“Braun Silk-epil 3 Kullanıcı Yorumları” için 11 yorum

 1. Braun Silk-epil 3 – 3270 modeli için yorum yapıldı:

  Yüksek hızda bile çok nazik alıyor tüyleri bacaklarımı alırken neredeyse hiisetmiyorum diyebilirim. Epilatörlerle içli dışlıyım son yıllarda bi kaç model kullandım . Braun silk epil 3 3270 modelini diğer modellerle kıyaslamak gerekirse diz bölgesini alırken çok başarılı . Tek tük tüyleri bıraktığı oluyor ama bu sorun her modelde oluyor . Diğer modellerden kötü diyemem hatta eski kullandığım modelden bi tık daha iyi. Kullanma kılavuzunda 90 derece dik tutup tüylerin tersinden bastırmadan geçin diyor. Ben sık sık bastırma ihtiyacı duyuyorum kısa tüyleri yakalaması için . Masaj başlığı ciltle cımbızlar arasında mesafe yaratıyor, uzun tüyleri alırken kullanmak için tasarlamışlar herhalde. Uzun tüyleri alırken genelde kırılabiliyor o yüzden uzun tüyler içinde kısa tüyler içinde ben bastırıyorum.Ürün diğerlerine göre daha nazikçe aldığı için koltuk altımda denemeye cesaret bulabildim eski epilatörlerde deneyip bi daha koltuk altıma epilasyon yapmamıştım . Ama bu ürünü beğendim koltuk altında daha rahat hissettirdi diğer modellere göre. Çok acıtmadı ama tüyleri çok güzelde almadı.Belki çok kısaydılar diye bilemiyorum uzayınca bi daha denerim bence güzel alır uzayınca. Diğer modeller koltuk altını alırken derinin üstündenki nokta nokta deriyi de çekiyordu bu model çekmedi deriyi hiç, umutluyum bu üründen baya. Epilasyonu ilk kez yapacaksanız önce bir kez ağdayla alın yoksa hiç alınmamış bacağı almak minimum bir saat sürüyor. Ama ağdayla uğraşmak istemiyorsanız direk epilasyonla da başlayabilirsiniz tabiki.

  Ürün iki başlıkla geliyor biri normal tıraş başlığı biri tüyleri kısaltmak için kullanılan şekillendirici başlık ama ben şekillendirici başlığı pek beğenmedim. onun yerine epilasyondan 4-5 gün önce normal tıraş ediyorum. Epilasyon yapacağım güne kadar tüyler biraz uzamış oluyor . Epilasyonu yapıyorum tüyler uzasın diye bi kaç gün bekliyorum sonra bi daha geçiyorum üstünden. Yani yaza pürüzsüz bacak istiyorsanız bahardan başlasanız iyi olur. Tıraş başlığını çok beğendim. Üst bacak ve bikini bölgesine epilasyon yapmayı sevmiyorum hem bi ton iş hemde çok acıyor. Ama bu başlıkla kolay şekilde tıraşlayabiliyorum.

  Bir de kutudan temizleme fırçası çıkıyor epilatör için güzel ama açıklamada tıraş başlığında kullanmayın zarar verebilir yazıyor. Temizlemek için fırçayı alkole batırabilirsiniz. Eski modellerinde olmasına ragmen bunun çantası yok o yüzden kendim bi çanta aldım. Kesinlikle siz de bi çanta alın yoksa bi süre sonra aksesuarları kaybediyosunuz .

  Işığını tüyleri görebilmek için çok işe yarar buldum ama kapatma özelliği olmasını tercih ederdim. Mesela koltuk altımı alırken ışık gözümün içine içine giriyor.

