“Braun Silk-epil 5 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Braun Silk-epil 5 – 5511 modeli için yorum yapıldı:

  Eğer daha iyi bir epilatörle hem peeling yapayım hem de geniş epilasyon başlığıyla daha iyi sonuçlar alayım diyorsanız güzel bir ürün. Alt bacağımın arka kısmında çok fazla batık oldu. Belki benim yanlış kullanımımdan ötürü olmuştur bilemiyorum sürekli banyoda kullanmaya alışmışken kuru epilasyon yaptım. Vucüt tipiyle ilgili bir şey herhalde. Epilatör kalın tüylerimi almıyor, ben mi yanlış alıyorum anlamadım. Tüyler daha yavaş uzuyor ama bir haftaya eski haline dönmüş oluyor. Kullanmadan önce cımbızla batıklarımla uğraşıyorum saatlerce kabarıp kızarıyor. Kullanırken aynı bölge üstünden tekrar tekrar geçiyorum tüy kalmasın diye çok kısa tüyleri bile almış oluyor böylece. Şu anlık şort filan giyemez oldum batıklar ve onları çıkarmaya çalışırken yaptığım cımbız yaraları yüzünden ama bi kaç haftaya normale döner diye tahmin ediyorum. Jilet kullanmaya devam edicem ne yazık ki.

  Soru-cevap olarak anlatmak gerekirse:

  – Acıtıyor mu ?
  Bacaklar için sadece ilk kullanımda acıtıyor bir kaç kullanım sonrasında çok az hissediyorsunuz.

  – Bacakları jilet kadar pürüzsüz yapıyor mu ?
  Aşağı yukarı evet, saten gibi pürüzsüz olmuyor ama.

  – Koltuk altında kullanılabiliyor mu ?
  Evet ama tavsiye etmem çok acır ve kanama yapabilir bence gerek yok. Bikini bölgesinde kullanmayı hiç hiç tavsiye etmem.

  – Şarj ömrü nasıl ?
  Dört kullanım sonrası hala yeniden şarj etmeme gerek kalmadı gayet uzun ömürlü .

  – Çalışırken ses çıkartıyor mu ?
  Eğer müzik filan açık değilse başka odalardan duyuluyor duşta olsanız bile.

  – Tüylerde bi değişim yarattı mı ?
  Evet gözle görülür bir fark var eskisine göre. Daha yavaş ve daha ince uzuyor tüyler eskiye nazaran. Tek tük çıkıyor artık. Koltuk altıma lazer yapılmış gibi oldu, hiç batık yapmadı o bölgede çok daha ince çıkıyor ve derideki kararma azaldı. Başlarda kablolu almayı düşünüyordum sonra karar değiştirip kablosuz epilatör aldım. Gayet iyi oldu çünkü prize bağımlı kalmak zorunda kalmıyorum, iyi ışık alan odalara geçiyorum epilasyon yaparken .
  2  0
 2. Braun Silk-epil 5 – 5185 modeli için yorum yapıldı:

  20 yıllık epilatörüm artık tüyleri eskisi gibi almamaya başlayınca Braun’un 5185 modelini aldım. Aşırı olmasa da kıllı biriyim. Bacaklarıma koltukaltıma ve bikini bölgesine epilasyon yapıyorum. Bir kez de çeneme yaptım ve bundan sonra cımbızla çekmek yerine çenemede epilasyon yaparım.

  Artıları
  + Epilatörün kablolu olması tercih sebebim, epilasyonun yarısında aman şarjı bitecek mi diye düşünmüyorum en azından.
  + Tüyleri iyi alıyor ve aldığı tüylerin çıkmasını da geciktiriyor.

  Tıraş edince tüyleri kestiğiniz için daha kalın ve güçlü çıkıyor epilasyonla alınca ise kökünden çekiyorsunuz ve gitgitde daha güçsüzleşiyor bazı tüyler uzamıyor artık. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum bu yüzden tıraş başlıklı yeni modelleri pek tavsiye etmem.

  Eksileri
  – Açma kapama tuşunun yukarı aşağı yerine sağa sola gitmesini saçma buldum doğrusunu söylemek gerekirse.
  – Ürünün üstündeki ışık bazen tüyleri görmenizi kolaylaştıracağına daha da zorlaştırıyor.

