“Braun Silk-epil 9 SkinSpa Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9941V modeli için yorum yapıldı:

  Öncelikle belirtiyim cilt rengim çok beyaz, koyu renkli güçsüz tüylere sahibim.
  Braun silk epil 9-941 modelinin,
  Artıları:
  1-Başlığının geniş olması güzel, bu sayede işlem çok daha kısa sürüyor.
  2-Işığı olması özellikle banyomun çok iyi ışık almaması nedeniyle baya işime yaradı.
  3-Tutması kolay, cilt üstünde rahat hareket ettirebiliyorum.
  4-Duşta kullanılabiliyor.

  Eksileri:
  1-Epilasyona alışık değilseniz canınızı acıtabilir.
  2-Benzer diğer modellere göre fiyatı bi tık pahalı.
  3-Fişe takılıyken güvenlik nedeniyle kullanılamıyor .

  silk epil 9-941 benim 4. epilatörüm. Bundan önceki ikisinin markası da Braun’du. Bu modeli iki sebepten ötürü tercih ettim. Birincisi braunun modellerine cidden güveniyorum en ince tüylerimi bile alıyorlar. İkincisi ise daha geniş başlığı sayesinde epilasyonu çok daha kısa sürede bitirebilmesi.

  Ürün geldiğinde 2 haftadır epilasyon yapmamıştım. Tüm bacağı alt-üst tüm kolu ve ince tüyleri çekecek mi test etmek için karnımdaki tüylerin bir kısmını aldım. 30 dakikadan kısa sürdü. Eski braun epilatörümle sadece bacakları almak 40- 45 dakika sürüyordu.

  Ayrıyetten başlığın yeni tasarımını beğendim. Kıllarda çok daha az kopma yapıyor. Henüz eksfoliasyon fırçasını deneme fırsatım olmadı daha çok epilator kısmı ilgimi çekti. Fakat belirteyim sonik eksfoliasyon fırçası dönmüyor, çok hızlı bir şekilde titreşiyor. Son olarak o kadar hızlı bitiyor ki işiniz sanki epilasyon yapmıyorsunuz da tıraş ediyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Parasını kesinlikle hak ediyor.
  4  1
 2. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9961V modeli için yorum yapıldı:

  Epilatörle ilgili pek tecrübem yok 6 sene önce bi epilator almıştım epilatörü nasıl kullanacağımı biliyordum fakat eski makinem o kadar acı veriyordu ki kullanmayı bıraktım. Şimdi keşke bırakmasaydım diyorum. Epilasyona hiç bir hazırlık yapmadan ayda yılda bir rastgele yaptığım için doğal olarak çok acıtıyordu. Artık bu epilatörle devam etmeye karar verdim. Aslında tekrar epilasyon yapabileceğimi hiç düşünmüyordum. İnternette biraz araştırma yapınca o motivasyonla tekrar epilasyona dönmeye karar verdim. Yararlı ipuçları öğrendim umarım düzenli bir şekilde devam ederek güzel sonuçlar alırım.

  İlk öğrendiğim bilgi epilatörünüzden güzel verim almak istiyorsanız düzenli aralıklarla epilasyon yapmanız gerektiği, ilk epilatörümde yanlış yaptığım şey tam olarak buydu. Ürünleri biraz araştırdıktan sonra braun silk epil 9 da karar kıldım. Daha ucuz çok alternatifi var ama düzenli olarak kullanmayı planladığım için kaliteli olsun istedim. İki kez kullandım ve çok sevdim. İnternetten edindiğim bilgilere dayanarak epilasyon yapmadan 3 gün önce bacağımı tıraşlayıp 1 gün öncesinden de ölü derilerden arındırıyorum. Bacaklarıma yaptığım ilk epilasyon beklediğim gibi acıttı. Bir kaç yıl önce bacağımı aldığımda daha az acıyordu diye hatırlıyorum. Hassas bölgelere buz uyguladım daha iyi oldu. Ama kuru epilasyon yapıyorsanız derinizin ve tüylerin kuru kalmasına özen gösterin. Duşta akan suyun altında beklemektense yatağımda yapmak daha rahat geldiği için ben kuru epilasyon yapmayı tercih ettim. Çok uzun sürünce bir bacaktan sonra ara verdim epilasyona. Beklediğim gibi kırmızı noktalarım oldu hemen krem sürdüm. Eski epilasyon tecrübemin aksine bu sefer bacaklarıma epilasyon yaptıktan iki gün sonra tekrar ettim işlemi. Tüyler farklı periyotlarla çıktığı için ilk iki hafta boyunca iki günde bir epilasyon yapmanız gerektiğini okumuştum. Bence de iyi fikir. İkinci epilasyon sırasında çok daha az tüyü almam gerekiyordu bu yüzden daha rahattı. Yine kızarıklıklar oldu ve yine acıdı ama acı giderek azalır diye tahmin ediyorum. Şimdilik iki hafta boyunca iki günde bir epilasyon yapmayı planlıyorum. Bu epilasyona alışmamı çok daha kolaylaştıracak. Aynı işlemi üst bacağım ve kollarım için de uygulamayı planlıyorum Kolların ve bacakların acısına alışırsam ve cesaret de bulursam koltuk altım içinde uygularım.

