“Braun Silk-epil 7 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  Bacaklarım ve koltukaltlarım için jilet yerine epilasyon yapmak için bu ürünü aldım. Koyu renkli ve kalın kıllarım var ve bu epilatörü efektif bulmadım . Kuru cilt üzerinde ıslak cilt üzerinde tıraş köpüğüyle yumuşatıcı kremle bebek pudrasıyla, deriyi gererek yavaş ve farklı açılarla mümkün olan her yolu denedim ama beklediğim sonuçları alamadım. Bacağımda kullandıktan sonra sanki iki gün önce tıraşlamışım gibi sonuç aldım. Ek olarak bu epilatör bacağımda batık yaptı, jiletle alırken hiç olmamıştı.

  Özetle artıları ve eksileri şunlar:

  Artıları
  -Acısı dayanılmaz değil. Çok acı vermemesi hoş.
  -Tıraş başlığı güzel.
  -Bikini bölgesi için özel tıraş başlığını beğendim.
  -Kuru ciltte kullanılabiliyor.

  Eksileri:
  -Arkada tüy bırakıyor.
  -Batık yapıyor
  -Traş etmekten çok farklı bir pürüzsüzlük süresi sağlamıyor
  -Tüyleri almak traştan daha uzun sürüyor
  -Tıraş etmeye göre doğal olarak daha acılı.
  6  3
 2. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  Sağlam bir epilatör. Elime güzel oturuyor kullanırken düşürür müyüm acaba diye bi telaşım olmadı.Açma tuşu biraz garip açmak için bi kaç kere uğraşıyorum iki yanda da tuş var. Açıp kapatmak ve hızı değiştirmek için tuşlara biraz bastırıp çevirmeniz gerekiyor. Hız ayarları arasında belirgin fark var. Önce düşük hızda kullandım ama yüksek hıza alınca daha az acıdığını farkettim. Normalde acı eşiğim bayağı yüksektir o yüzden acı gibi değil de tüylerin çekildiğini hissediyorum diyebilirim. İlk tüyler çekildiğinde bi yerimden sıçradım ama alışınca çok hissetmemeye başladım. Mesela kaşlarınızı alırken acıyorsa ya uyuşturucu krem kullanın yada direkt epilasyon yapmayın. Epilasyon yaptıktan sonra kızarıklıklar oldu ama dakikalar içinde yok oldu, başka herhangi bir cilt problemi yaşamadım.

