“Braun Silk-epil 9 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Braun Silk-epil 9 – 9579 modeli için yorum yapıldı:

  Braun silk epil 9579 u bir hafta önce satın aldım. Almadan önce ürünle ilgili bir çok yorum okudum ben de genel fikirlerimi yazmak istiyorum. Öncelikle epilator ACITIYOR. Çok naif birisi değilim ama allah düşmanımın başına böyle acı vermesin. Kullanma kılavuzunu okudum. Peeling yaptıktan sonra, duşta, duştan sonra, tamamen kuru, ıslak, deriyi her yönde çekmeyi denedim hızlı denedim yavaş denedim ama yok olmadı her türlü acıtıyor.

  Tüylerim çok kalındır, koca ayak gibiyim, belki bu yüzden bu kadar acımıştır. Yarısında dayanamadan bırakıp ertesi gün devam ettim. Acıdan terledim, bazı kıl köklerinde ufak kanamalar oldu. Ağlatacak kadar acımadı ama kesinlikle baya rahatsız oldum acıdan. Kıl köklerim kızardı ve sıcak bastı resmen. Kıllarım normalde 2-3 günde uzamaya başlıyor, şu an ise hala eskisine kıyasla tüysüzüm. Bazı tüylerim yeni yeni uzamaya başlıyor ama tıraşa göre çok daha yavaş şekilde. Cildimin bu kadar pürüzsüz olmasından cidden etkilendim. Daha sonraki epilasyonlarda tüylerimin git gide inceleceğini hesaba katarsak acı da azalacağından yapmaya değer. Üşengeç bir insan olduğum için eğer tüylerle daha nadir uğraşmam gerekecekse ben acıya katlanmaya razıyım.

  Aksesuar ve başlıklar:

  Masaj başlığı: Mor masaj aksesuarı çok başarılı deriye daha yaklaştırıp çok kısa tüyleri almanıza olanak sağlıyor. Mümkün oldukça çok kullandım . Çenemde de test ettim çünkü dar hassas bölge başlığı sağolsun tüyleri alamadım onla. 0.5 mm altındaki tüylerde değil de 1-2 mm kadar uzattıktan sonra kullanmanızı tavsiye ederim.

  Koltuk altı başlığı: Koltuk altı için olan başlıkla deriye çok yakınlaşamıyorsunuz ama koltuk altı gibi kıvrımlı bölgelerde kullanımı kolaylaştırıyor. Koltuk altına epilasyon yapıcaksanız kanama ihtimaline karşı hazırlıklık olun dediğim gibi benim cildim hassas ve tüylerim çok kalın. Epilasyon bittiğinde bir kaç kıl kökümden kanama oldu. Alanı daraltması işime yaradı. Bir iki dakika içinde bölgeleri ayrı ayrı alarak acıyla baş edebildim. Aldığımdan beri koltuk altımda hiç uzama olmadı ki normalde iki üç günde bir tıraş etmem gerekirdi.

  Hassas bölge başlığı: Hassas bölge başlığını işe yarar bulmadım. Aksesuar kalın ve bu yüzden tüylere bi türlü ulaşamadım. Koruyucu aksesuar kullanmadan epilasyon yaptığımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Çenemdeki tüyleri almak için kullandım ama almadı bu aksesuar takılıyken. Eğer tüyleriniz çok uzun değilse bu başlık pek işinize yaramaz.

  Tıraş başlığı ve şekillendirici başlık: Tıraş başlığı işini iyi yapıyor, şekillendirici başlıkla birlikte kullanınca tüyleri yarım santim kadar yapıyor. Şekillendirici başlık olmadan deriye yakın olacak şekilde oldukça kısa kesiyor. Yani şekillendirici başlık olmadan keserseniz epilasyon yapmak için fazla kısalmış oluyor tüyler. Epilasyon için tüylerinizi kısaltıcaksanız şekillendirici başlıkla kesin mutlaka.