  İkinci epilasyonum sırasında ölü deriyi arındırmış olmama ragmen batık oluşumu farkettim. Neden olduğunu bilmiyorum ama umarım bundan sonra daha az olur. Bu epilatörü tavsiye ediyorum ama ilk başladığınızda sık sık kullanın benim eskiden yaptığım hataya siz de düşüp acı dolu bir deneyim yaşamayın.
  1  7
 3. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9969V modeli için yorum yapıldı:

  Bu epilatörü çok çok çok sevdim. Açık tenliyim ve koyu renkli tüylerim var. Bacağımı jiletle aldıktan hemen sonrasında bile nokta nokta kıl kökleri görünüyordu. İnsan tüylü bir varlık biliyorum ama yine de tüysüz olmak istiyorum. Bir kere oturup tek tek cımbızla çektim ve daha önce hiç olmadığı kadar pürüzsüz oldu. Tek tek çekmek çok uzun sürdüğü için epilator almaya karar verdim. Bir yıl önce silk epil 7 modelini alarak başladım. Başta acı verici olmasına ragmen sonuçlara aşık oldum. Bi indirimde yakalayınca silk epil 9 a geçmeye karar verdim. Silk epil 7 ye göre daha iyi sonuçlar vereceğini düşünüyordum ve haklıda çıktım..

  Tüylerimi daha önce cımbızla tek tek aldığım için acıya bağışıklığım var ama hala hassas bölgelerde canım acıyor ama bu epilatör kesinlikle daha az acıtıyor. Tüm tüyleri birden koparıyormuşsunuz gibi değil de kökünden nazikçe kaydırarak alıyormuşsunuz gibi bir his veriyor. Ama bikini bölgesinde derinlere inince tabi ki çok acıyor . Silk epil 7 modeline göre çok daha ince tüyleri alabiliyor. Eski epilatörümle bacağımı alıp dokunduğumda tam pürüzsüz olmadığını hissediyordum alamadığı tüyler oluyordu ama bu model saten gibi yapıyor bacağımı, bi daha asla jilet kullanmam bu halini gördükten sonra. Sadece koltuk altlarını pürüzsüz yaptığı için bile alınır bu model. Şimdiye kadar koltuk altınızı sadece jiletle aldıysanız nasıl pürüzsüz olacağını hayal bile edemezsiniz. İlk seferinde çok çok acıyor ama dayanmanız lazım. Derinizi iyice gerin ve bitene kadar durmayın. Yeniden çıkan tüyleri aldığınız zaman asla ilk seferki kadar acımıyor.

  Aksesuarlardan genel olarak sadece epilasyon başlığını kullandım. Kapak ve silindirler bacağımda çizgiler yarattı nedenini anlayamadım. Eski modelimde böyle bir sorun yoktu. Eksfoliasyon fırçası gayet güzel, batık oluşumunu engellemekte yardımcı oluyor. Şu an daha az batığım var. Hassas bölge başlığını takınca cımbızlar derime yeteri kadar yaklaşamadığı için tüyleri alamıyor tam olarak.

