
  0  0
 8. Bataryası harika, en azından 24 saati rahat bir şekilde görüyor, adım sayma, antrenman ve günlük bildirimler konusunda çok iyi. Bunun dışında bisiklet kullanırken kalp ritm sayacında sıkıntı yaşadım, bisikleti sık kullanan biriyimdir, ve kalp ritmimi ölçmeyi çok istiyordum ama saatin bu uygulamasında şöyle bi sıkıntı var, ekrandaki sayıyı belirli aralıklarla gösteriyor, sonra ekran kararıyor, yani sürekli olarak ekranda göremiyosunuz, bunun için kalp ikonuna basmak gerekiyor ama bisiklet kullanırken bunu yapmak hem zor hem de tehlikeli, tamam belirli aralıklarla gösteriyor ama keşke sürekli açık kalsaydı. Bunun dışında gerçekten hiçbir sorunu yok ve süper şekilde tatmin olmuş durumdayım. İyi ki almışım diyorum.
  0  0

Siz ne düşünüyorsunuz?