  Bu epilatörü almadan önce çok gürültü çıkardığıyla ilgili yorumlar okumuştum, sessiz değil ama kızım uyurken kullanıyorum ve duymuyor bile. Televizyon izlerken kullanınca dizinin sesini duyabiliyorum. Tıraş makinesiyle aynı sesi çıkartıyor. İlk açtığımda sesi biraz ürkütücü gelmişti. Bence normal ama sonuçta tüylerinizin çekildiğini hissediyorsunuz aynı anda. Masaj aksesuarının kullandım ama aksesuarsıza göre bi fark göremedim. Tıraş aksesuarını alacağım tüyleri kısaltmak için kullandım. Diğer aksesuarları kullanır mıyım şüpheliyim, yüzümde kullanmaya ihtiyaç duymuyorum epilatörü. Belki iki kaşımın ortasında kullanırım hızlı şekilde almak için. Bu epilatörü aslında bacaklarımı almak için aldım. Bacaklarımı kesinlikle tıraş edemiyorum ertesi gün delirtecek kadar kaşınıyor. Ayrıca tıraş etmek bende batık yapıyor. Bi kaç hafta tıraşa alternatif aradım, ağdayı denedim ama daha çok batık yaptı, epilatörler hakkında daha çok yorum ve inceleme okuyup denemeye karar verdim, İyi ki de denemişim. Kullanmaya başladığımdan beri kaşınma veya başka bir sorun yaşamadım. 3 kez kullandım şu ana dek ve bana iyi geldi epilatörü kullanmak aldığım sonuçtan memnunum. Belki başkasında iyi sonuç vermez insandan insana değişebilir. Ürünle gelen bilgi kitapçığını okuyun nasıl çalıştığını tahmin etmek zor değil ama ürünün özellikleriyle ilgili güzel bilgi veriyor. Ürünle gelen çanta küçük ama iş görüyor ayrıca çok da mühim değil çantanın nasıl olduğu. Epilasyondan önce iyice araştırmanızı yapın videolar izleyin benim çok işime yaradı yaptığım araştırmalar.
  4  0
 3. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  Silk epil 7 7561 modelini almadan önce en son gençken annemin epilatörünü kullanmıştım tek hatırladığım korkunç bi acıydı, şimdi büyüdüm diye daha mı az hassas oldu cildim yoksa yaşlandım ve bilinçlendim diye mi bilemedim. Jiletle aldıktan altı saat sonra tüylerrim tekrar çıkınca jiletten vazgeçip tekrar epilatöre bi şans veriyim dedim. Epilatör öncesinden bi kaç kez ağda ile alıp hazırlık yaptım. Ağda hızlı çektiği için daha az acıyor ama bir sürü vakit alıp geride yapış yapış bir oda bırakıyor. Yani daha çok acısada epilatörü tercih ederim. Uyuşturucu krem aldım, krem uygulayacaksanız mutlaka uyguladıktan sonra durulayın, epilasyon için yağsız bir deri olmalı yoksa tıkanabilir başlığı. En sonunda bunların hepsini yaptıktan sonra cidde işe yaradı ve acı hissi olmadı. Masaj başlığını kullanmaya gerek bile duymadım. Bi kaç ay sonra epilasyon yaptıktan sonra bi kaç gün boyunca pürüzsüz kalmaya başladı aldığım yerler. Altı saate göre büyük başarı, umarım böyle gider ve süre git gide artar. Ayrıyetten çıkan tüyler daha ince ve daha yumuşak çıkıyor. Pürüzsüz şekilde sonuç almak biraz zaman alıyor. Çıkan tüylerin büyüklüğüne göre epilatör bazen çekemeyebiliyor. Tüyler ne kadar çok uzadıysa o kadar pürüzsüz oluyor sonuç. Her seferinde gayet pürüzsüz sonuç alıyorum. Eminim kişiden kişiye değişir ama acısından ötürü epilatör kullanmaktan kaçınıyorsanız epilasyon öncesi ağda yapın ve uyuştucu krem kullanın alışana kadar.
  0  0
 4. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  Eskiden jilet kullanıyordum ve dandik bi epilatörüm vardı bacağım için kullanıyordum. Bir kaç yıl önce bacaklarımı ve bikini bölgemi ağdayla almaya başladım. Başta küçük küçük bölgeleri aldım acıya alışınca tüyler de incelmeye başlayınca daha büyük bölgeleri almaya başladım. Ağdanın acısına katlanmaya başladıktan sonra epilatörün acısını da kaldırabileceğimi düşünüp bi şans vermeye karar verdim. Bacaklarda kesinlikle çok fazla acı vermiyor. Bikini bölgesi başka bi hikaye. yüz başlığını takıp kullandım başta ince olanları aldı ama çok rahatsız bir süreçti. Sonra hassas bölge başlığıyla denedim önceden de biraz almış olduğum için daha iyi geçti ikinci epilasyon. Ama ağdayla aldığım tüm bölgeyi alamadım epilatörle. Hassas bölgeye bir kaç seans yaparsam devamının daha kolay olacağını tahmin ediyorum. Olmazsa kuaföre gidip aldırırım artık. Bikini için olan tıraş aleti gayet iyi. Sadece hassas bir cilde sahip olduğum için tıraş yanığı yaptı bende. Kalan tek tük tüyler için kullanmayı planlıyorum. Epilatörün tıraş başlığı güzel ve deriye yakından kesiyor. İki epilasyon arası uzun zaman geçmişse ve tüyler fazla uzadıysa kısaltmak amacıyla kullanıyorum. Ürünü ve yanında gelenleri çok beğendim iyiki de almışım çok memnunum. Hepsi güzel bir plastik taşıma çantasının içinde geliyor. Tek sevmediğim konu: yanında gelen koruma başlıkları biraz daha ince olabilirdi, kalın olduğu için bazen tüylere ulaşmak zorlaşıyor. Kullanınca ağdadaki gibi batık sorunu yapabilir, güzelce peeling yapıp çıkmayan tüyleri sıkıp çıkartın. Büyük bir fark yaratıyor.
  1  1
 5. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  Yüz epilasyonu için benim favori ürünüm oldu.
  Artıları : Yüzümdeki tüm tipteki tüyleri minumum acı maksimum etkili şekilde alıyor. Ayva tüylerinden çenedeki kalın tüylere kadar hepsini alıyor. Sadece üst dudağı alırken çok acı veriyor ama yine de değer. Cımbızla çekmekten hatta ağdadan bile daha etkili. Ağda çenemdeki tüyleri çekmiyordu çektiği ince tüylerin uzamasında da herhangi bir azalma gözlemlemedim.
  Eksileri : Kalın tüylerin uzaması için geçen sürede herhangi bir kısaltma yapmadı haftada iki kez almam gerekiyor minumum. Buna rağmen diğer yöntemlere göre daha hızlı ve etkili. Fakat bu epilatörle bacak tüylerini almak pek mantıklı değil. İki aydır alıyorum acıya artık alıştım. Acıtıyor ama ilk bir kaç epilasyon sonrasında daha rahat olmaya başlıyorsunuz. Bir süre bi bacağımı epilatörle alıp diğerini tıraşladım. Tabiki de epilasyon tıraşlamaktan daha uzun sürüyor, her tüyü almak çok zor, tüy yine hızlı uzuyor ve dizlerimin etrafında görünür bi şekilde tıkanık gözenekler çıkmaya başladı. Epilatörle aldığım bacakta uzayan tüyler bir tık daha yumuşaktı.
  0  2
 6. Braun Silk-epil 7 – 7531 modeli için yorum yapıldı:

  Silk epil 7 benim kullandığım ikinci epilatör. Önceki braun silk epil 1 modeliydi. O yüzden silk epil 1 le kıyaslıycam. Bu önceki modele göre daha çok tüy alıyor. Eski epilatörümün yakalayamadığı tüyleri alabiliyor. Genelde banyoda kullanmayı tercih ediyorum, ek başlık olmadan bile çok daha acısız epilasyon yapıyor ıslak kullanımda. Hassas bölgeleride nazik şekilde alabiliyor. Mutlaka alın tavsiye ederim.
  4  0
 7. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  On beş yıldır kullandığım epilatörüm ömrünün sonuna gelince yeni bi tane almaya niyetlendim. silk epil 7 serisine baktım hem çok kaliteli hem de yeni modellerden daha ucuz olduğu için mantıklı geldi. Tüylerimi tamamen acısız ve çok hızlı bir şekilde çekti. Eğer yeni başlıyorsanız ilk bir kaç seferde nolursa olsun acır ama sonra git gide acı azalır. Tüm tüylerimi gayet iyi kavrayıp çekti aynı bölge üzerinde zaman kaybetmeme gerek kalmadı hiç. Cildim eski epilatörüme göre çok daha yumuşak ve pürüzsüz. Kesinlikle tavsiye ederim.
  2  0
 8. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  Epiltör bir sürü mükemmel aksesuarla geliyor, bikini bölgesi için tıraş aleti de bu aksesuarlardan biri. İlk epilatör kullanmadan çok ağrılı olacağını düşünüp lokal ağrı kesici krem aldım bacaklarıma sürdüm epilasyondan 5 dakka önce. Son derece işe yaradı. Deriyle epilatör arasınddaki açıyı düzgün oturtunca tek seferde aldı tüylerimi. Yavaş hız hassas alıyor, daha verimli kullanmak istiyorsanız hızlı modda kullanın. Duşta kullanılabilmesi güzel özellik henüz denemedim ama merak ediyorum. Daha yeni modellerdense bunu tavsiye ederim. Boşuna daha fazla para vermeyin. Rüya gibi alet cidden.
  0  0
 9. Braun Silk-epil 7 – 7531 modeli için yorum yapıldı:

  Aşırı derecede hassas bi cildim var. Traş bicağı cildimde günlerce kızarıklık ve kaşıntı yapıyodu ama bu epilatör bacağımı ve koltukaltımı baya pürüzsüz yaptı öyle kızarlıkla kaşıntıyla uğraşmadım. Kuru kullanımda da ıslak kullanımda da iyi sonuçlar aldım. Hem acımaması hemde tüyleri daha iyi alması için epilasyondan önce tıraş başlığıyla tüyleri kısalttım. Tıraş başlığının da olması çok güzel düşünülmüş bu sayede ürünü hemen kullanabildim. Ürünün bataryası bir kaç kez tıraş ve epilasyon yapmaya yetiyor.

  Çok çok nadiren tüy kaçırıyor. Ağdadan daha acısız, çok sevdim bir daha asla traş bıçağına geri dönmem.
  0  0
 10. Braun Silk-epil 7 – 7561 modeli için yorum yapıldı:

  Ağda yapmak yerine bu işkence aletini aldım. Sürekli kuaförden randevu alıp ağdaya tonla para vermekten sıkıldığım için bence mantıklı bi karar oldu. Daha önce hiç epilasyon yapmamıştım, okuduğum yorumlar sonucunda kendimi acıya hazırladım. Ama düşündüğüm kadar çok acımadı. Ben yavaş yavaş, parçalara bölüp part part yapıyorum epilasyonu. Bikini bölgemin çoğunu iki günde aldım. Epilasyon yapmadan önce bikini bölgesini ıslatmanızı tavsiye ederim büyük fark yaratıyor. Epilasyon acıtıcak bunun bilincinde olun. Güzel tarafı jilet yanığı veya tüy dökücü tahrişiyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Sarfettiğiniz efora değiyor. Bikini bölgesi için gelen koruyucu kapak çok işe yarıyor. Sonuc olarak bu alet güzellik rutinime girmeye hak kazandı.
  1  0

Siz ne düşünüyorsunuz?