  Eğer bu epilatörü yüzünüzde kullanmayı planlıyorsanız bu kısmı iyi okuyun. Yüzümde kalın tüyler yok, eğer sizde varsa işe yarayabilir. Benim yüzümde ince şeftali tüyleri var ve denemek için bir gece tüm çenemi yanaklarımı ve üst dudağımı aldım. Büyük hata etmişim. Uyandığımda yüzümde sivilce gibi kaşınan kızarıklıklar vardı. Geçmesi bir kaç hafta aldı. Bir daha asla yüzümde uygulamam. Epilatör yüzdeki ince tüyler için çok güçlü, kökünden çekmek yerine kırıyor. Eğer denemek istiyorsanız önce küçük bir bölgede deneyip sonuçları görün sonra tüm yüzünüze yaparsınız.

  Yeni başlayacak olanlar varsa bir kaç tavsiye vermek isterim.
  *Tüyleriniz uzunken epilasyon yapmayın önce tıraşlayın tüyünüzün uzama miktarına göre bir iki gün sonra epilasyon yapın. Tüyleriniz kısa olsun ki cımbızlar deri üstünde gezerken rahatça yakalasın tüyleri.
  *İlk başladığınızda çok acıtıyor dişinizi sıkıp devam edin acı azalacaktır zamanla.
  *Derinizi germeyi unutmayın. Deriyi gererek epilatörün üstünden geçeceği daha düz bir zemin hazırlamış oluyorsunuz. Özellikle bikini bölgesi için germeyi sakın unutmayın.
  10  0
 4. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9961V modeli için yorum yapıldı:

  İlk epilatörüm. Bir aydan biraz fazla oldu alalı ve çok memnunum. Koltuk altlarımı jiletle aldığım için bir sürü batık vardı koltuk altımda. Yedi ay kadar önce jilet yerine ağdaya geçtim. Sürekli ağda yaptırmak çok para istiyordu ve ağda yapmak için uzamasını beklediğim süre boyunca atlet gibi kolu kısa hiç bir şey giyemiyordum. Ben de bu durumdan sıkılıp epilator almaya karar verdim ve iyiki de almışım. İki günde bir kullanıyorum ve koltuk altlarımda neredeyse hiç kıl yok pürüzsüz geziyorum. Acı konusuna gelirsek evet biraz acıtıyor ama ağda gibi tüyü kökünden çeken yöntemlere göre daha fazla bir acı yok. Kesinlikle epilasyon yapmadan önce ağda yapmanızı ve yeniden uzayan tüyleri epilatörler almanızı tavsiye ediyorum. Tüyler farklı zamanlarda uzadığından almanız gereken tüy sayısı az olacak böylece tüm tüyleri aynı anda almaya çalışmaya göre çok daha az acı çekeceksiniz. Şimdiye kadar sadece koltukaltımda kullandım ve sonucundan çok memnun kaldım. Işığı olması tüyleri görmek konusunda işe yarıyor. Ek aksesuarlar da birileri için faydalı olabilir ama henüz denemedim. Fiyatı biraz pahalı fakat ağdaya gitmediğimden parayı denkleştireceğinden eminim. Yaz gelmeden bu ürünü bulduğum için çok mutluyum.
  4  2
 5. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9961V modeli için yorum yapıldı:

  Bu epilatörü üç aydır kullanıyorum ve uzun süreli sonuçları görene kadar bekledim. Kutusu güzelmiş gibi sığ bir yorum yapmıycam o yüzden. İlk kullandığımda verdiğim paraya değsin diye kullanmadan önce bacak kıllarımı uzatmıştım. Acıya dayanma eşiğim yüksektir o yüzden acıttı diyemem kişisel olarak. Gıdıklamayla titreşme arası tuhaf bi hissiyatı vardı. Daha önce sürekli ağda yapardım ve ağdadan daha az acıttığını söyleyebilirim. Epilasyondan sonra kıl köklerimde kızarma oldu epilasyon sonrası için olan losyonlardan uyguladım kızarıklığı geçirdi. Kabarıklık ya da başka bir sorunla karşılaşmadım. O günden beri sonuçlardan gayet memnunum. Yeni tıraş edilmiş kadar pürüzsüz değil fakat beyaz tenli ve koyu renkli tüylere sahip olmama ragmen kolay kolay farkedilemeyecek kadar inceldi tüylerim. O zamandan beri bir buçuk haftada bir düzenli olarak tekrar epilasyon yapıyorum ki yeni çıkan tüyleri de alabileyim. Yeniden tüm vücuda aynı anda epilasyon yapmadım üç aydır. Ağdaya göre kullanımı daha pratik, televizyon izlerken sağa sola ağda bulaştırma korkusu olmadan rahat rahat epilasyon yapabiliyorum.
  Aksesuarlara gelince, şu ankinden daha sık kullanırım diye tahmin ediyordum. Mor fırça bacağımın üstünden diş fırçası gezdiriyormuşum hissi veriyor. Duşta zaten bacağımı keselediğim için bana gereksiz geldi. Epilatörün koruyucu başlığı çok güzel. Derinizi sabit bir mesafede tutuyor ve kılları cımbızlara sürüklüyor. Bir kere temizledikten sonra koruyucu başlığı geri takmayı unuttum ve onsuz kullandım. Bin tane sivrisinek tarafından aynı anda ısırılıyormuşum gibi bir histi. Başlık tüm epilatörlerde olan koparma hissini minimum seviyeye düşürüyor.
  4  1
 6. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9969V modeli için yorum yapıldı:

  Üst kollar, diz ve dirsek gibi bölgelerde tüyleri kaçırabiliyor ve köküdem çekmeden kırıyor, onun dışındaki bölgelerde tüm tüyleri alabiliyor. Her yerde kullanabilmemiz çok güzel bi özellik. En kısa tüyleri bile çekebiliyor. Bir sefer şarj ettiniz mi 2 saatten fazla süre boyunca durmadan yeniden şarj etmeye gerek kalmadan çalışıyor. Acıdan bahsetmesem olmaz . Herkeste böyle mi bilmiyorum ama özellikle üst bacaklarıma epilasyon yaparken çok acıtıyor. Koltuk altlarımda bazı tüyleri kökünden alıyor ama bazılarını koparıyor. Koltuk altımdaki tüylerin yüzde ellisine yakını diğer yarısına oranla daha erken çıkmaya başlıyor sanırım o tüyler kökünden çekilmemiş de sadece derinin üstünden kırılmış olan tüyler. Tüyler epilasyondan bir kaç gün sonra uzamaya başlıyor. Koltuk altını güzel alıyor. Epilatörün en kötü tarafı yaptığı batıklar. Ağda yaptığım zamanlar bu kadar batığım olmuyordu ama epilatöre geçince kabus gibi bir sürü batığım olmaya başladı. Ellerimin üstünde ve kollarımda batık yapmıyor ama ne kadar peeling yapsam da bacaklarım batık dolu. Bu yüzden ürünü sevdim mi sevmedim pek karar veremiyorum. Ama bence ağda arasında pürüzsüz kalmak için kullanılabilir.
  1  2
 7. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9941V modeli için yorum yapıldı:

  Bu epilatörü aldığımda denemek için çok heyecanlıydım ama yarardan çok zarar verdi bana. Neyseki iade edebildim.
  Hangi bölgemde denediysem batık yaptı ve önceden batık gibi bir problemim hiç olmamıştı, neyseki batık için olan losyonlar hayatımı kurtardı.Epilasyon yapmadan önce de sonra da ölü derileri temizledim ancak yine de batık oldu.

  Bikini bölgesi: Buraayı yapmak çok acı vericiydi sadece dörtte üçünü yapmaya dayanabildim, bir daha yapmaya korkuyorum açıkçası. Üstelik kıl dönmelerinden sonra hiç ihtimal vermiyorum.

  Bacaklar: Çok acı hissetmedim fakat kıllarım çok kalın olmadığı için çoğunu çekmedi sadece kırdı. Bu yüzden çoğu kıl tıraş ettiğim zamanla aynı sürede tekrar çıktı.