  Tavsiyelerim:
  # Ürün hassas bölgeler için değil, bikini bölgesini alacaksanız da fazla derine inmeyin. Çok hassas bölgeleri ağdayla alın.
  # Yüzünüzde kullanabilirsiniz.20 yıl boyunca bacak ve koltukaltlarımı aldıktan sonra çenemi de ilk kez aldım epilatörle. Yine acıyor ama mesela diş ağrısı gibi kuvvetli bi ağrı değil.
  # Epilasyon yapmak için en iyi zaman adetinizin son günü veya kesildikten hemen sonra. Adetliyken daha fazla acıtıyor ama tüyler daha yavaş uzuyor.
  0  0
 3. Braun Silk-epil 5 – 5541 modeli için yorum yapıldı:

  Acı eşiğiniz çok yüksek değilse hiç dokunulmamış tüylerin hepsini almak için epilatör iyi bir yöntem değil. Epilatörü daha çok rötüş yapmak için kullanmak lazım . Eskiden ayda bir ağda yapardım, bir on gün kadar süreyle pürüzsüz geziyordum sonraki beş altı gün çıkan tüyler ince olduğu için çok takmıyordum ama daha sonrasında pantolona sığınmak zorunda kalıyorum. Herkes için hemen hemen aynıdır bu durum. Tüyleriniz kimseyi ilgilendirmez ama uzun süre pürüzsüzlük istiyorsanız epilasyon uygun bir yöntem. Önce ağda yapın sonra çıkanları epilatörle alın. 10 günlük çıkmış tüyler neredeyse hiç acı vermiyor epilasyon yaparken. Tek yapmanız gereken yaklaşık on günde bir epilasyon yapmak, tam uzamasına izin vermeyin. İsterseniz film açın isterseniz müzik dinleyerek alın sıkılmazsınız : ) Ürünün bataryası iyi duruyor. Aslında ağdaya ihtiyacınız kalmadığı için ürün kendi fiyatını geri çıkartıyor ağdaya vereceğeniz paradan.

  Küçük bi kaç ipucu vermek istiyorum.
  1. Kuru şekilde gayet iyi alıyor, ıslak kullanım bence gereksiz uzatıyor işi bi deneyebilirsiniz ama çok da gerekli değil.
  2. Ağda sonrasındaki gibi ışıltılı ve pürüzsüz bir görüntü istiyorsanız epilasyon öncesinde ve ya sonrasında vücut peelingi yapabilirsiniz epilatör tek başına peeling yapmaz.
  3. Masaj ve tıraş başlıkları yeteri kadar iyi bence daha üst modellere para vermeye gerek yok temel fonksiyonları zaten aynı.
  1  0
 4. Braun Silk-epil 5 – 5185 modeli için yorum yapıldı:

  Bu benim 3. epilatorum. Braun un eski bi modeli 6 yıl kullandıktan sonra bozuldu. Remington ıslak kuru epilatör aldım. 1 yıl kullanımdan sonra şarj olmamaya başladı fişi takılıyken bile çalışmıyordu. Ben de tekrar brauna dönmeye karar verdim. braunun silk epil 5 serisiyle 7 serisi arasında kaldım ama kablolu olduğu için 5 serisine karar kıldım. Remingtonu duşta hiç kullanmamama rağmen şarj sorunu yaşayınca tekrar kablosuz epilatör almak istemedim. Dün denedim ürünü ve hayran kaldım. Eski braun modelinden çok daha iyi ve remingtona göre de gözle görülür bir fark var aralarında. Neredeyse hiç acı hissetmedim biraz acıdı elbet ama çok hafif bir acıydı. Kesinlikle silk epil 5 serisini öneririm.Kablosu da çok uzun. Eğer kablosuz kullanmak veya duşta kullanmak istiyorsanız silk epil 7 serisini alın derim .
  2  0
 5. Braun Silk-epil 5 – 5511 modeli için yorum yapıldı:

  Tatil gittiğimde bacaklarımı tıraş etmem zor olacağı için aldım bu ürünü. Dört günlük uzamış tüyleri önce bacağıma peeling yapıp epilatörle aldım. Ağda yapardım eskiden ağdaya kıyasla hiç rahat etmedim. Sadece dizime kadar olan alt bacağı alabildim, üst bacağım çok hassastı. Aynı bölge üstünden üç dört kere geçince tüylerin yüzde doksanına yakınını temizledi. Epilasyon sonrası bacağım tahriş oldu ve kızardı, üç dört saate yakın böyle kaldı. İki haftalık tatil boyunca sadece tek tük çıkanları almak için kullandım ve yeni çıkan tüyler çok daha ince çıktı. Tatilden beri iki defa kullandım çıkanları almak için ve ilk alışıma göre çok daha az acı verdi. Sonuç olark ben beğendim ürünü. Tam pürüzsüz bacak istiyorsanız tavsiye etmem ama çok pürüzsüz olmasa da olur iş görsün yeter diyorsanız mantıklı bir tercih olur
  2  0
 6. Braun Silk-epil 5 – 5185 modeli için yorum yapıldı:

  On beş yıldan fazladır braun elektrikli epilatörüm var hala kullanıyorum ve seviyorum. İkinci bi tane almaya karar verdim. Yeni olan yani silk epil 5 tüyleri iyi çekmiyor aynı bölgenin üstünden tekrar tekrar geçmek durumunda kalıyorum. Koruyucu plastik kapağını çıkardım ve biraz daha iyi almaya başladı. Daha önce iki farklı epilatör daha kullandım epilady ve braun. Onların aksine bu modelde hiç acı hissetmedim. Hassas cildiniz varsa bu ürünü tavsiye ederim acı açısından ama tüyleri kolay çekmiyor. Üstündeki ışık pek yardımcı olmadı bana. Bacağıma bakıp nerede tüy kalmış nerede kalmamış bakarken sadece başlığın aydınlattığı alanı görüyorum. Eski braunumda ışık yoktu ve bununda ışıksız olmasını tercih ederdim.
  0  2
 7. Braun Silk-epil 5 – 5511 modeli için yorum yapıldı:

  Tüylerim bir kaç günlük çıkmışken kullandım bu ürünü. Çok şiddetli acımasını bekliyordum ama daha çok sivrisinek ısırması gibiydi ve hemen geçti acı hissi. Fakat o kadar uğraşıp durduktan, her yerden 3-4 kez geçtikten sonra hala tüylerimin sadece yarısını almış olması beni tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrattı. Kalan yarısı çok kısa tüylerdi ama elimde dokununca hissedebiliyordum yakından bakınca da görünüyordu. Kıllı bacaklar için pek de başarılı bir ürün değil. Makine yarısını aldığı için kalan yarısını jiletle aldım ama sonuçta biz bu makineyi tıraş yapmayı kolaylaştırsın diye almıyoruz değilmi .
  0  1
 8. Braun Silk-epil 5 – 5531 modeli için yorum yapıldı:

  Müthiş bir epilasyon aleti. Hem ıslak hem kuru kullanma imkanı sağlıyor. Başlığı normal epilatörlere göre daha büyük daha çok tüyü daha kısa zamanda çekiyor. Başta biraz acıtıyor ama bir kaç saniyeye uyuşmaya başlıyor vücudunuz zaten. Bence su altında kullanmak daha iyi, su altında etinizi çekmiyor . Su da hemen ferahlatıyor acıyan bölgeyi. Bence şu ana kadarki en iyi braun epilatörü. Sadece kuru kullanımda bazen et çektiği oluyor. Onun dışında mükemmel bir ürün. Şarj edilebilmesi, kablosuz olmasıçok güzel. Standında gece boyu şarj edilebiliyor ayrıca yanında taşıma çantası da geliyor.
  0  0
 9. Braun Silk-epil 5 – 5511 modeli için yorum yapıldı:

  Kullandığım ikinci epilatör. Eski epilatörüm sadece kuru epilasyon içindi. Bu model eskisine göre çok daha iyi. Duşta kullanınca acı çok daha hafif oluyor ve duşta epilasyon yaptığınız için etrafta kirlenmiyor kıllar etrafa dökülmüyor. Duşta sıcak veya ılık suyla kullanın ve tıraş köpüğü yada sabunla köpürtürseniz daha kolay alırsınız. Pil ömrü çok başarılı aldığımdan beri sadece bir kere şarj ettim alalı bir buçuk ay oluyor ve iki günde bir kullanıyorum. Koltukaltı, bacaklar, kollar ve acısa da bikini bölgesinde kullanıyorum. Tüysüz tüysüz dolanıyorum ve çok memnunum.
  2  2
 10. Braun Silk-epil 5 – 5541 modeli için yorum yapıldı:

  Kablosuz olma özelliği ile ilgili çok heyecanlıydım ama artık bu özelliği çalışmıyor yani şarj almıyor epilatör. Garantisi biteli 1 ay oldu . Prize takılıyken bile çalışmıyor ve 1 yıl önce aldım ürünü. Sadece iki dakika çalışıyor durmadan önce. Ürünü kesinlikle tavsiye etmiyorum farklı bir markadan epilatör alacağım.
  2  4

Siz ne düşünüyorsunuz?