  Yüz fırçası: Yüz temizleme fırçası biraz hayal kırıklığı yarattı. Ben yüz bakımımı evde kendi ürünlerimle yapıyorum. Nemlendirici, peeling, temizleyici tonik gibi. Bu fırçayı da ya bakım ritüelime eklerim yada direkt peeling yerine fırçayı kullanırım artık diyerek denedim. Fırça eskiyene kadar kullanırım ama sonra kullanıcağımı sanmıyorum. Cildime normal yaptığımı peeling göre ekstra bir pürüzsüzlük veya temizlenme hissi vermedi. Eğer bu tarz bir fırçanız yoksa güzel ama zaten halihazırda yüz temizleyiciniz varsa bundan mucize beklemeyin derim.
  1  0
 2. Braun Silk-epil 9 – 9541 modeli için yorum yapıldı:

  Annemin ilk epilatörünü görüp denediğimi ve nasıl acıttığını hatırlıyorum. Bu modele acıtmaması için baya uğraşmışmlar anladığm kadarıyla.
  Olumluda özellikleri var olumsuzda hepsini başlık başlık yazıcam.

  TASARIM: Epilatörün çok şık ve ergonomik bir tasarımı var. Sağlam şekilde elinize oturuyor.

  IŞIK: Epilatörün kendi ışığının olması çok güzel düşünülmüş. Led ışığı kalan tüyleri görüp daha pürüzsüz bir sonuç almanıza yardımcı oluyor.

  BAŞLIKLAR: Başlığı normal epilator başlıklarına göre daha geniş ve başlığının geniş olması güzel bir yenilik olmuş. Tek geçişte daha geniş bir bölgeyi alıyor bu sayede epilasyon daha hızlı bitiyor. Oynar başlığı da özellikle diz gibi vücut kıvrımlarında çok daha iyi hızlı ve rahat sonuç veriyor. Epilasyon yaparken tüyleri kökünden çektiğiniz için acısız olması gibi bir imkan yok ama masaj başlığı tüy çekme hissini azaltıp acıyı hafifletiyor. Bir kaç seanstan sonra tüy çekmesi hissi çok daha azalıyor, azimli bir şekilde almaya devam edin. Epilasyon hissine çok alışkın değilseniz yavaş hızda kullanmanızı tavsiye ederim.

  ŞARJ: Epilatör şarj edilebiliyor. Şimdilik şarjı iyi dayanıyor ama şarj ömrü telefonlardki gibi zamanla kısalır mı görücez.

  ISLAK-KURU KULLANIM: Islak veya kuru şekilde kullanabiliyorsunuz. Akan suyun altında da çalışıyor. Banyo yaparken duş jeliyle birlikte kullanınca daha az acıdığını fark ettim.

  TEMİZLİK: Kullanımdan sonra temizlemesi çok kolay. Başlığı çıkartıp cımbızların arasında kalan tüyleri fırçayla süpürüyorum.

  ÇANTA: Epilatörü ve başlıklarını koyabileceğiniz bir adet çanta da var paket içeriğinde. Büyüklüğü iyi ama tasarım olarak daha güzel bişey olabilirdi..

  Annemin epilator dediği işkence aletinden sonra bunu kullanınca vay be dedim üzüldüm resmen anneme yıllarca kullandı o aleti..
  Ürün gerçekten son kalite bir ürün. Braunun bir kaç modelini kullandım ve her kullandığım braun modelinin biraz daha gelişmiş olduğunu farkettim. Bu ürün de istisna değil. Herkese öneririm.
  2  0
 3. Braun Silk-epil 9 – 9561 modeli için yorum yapıldı:

  Bu epilatör bacaklar vücut ve yüz için gyet uygun. Yanında tıraş başlığı, şekillendirci başlık, yüksek frekanslı masaj başlığı, hassas bölgeler için için özel başlık, yüz bölgesi için koruma başlığı ve şarj aletiyle geliyor. Kablosuz kullanım özelliği var. Bir full şarj 40 dakika çalışma sağlıyor. Islak veya kuru kullanılabiliyor. Duşta kullanınca ılık su epilatörün verdiği acıyı dindiriyor. Epilatörün ışığı sayesinde kaçırdığınız tüyleri rahatlıkla görüp pürüzsüz bir sonuç elde edebiliyorsunuz. Braun silk epil in bu modelinin asıl özelliği geniş başlıklı olması ve bu sayede tek seferde daha büyük bir alanı alabilmesi. Her epilatör biraz rahatsızlık hissi verse de geniş başlıklar daha hızlı epilasyon sağladığı için süreç daha çabuk bitiyor. Duşta kullanmanızı öneririm kesinlikle acıyı baya azaltıyor en azından bende öyle oldu. Epilatöre alıştınız mı pek rahatsızlık hissetmemeye başlıyorsunuz. Eğer benim gibi hassas cildiniz varsa epilasyondan sonra kızarıklığı geçirmek için mutlaka cildinizi nemlendirin. Genel olarak çok nazik bir epilatör, çok sayıda aksesuarı var bu yüzden hem çok işlevli hem de çok etkili.
  4  0
 4. Braun Silk-epil 9 – 9549 modeli için yorum yapıldı:

  Silk epil 9549 modeli eskiden kullandığım epilatöre nazaran çok daha başarılı. Daha geniş bir başlığı var, bu sayede daha hızlı epilasyon yapabiliyorum, aynı anda daha çok tüyü bir arada çektiği için daha az acı hissi veriyor. Eski epilatörümün genelde almakta zorlandığı küçük tüyleri bile alıyor. Ağdaya kıyasla tüylerin geri uzaması süresini yavaşlatıyor. En az bir kaç haftayı epilasyona ihtiyaç duymadan geçirebiliyorum. Ağdadan daha az acı verici değil, sonuçta ağda yaparken tek seferde çat diye çekiyorsunuz tüyleri ve acı hemen kesiliyor epilatörde ise tek tek çekildiklerini hissediyorsunuz. Fakat ağdaya göre kullanımı çok daha kolay ve etrafı kirletme gibi bir sorun da yaratmıyor. İki hız kademesi var yavaş ve hızlı, şu ana kadar sadece yavaş kademede kullandım ve yavaş olmasına rağmen yeterince etkiliydi. Bundan sonra yüksek hızda kullanmayı planlıyorum böylece daha kısa zamanda biter epilasyon.

  Epilatör masaj başlığı, geniş temas ve dar temas için üretilmiş başlıklarla geliyor. Dar temas sağlayan başlığı koltuk altı ve bikini bölgesi için kullanıyorum, kalan diğer bölgeler için geniş başlığı kullanıyorum. Epilatörün yanında yüz temizleme fırçası da geliyor bu büyük bir artı. Yüz peelinglerine göre çok daha etkili buldum bu fırçayı. Fırçanın üstüne yüz temizleme jeli sıkıp yüzümdeki makyajı ve kiri fırçayla kolaylıkla arındırıyorum. Fırçanın kılları çok yumuşak ve yüzde narince temizlik hissi bırakıyor.

  Bu epilatör setini çok sevdim. Tüylerden kurtulmak için ağdaya veya jilete göre çok güzel bir alternatif.
  0  1
 5. Braun Silk-epil 9 – 9558 modeli için yorum yapıldı:

  Bunu silk epil 5 yerine daha yeni bir modelle devam etmek istediğim için aldım. Silk epil 5 kablosuz değildi. Bu modelin kablosuz olmasından baya memnunum. Geniş başlığı çok beyendim aynı anda büyük bir alanı alabiliyor. Eski kullandığım modele göre çok daha çabuk bitiyor işim. Bacaklarım bikini bölgem ve koltuk altlarım pürüzsüz. Ürünü kullandığımdan beri tüylerin uzaması yavaşlayıp azaldı sadece haftada bir üzerinden geçiyorum.

  Yüz epilatörünü de çok beyendim kullanımı hızlı ve kolay. Bu epilatöre başladığımdan beri artık tüy dökücü krem almıyorum. Buda eski epilatörüm de beklediğim gibi hafif kızarıklık ve ağrı yapıyor ama bikraç kez kullandıktan sonra azalıyor. 2 saatte ful şarj oluyor ve eğer öyle zırt pırt kullanmazsam bikaç hafta tekrar şarj etmeye gerek kalmıyor.
  1  0
 6. Braun Silk-epil 9 – 9579 modeli için yorum yapıldı:

  3 aydır kullanıyorum ürünü ve BA YIL DIIM.

  Arkadaşlarıma göre her zaman daha tüylüydüm, koyu renkli tüylerimle çok cebelleştim. Kol tüylerimi gençliğimden beri alıyorum düzenli olarak. Tüylü olmak kendimi çirkin hissettirdiği için hep bir sorun oldu hayatımda. Aslında herkesin tüylerinin olduğunu ve bunun kötü bi şey olmadığını anlamak yıllarımı aldı. Tıraş edince ertesi gün tüylerim tekrar çıkmış oluyordu ve bu da ben daha çok yıpratıyordu. Ağda yapmayı denedim ama evde yapınca her yer battı dışarda ağda yaptırmak da çok pahalı ve hiç rahat edemiyorum. Bi arkadaşım önerdi bu modeli ve iyiki de önermiş. İlk kullanışımda çok aşırı olmassa da acıdı, dövme yaptırma acısı gibiydi. Dövmeden sonraki gibi bi ağrı olmadıda sadece epilasyon yaptığınız anda dövme iğnesinin acısı gibi bi şey hissettim.