  Yüz: Fena değildi, sadece belki tesadüftür bilemiyorum aldığım tüylerin bazıları eskisinden daha kalın çıktı gibi geliyor. Ve malesef yüzümde de batığa neden oldu.

  Koltuk altı: Batık yapması dışında kolay ve hızlı bir işlem oldu.

  Sonuç olarak kullanırken çok fazla sorunla karşılaştım ve sonuçlardan memnun kalmadım sonunda da iade ettim..
  1  0
 8. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9961V modeli için yorum yapıldı:

  Ürün gerçekten etkili ve tüm tüyleri gayet iyi çekiyor. Fakat cildim jiletle kesilmiş gibi duruyor. Ürünü bir kaç dafe kullanma talimatlarında yazdığı şekilde kullandım. Acıya bir şekilde katlandım fakat epilasyondan sonra bikini bölgemde tonlarca kırmızı kaşıntılı kabarıklıklar oluştu. Epilasyonu yaparken bölgeye herhangi bir şekilde baskı uygulamadım yine de cildimde kesikler var. Bu epilatörü son kullanışımdı. Ben cilt bakım uzmanıyım ve doğru teknikler kullanıyorum, eğer ben zorlanıyorsam diğer hassas ciltli insanlar nasıl yapar bilemiyorum. Umarım ürünü iade edebilirim. Kesinlikli hassas ciltlerde kullanıma uygun bir ürün değil.
  1  0
 9. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9961V modeli için yorum yapıldı:

  İlk epilatörüm olarak bu ürünü satın aldım. Güzellik salonunda ağdaya o kadar para vermekten gına gelmişti. Cildim oldukça hassastır buna rağmen kullanırken hiç problem yaşamadım. Bence ılık ağdadan daha acısız çünkü tek seferde daha az tüy çekiyor. Ama ağdadaki gibi tüyleri aldıktan sonra kızarma oluyor yine. Bu yüzden gece yapmak daha mantıklı sabaha kadar açılmış gözenekler kapanmış oluyor. Ürünün masaj başlığının olması tercih sebebimdi masaj başlığıyla selülitlerimi azaltırım diyordum ama pek bi işe yaramadı. Bunun dışındaki tüm başlıklar çok güzel, ışığı da işe yarıyor. Geçen ay iki kez kullandım epilatörü, ikincisinde küçük küçük uzayanları aldım diğer zamanlarda da eksfoliasyon fırçasını ve tıraş başlığını kullandım, şarjı hala bitmedi. Şarjının uzun süre dayanması güzel. Tüylerin çıkma süresi değişmedi ağdakiyle aynı zamanda uzuyor. Tüyleri çektiğinde çok acıtmıyor makine o kadar hızlı ki alışıyorsunuz zaten. Ben de iyice alıştım, acısı o kadar rahatsız etmiyor.
  0  0
 10. Braun Silk-epil 9 SkinSpa – 9969V modeli için yorum yapıldı:

  Kesinlikle verdiğim parayı hakediyor. Çok kalın tüylerim olduğu için jiletle aldıktan sonra bile belli oluyordu. Sonra bir epilator aldım ama çok kullanamadım. Sadece kuru kullanılabiliyordu. Kuru kullanımda acısına dayanamıyordum. Sonra bu ürünü alıp duş başlığını sıcak suda hafif açıp denedim. Suyu bacaklarıma tutup 45 dakikada iki bacağıma da epilasyon yaptım. Yavaş geçtim çünkü yinede biraz acıyordu. Ama her kullanımda acı giderek azalmaya başladı. Tüylerim o kadar seyreldi ki artık iki bacağıma epilasyon yapmak 5 dakikadan kısa sürüyor. Artık duşta kullanmıyorum çünkü kuruyken yapınca daha iyi alabiliyorum ama iyi ki ilk bi kaç sefer duşta kullanmışım.
  Bu epilatörü almayı düşünenlere yüzde yüz tavsiye ederim. Şarj ömrü iyi. İki üç kullanımda bir şarj ediyorum. Temizlemesi çok kolay. Genelde kullandığım ürünlere yorum yazmam ama bu ürün biraz pahalı olduğu için tereddüt edenlere yardım etmek istedim.
  18  0

Siz ne düşünüyorsunuz?