  Bu arada ürün kablolu. Kablosuzlar güzel ama genellikle işiniz bitmeden şarjı bitiyor kablosuzlar daha çok düzeltmeler için iyi.Sonuç olarak ben bu epilatörü yeni başlayanlarada uzun süreli kullananlarada tavsiye ediyorum. Braun iyi marka zaten kötü ürün yapmaz.
  8  1
 2. Braun Silk-epil 3 – 3170 modeli için yorum yapıldı:

  Epilatör kullanmaya çok uzun zaman önce başladım, tüylerimin çoğu çıkmıyor artık çıkanlar da çok daha ince çıkıyor eskisine göre. Her gün kılla tüyle uğraşmak zorunda kalmamak çok büyük rahatlık. Koltuk altı ve bikini bölgesinde sakal gibi tüylenme de olmuyor, pürüzsüz görünüyor. Evet biraz acıtıyor ama daha rahat acısız epilasyon yapmak istiyorsanız, epilasyon yapmaya başlamadan 40-45 dakika önce ağrı kesici alın, ılık suyla tüyleri alacağınız bölgeyi yıkarsanız deriniz yumuşar tüyler daha kolay çıkar derinizden. Ben arada tüyleri almaya başladan alacağım yere uyuşturucu sprey sıkıyorum .Epilasyona başlayınca başta çok acımayan yerlerden başlayın. Ben dizimden ve alt bacağımdan başlıyorum sonra daha acıyan yerlere geçiyorum. Bileklerden veya bikini bölgesinden başlamayın çok hassas yerler. Çok acımayan yerlerden başlayınca diğer yerleri daha rahat hallediyorum . Tüylerin hepsini bi seferde almasanızda olur, bi gün biraz alıp gözünüzden kaçanları bi kaç gün sonra alabilirsiniz. Epilasyona yeni başlıyosanız ilk aldığınızda bazı tüyler kırılır sonra kalan tek tük tüyleri jiletle alırsınız ama bir süre almaya devam edince o kırılan tüylerden de kurtuluyorsunuz hem daha az hem daha ince çıkıyor.
  Braun un silk epil 3 3170 modelinden çok memnunum. Braun kaliteli ürünler yapıyor hiç dandiğine rastlamadım. Daha yeni modelleri var ama bence gereksiz pahalılar. Bu model gayet güzel ve bence yeni modellerdeki dğer özelliklere gerek yok . Islak kullanıma ne gerek var yani epilasyon dediğin kuru yapılır. Yeni modeller kablosuz ama bunun kablosu da upuzun zaten oda içinde rahatça hareket edebiliyorum bence kablosuz olmasına da gerek yok.
  6  3
 3. Braun Silk-epil 3 – 3370 modeli için yorum yapıldı:

  Kesinlikle bayıldım bu epilatöre. Polikistik over sendromum var. Fazla testesteron sorunundan yüz kılllarım var maalesef. Ya sürekli cımbızla çekmekle uğraşıyordum yada ağda yaptırmaya para veriyordum. Nomalde yüzümdeki tüyleri almak için yaptıklarıma daha iyi bi alternatif olacağı ümidiyle bu epilatörü aldım. İşe yaradı ve gerçekten çok acıtmıyor. Hızlı çalışıyor ve kısa tüylerinde icabından geliyor. Tıraş başlığını bacaklarımda ve koltukaltımda kullanıyorum ve memnunum. Bir daha asla ne cımbızla uğraşırım ne de ağdaya para veririm. Epilatörle ilgil tek sorunum prize takılı kullanmak zorunda olmak . Şarj edilebiliyor veya pille çalışabiliyor olsaydı çok güzel olurdu çünkü kablolu olduğu için prizden pek uzaklaşamıyorum. Temizlenmesi kolay. Başlıkları çıkabiliyor. Birini çıkarıp hangisini isterseniz onu takıyorsunuz. Epilatörü yıkayamıyorsunuz ama sadece başlığını çıkarıp su altında fırçasıyla temizliyebilirsiniz. Epilasyondan sonra cildim pürüzsüz ve tüysüz oluyor. Daha mutlu daha özgüvenli hissetmeye başladım gerçekten. Sinir bozucu çene tüylerini almak için de çok güzel. Üstündeki ışık da tüylerin gözünüzden kaçmasına engel oluyor.
  3  1
 4. Braun Silk-epil 3 – 3170 modeli için yorum yapıldı:

  Bu benim ilk epilatörüm sadece bir kere kullandım. Biraz acıttı tabi sonuçta aynı anda kaç tane tüyü aynı anda alıyo vızır vızır. Çok acımasın diye film açıp kendimi oyalamaya çalıştım 🙂 Ürünün üzerindeki masaj silindirleri pek yumuşak değil, tırtık tırtık yapısı var. Masaj silindirleri takılıyken bazı bölgelerdeki tüylere ulaşmak çok zorlaşıyor, epilatör derime tam dik olsun da cımbızlar tüyleri yakalasın diye çok dikkatli tutmaya çalıştım ama dizlerimin arkası gibi kıvrımlı yerlerde zorlandım. Masaj silindirlerini çıkardım bilmiyorum güvenlli mi çıkarmak ama çıkarınca çok daha rahat aldım kıvrımlı yerleri. Çıkartınca bi kaza çıkmadı ama ekstra dikkatli davrandım . Cildim hassas olduğu için tıraşlarken hep kızarırdı, epilasyondan sonra hemen krem sürdüm ama yine de 1 gün kabardı cildim ama ağdadaki kadar tahriş olmadı. ikinci günün sonunda kabarıklıklar indi ve tıraşladığım haline göre çok daha güzel oldu. Tek tük tüyler kaldı ama üstünde iki dakikada jilet geçtim, normalde on beş dakka sürüyor tıraşlamak.
  4  5
 5. Braun Silk-epil 3 – 3270 modeli için yorum yapıldı:

  Bir kaç kez bacağımda denedim, bacak tüylerim çok hızlı uzamıyor o yüzden asıl sorunum bacaklarım değildi. Ama bacak tüylerim hızlı uzamadığı için kısa tüyleri almak her şekilde zor oluyor. Asıl sorunum koltuk altı ve bikini bölgesi . Aklınızda olsun bacağınızı almaya dayanamıyorsanız koltuk altı ve bikini bölgesine dayanmanız mümkün değil hiç uğraşmayın bile. Epilatör iki bölgedede tüylerin yüzde 90 – 95ini alıyor . Koltuk altındaki tüylerin çıkış yönleri farklı olduğu için baya uğraştırıyor. Bikini bölgesini alırken makine ile koruyucu kapak arasında derim sıkıştı. Sonra koruyucu kapağı çıkartıp kullandım ve bi daha deri çekme sorunu yaşamadım. Bikini bölgesini alırken daha iç taraflara inince acı çok artıyor. Zaten sadece üst bölgeyi alsanız yeterli oluyor. Bikini bölgesinde de koltuk altında da denildiği gibi bir ay pürüzsüzlük olmuyor. On güne kadar iki bölgede de tüylerim çıkmaya başlamış oluyor. Muhtemelen bir ay pürüzsüzlük konusu bacaklar içindir, bikini bölgesi tüyleri daha hızlı uzuyor bacaklara göre. Ürün tüyleri gayet iyi çekiyo. Epilasyondan bikaç saat sonra derim normal haline dönüyor ağdadaki gibi deriyi çekmediğim için o kadar tahriş olmuyor cildimm. Epilasyondan sonraki gün koltuk altıma deodrant sıktım ve yanma yaşamadım. Epilasyon yaparken mümkün olduğu kadar deriyi gerin, duş aldıktan sonra yapın epilasyonu ve sonraki bi kaç gün losyon sürünki sonrasında batık yada pul pul dökülme olmasın . Bu arada uzun tüyleri daha iyi çekiyor ama kısa tüylere göre daha çok acıtıyor.
  0  3
 6. Braun Silk-epil 3 – 3370 modeli için yorum yapıldı:

  Kesinlikle tavsiye etmiyorum almayın. Hem düzgün çalışmıyor hem de bir sürü ağrılı kırmızı nokta yapıyor. Ürünü alırken çok heyecanlıydım ama tüylerin hepsini almıyor tekrar tekrar üstünden geçmeniz gerekiyor. Ürün kablosuz değil fişe takılı kullanmak zorundasınız. Tüyleri çekmiyor bi türlü sadece bir bacağı almam yarım saat sürdü buna rağmen yarım saatin sonunda hala parça parça tüylerin kaldığı kısımlar vardı . Son olarak bacağımda yüzlerce kırmızı nokta bıraktı ve bu noktalar baya acıdı. Dediğim sebeplerden ötürü ürünü iade ettim. Tıraşlamak epilasyona göre çok daha hızlı etkili ve acısız .
  2  6
 7. Braun Silk-epil 3 – 3370 modeli için yorum yapıldı:

  Braun silk epil 3370 modelini özellikle üst dudak çene ve boyun bölgesini almak için aldım ve gayet memnunum. Biraz acı veriyor ama bunu bekliyordum zaten. Tüyleri çekmeyi tabiki hiç bir yöntem kolay hale getirmiyor ama cımbızla almaya göre daha etkili ve hızlı. Dudağımın üstünü pürüzsüz yapıcak şekilde aldı. Ürün kablosuz değil ama bana sorun çıkartmıyor kablo uzunluğu yeterli benim için. Yüzden sonra bacakta da kullandım . Duştan sonra bacağı gererek yaptım. Yüze göre çok daha acısız oldu, sonuçta yüz bacağa göre çok daha hassas . Özetle çok beğendim ben ürünü.
  3  2
  1. Ben bacaklarimi aldıktan sonra tüylerin yeri nokta nokta belli oluyor ve 2.gün uzuyo bacakları alıp öyle dusa giriyorum almadan önce mi girmeliyim
   1   0
 8. Braun Silk-epil 3 – 3170 modeli için yorum yapıldı:

  Öncelikle ilk kez epilatör aldım. Yorumlarda fiyat performans olarak iyi deniyordu, bende pek hayal kırıklığına uğramadım. Acıtıyor ama en başta acıyor genellikle. Sadece ayak bileğim hep acıdı. Bir süre yaptıktan sonra devamlı tüm bacağımı almama gerek kalmadı. belli bölgeleri bi kaç günde bir almam yetiyo .
  1  1
 9. Braun Silk-epil 3 – 3270 modeli için yorum yapıldı:

  Ben bu ürünü çok sevdim yapılan kötü yorumları da anlamadım ürünün açıklamasında ne yazıyorsa yapıyor . epilatör ne onu mu bilmiyorlar anlamadımki .En küçük tüyleri bile yakalayıp çekiyor. Ürünün ışığı var bu sayede tüyleri daha iyi görüyorum ışıksız epilatörlere göre çok daha avantajlı bu açıdan. 20 cımbızı var tüyleri kökünden söküyor ve birkaç hafta boyunca çıkmıyor. 3 adet başlıkla geliyor tıraş başlığı şekillendirici başlık ve masaj başlığı. 2 hız ayarı var cilt tipinize göre istediğiniz hızda kullanabiliyorsunuz. Kocam epilasyon yaptığımı ilk kez gördüğünde deli misin sen der gibi bakmıştı :)) ama geçenlerde sırtındaki dağınık kılları epilatörle aldırdı bana ve hızlı bi şekilde aldı hepsini. Ben koltukaltım ve bacaklarım için kullanıyorum. Biraz acıtıyor ama tüyler daha ince bi şekilde çıkıyor git gide. Ağdadansa epilasyonu tercih ediyorum. Bir kaç kullanımda iyice alışıyorsunuz ve artık çok da acıtmamaya başlıyor. Ben beğendim .
  3  1
 10. Braun Silk-epil 3 – 3170 modeli için yorum yapıldı:

  Gayet iyi çalışıyor. Keşke hassas bölgeler için yavaş hız kademesi olsaydı. Üst kollarım dirsek içi ve üst bacaklarımın arkası çok hassas ve bu hızla bu bölgeler biraz zor oluyor ama çok isterseniz kullanın. Epilatör çok kısa tüyleri kaçırabiliyor. Tüyleriniz çok inatçıysa bi türlü çıkmıyorsa epilatörü bastırın deriye korkmayın sadece tüyleri çekiyor deriyi çekmiyor. Epilatör son hızdayken epilatörü bastırıp ileri geri hızlı hızlı sallıyorum ben.
  2  1

Siz ne düşünüyorsunuz?