  İlk seferinde tam kullanmayı bilmediğimden ötürü kolumu alırken farklı yönlerde aldım bi bastırdım bi hafif tuttum hızlı hızlı geçtim sadece ve tüyler hemen tekrar çıktı. Ertesi gün kolum kızarmıştı ve kötü görünüyordu. Sonra oturup epilasyon nasıl yapılır diye araştırmaya başladım. Kılların üzerinden çok yavaş geçmeniz lazım yoksa cımbızlar tüyleri koparıyor. Tüylerin çıkış yönüne ters yönde yavaşça ve epilatörü sağlam ve dik tutarak yapmanız gerek. Acıya ragmen epilatörü yavaş hareket ettirmek çok zor ama tüm olay orada bitiyor. Yavaş aldıktan sonra kollarım pürüzsüz oldu ve iki haftadan fazla pürüzsüz kalıyor, ve batık sorunu yaşamıyorum. Mükemmel bir olay. Tüyler ne kadar kısaysa çekilince o kadar az acıyor. Bu epilator vücudumdaki en kısa tüyleri bile aldı . Ağdadan daha ucuz ve daha temiz, jilete göre de çok daha pürüzsüz ve sonucu çok daha iyi.

  Ben genellikle gece yapıyorum bitince tavuk derisi gibi kızarık noktalar oluyor. Kollarıma sivilce önleyici krem sürüyorum ve irite olmuş bölgelere de alkol sürüyorum. Kollar daha hassas olduğu için daha fazla irite oluyor genelde. Sabah kollarım yumuşacık oluyor ve kızarıklık geçmiş oluyor. Yeni çıkan tüylerin sayısında azalma ve çıkan tüylerin de daha yumuşak olduğunu gözlemledim. Tıraş yüzünden çıkan kalın ve koyu renkli kıllara alıştığım için epilasyon sonucunu görünce çok mutlu oluyorum . Cesaretimi daha da toparlayınca bacaklarım ve koltuk altımda da deneyecem ama henüz hazır değilim.

  Gelen şekillendirme aksesuarı çok kaliteli bikini bölgemdeki tüyleri kesmek için onu kullanıyorum küçük boyutu da o bölge için ideal. Epilatör tüm başlıklarıyla birlikte kullanıcı dostu, şarj etmesi kolay temizlemesi kolay. Tasarımı çok tatlı. Herkese tavsiye ederim. Kullanma talimatlarına uygun kullandığınızdan emin olun isterseniz video da izleyebilirsiniz. Yavaş alın. Epilasyondan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi unutmayın. Aksi taktirde nokta nokta kabarcıklar ve batıklar oluşur.
  1  0
 7. Braun Silk-epil 9 – 9561 modeli için yorum yapıldı:

  Yıllar boyunca jilet ve ağda ikilisiyle uğraştıktan sonra epilatör almaya karar verdim. Ağdacıya gidince epey bi miktar para veriyodum evde ağda yapmaya çalışınca da ortalığı batırıyodum. Koyu renkli tüylerim var bu yüzden jlet yaparken her gün her gün tekrar yapmak zorundaydım pürüzsüz olsun diye ama sonuçta tüyleri kökünden almadığım için 1 gün sonra fiilan yine çıkmış oluyodu. Hiç yapmıyım desen tüylü tüylüde dolaşamazsınki zaten yaz geliyo. Jiletlere verdiğim parayı da düşününce bu epilatörü sipariş ettim. Daha ucuz diye internetten aldım siz de iyice araştırın bence baya fark oluyo.

  Kullandıktan sonra neden bunca yıldır epilatör almamışımki diye kafamı duvarlara vurdum resmen. Üründen de bıraktığı sonuçtan da çok memnunum. Koltuk altı tüylerime bacaklarıma ve bikini bölgeme 5 gün önce epilasyon yaptm hala pürüzsüzler. Bacaklardan başladım epilasyona, acı konusunda baya korkuyodum aslında ama bir kaç dakika sonra acı çok daha azaldı. Epilasyonla ilgili bir sürü batık sorunu yorumu okuyunca, önlem olarak uygulamaya başlamadan önce peeling yapıp kullanma kılavuzda ne diyorsa onu yaptım. Bitince kızarma ve küçük küçük sivilcelenme oldu hemen buzu havluya sarıp kompres yaptım, nemlendirip pijamalarımı giyip yattım. Sabah kalktığımda kızarıklık yoktu hiç bacaklarımda baya pürüzsüzdü ve 5 gün geçti epilasyondan beri hala pürüzsüz.
  1  0
 8. Braun Silk-epil 9 – 9558 modeli için yorum yapıldı:

  Ufacık farkları olan bir sürü epilator modeli arasında seçim yapmaya çalışmak ve bir türlü karar verememek bu epilatörü kullanmaktan daha acılı bir süreç. Bu epilatörü yeni aldım ve şimdilik baya memnunum. Tüyleri gayet iyi alıyor. Önceki epilatörüme göre daha acısız daha hızlı, bataryası çok üzün ömürlü ve ışığı aldığınız bölgeleri görmenizi sağlıyor. Gerçi bazen gözüme de giriyor ışığı ama olsun.. Az acıttığı için kollarımı da yapabiliyorum bu da bir artı. Ama yüz epilatörünü pek sevmedim. Bazı tüyleri alıyor ama yine de üstünden ağda bandı yada cımbızla geçmemi gerektircek kadar tüy bırakıyor. Şekillendirici başlık fena değil normalde ekstradan almam ama ürüne dahil olması hoş. Ben sadece ana epilatörü almanızı öneririm, yüz epilatörü çok iyi değil.
  1  0
 9. Braun Silk-epil 9 – 9549 modeli için yorum yapıldı:

  Yıllardır birsürü epilatör denedim hiçbiri tabi ki acısız olmayacak fakat bu model beni çok etkiledi. Teknik konulara çok girmicem zaten kullanma kılavuzunda yazıyor.

  Şekli sayesinde tutması çok kolay. Geniş başlığıyla aynı anda daha geniş bir bölgeyi alabiliyorsunuz ve ne kadar hızlı biterse o kadar az acı demek. Özellikle kontrol düğmesinin üstündeki ışığı çok beğendim. Işığı olmasaydı aydınlık ortamda kullansam bile tek tük tüyleri gözden kaçırabilirdm. Ürünün ışığı çok parlak ve kaçan tüyleri direk ortaya çıkartıyor.

  Ürünün iki hızı var ama ben sadece düşük hızda kullanıyorum daha iyi oluyor benim için. Ne yazık ki tıraş başlığı yok. Fakat yüzünüzü güzelce temizleyip ferah hissetmenizi sağlayan bir fırça geliyor ürünle.Yüz fırçası için iki adet AA pil lazım, pakette o da geliyor. Ürünün şarj olması bir saat kadar sürüyor, yani kullanmadan önce planınızı yapmış olmanız lazım bu özelliği biraz kötü . Ürünün yanında başlıklarla birlikte koymak için plastik bir çanta geliyor.

  Sonuç olarak ben bu epilatörü tavsiye ederim. Biraz pahalı ama çok sağlam duruyor eski kullandığım epilatörler gibi dandik değil hiç. Umarım ürün uzun ömürlü olur çünkü uzun süre kullanmayı planlıyorum.
  1  0
 10. Braun Silk-epil 9 – 9538 modeli için yorum yapıldı:

  Daha önce hiç epilatör kullanmamıştım ama hemen alıştım kullanmaya. Kısa tüyleri almak uzun tüylere göre daha kolay. Kullandıktan sonra daha nemlendirici krem bile sürmeden bacaklarım saten gibi pürüzsüz oldu. İlk kez kullandığım için kızarıklık olur diye düşünüyordum ama hiç kızarıklık yaşamadım. Tıraş yapmak kadar kolay ve hızlıydı ve tıraşın aksine suya sabuna gerek kalmadan yapabilmem de bi avantaj. Döner başlık çok kullanışlı, erişmesi zor bölgelere bile ulaşıyor. Epilatörün üstündeki ışık kaçırdığınız tüyleri çok rahat bir şekilde görmenize olanak sağlıyor. Yüz epilatörü muhteşem, bi kaç saniyede yüzümdeki tüm istemediğim tüyleri temizledi. Bayıldım bu ürüne kesinlikle tavsiye ederim.
  8  0

Siz ne düşünüyorsunuz?