“Braun Silk-expert Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Braun Silk-expert 5 – BD5001 modeli için yorum yapıldı:

  Lazerden çok daha ucuz olduğunu görünce tüyleri yok etmese bile azaltır en azından tüylü tüylü dolaşmaktan iyidir diye düşünüp aldım. Alırken beklentim ne çok düşüktü ne de çok yüksekti. Şimdi hay aklımı seveyim diyorum iyi ki almışım. Ergenlikten beri koltuk altlarımda çok siyah tüyler vardı. Koltuk altım tıraşladıktan hemen sonra bile pürüzsüz olmasına rağmen kararmış görünüyordu. Sanırım tüylerim eskiden deriye çok yakın şekilde yanlamasına çıkıyordu artık öyle çıkmıyor. İşten çıkıp eve 5te gelince koltuk altımdaki tüyler hemen çıkmış cildim de kararmış oluyordu. Kendimi hiç rahat hissetmiyordum koltuk altım yüzünden özgüven sorunu resmen. Çok beyaz değilim ama açık tenliyim, tüylerim koyu renkli, 30 yaşlarındayım. Şimdi günlerce koltuk altımı tıraş etmeden gezebiliyorum. Geri çıkan sadece 10 tüy filan kaldı. Yaklaşık bir buçuk aydır cihazı hiç kullanmadım ama yakın zamanda yapmam lazım, talimatlarda 6 haftanın ardından tüyler düzenli uyusun diye ayda 1 tekrar edin diyor. İlk üç uygulamada çok farkedememiştim etkisini sonra birden yok oldu tüyler. Tüylerin dökülmesini ya da bir şekilde gözlemleyebileceğim şekilde azalmasını bekliyordum ama tuhaf bir şekilde birden kayboluverdiler. Erkek arkadaşım çok esmer ve orta koyulukta tüyleri var. Vücudunda alt karın bölgesi dışında çok fazla tüylü bir yer yok. Cihazı kullandı o bölge için ve çok memnun kaldı, erkeklerde de test edildi onaylandı 😊 Artık bikini bölgemi de yapmayı planlıyorum. Koltuk altlarım için en yüksek ayarda kullanıyordum acıyordu ama katlanılıyor o acıya. Uygulama sırasında veya sonrasında tahriş ağrı kızarıklık gibi sorunlar yaşamadım. Hatta koltuk altıma cihazı kullandıktan hemen sonra deodorant bile sıkabiliyorum herhangi bir sorun çıkarmıyor.
  16  1
 2. Braun Silk-expert 3 – BD3001 modeli için yorum yapıldı:

  Silk expert bd3001 ipl aletini 5 haftadır kullanıyorum benim görüşlerim şunlar:

  1) Aleti ayarlaması ve kullanması kolay ama ışık atımı yaptığı alan çok küçük. 1 santime 4 santimlik bir alana atım yapıyor bu yüzden geniş bir alana uygulama yapacaksanız biraz uzun sürüyor.
  2) Atımı güçlü olmasına rağmen çok acı hissetmedim. İlk bir kaç kullanımımda cildimi biraz ısıtıp yaktı ama artık yanma hissetmiyorum .
  3) Cildinize düzgün şekilde bastırmassanız ışık atımı yapmıyor.
  4) Cihazı derinize yerleştirdiğinizde cilt renginizi okuyup ona göre atım yapıyor.
  5) Tüysüz olmasını istediğiniz bölgelere haftada bir uygulama yapmanız lazım.
  6) Kullanma kılavuzuna göre meme uçlarına ve genital bölgeye uygulama yapmamanız lazım. Bikini bölgesine yapabilirsiniz.

  Sanırım istediğim sonuçları almak biraz zaman alıcak. Tüylerimin rengi koyu sarı cildim beyaz. Ürün açıklamasında göre bende etkili olması lazım ama halen koltuk altı ve bikini bölgesi ve çenemdeki tüyler bitmedi. 5 haftadır kullanıyorum ve sonucu şimdiye kadar görmem lazımdı diye düşünüoydum . Şuan koltuk altı tüylerim daha az amah ala düzenli olarak tıraş etme ihtiyacı duyuyorum. Tıraş etmekten ötürü oluşan pütürler gitti.

  Ten renginiz ne kadar açık ve tüylerinizin rengi ne kadar koyu olursa o kadar iyi sonuç alırsınız. Benim tüylerimin rengi açık olduğu için cihaz bende çok başarılı olmamış olabilir. Ayrıyetten aletin atım yaptığı alan çok küçük olduğundan tüm vücudunuz için kullanmayı düşünüyorsanız tavsiye edermiyim bilemiyorum. Bikini bölgem ve koltuk altımı yapmak 5 dakika sürüyor. Bacaklarımı yapmaya kalksaydım bacak boyuma göre her birini yapmak yaklaşık 15- 30 dakika sürerdi. Keşke uygulama yaptığı alan daha geniş olsaydı.
  8  1
 3. Braun Silk-expert 5 – BD5001 modeli için yorum yapıldı:

  Yüzümdeki ve vücudumdaki tüylerle kendimi bildim bileli başım dertteydi. Yüzüm için 3 yıl boyunca 18 defa lazere gittim. Hormonlarım yüzünden yine de ağda yapmak zorunda kalıyordum. Bacaklarım ve koltuk altıma çok pahalı olduğu için hiç lazer yaptıramadım. Braun un IPL lazerini ocakta alıp koltuk altımda kullanmaya başladım. Yüzüm için başta kullanmaya çekindiğimden önce koltuk altımda denemek istedim gayet iyi gitti. Koltuk altımda pigment sorunları olduğu için nereye atım yapsın diye tutayım kestirmek zor oldu ama uygulamadan hemen sonra bile sonuçlar gözle görülürdü. 24 saat boyunca tıraşlamama gerek kalmadı hiç. Sonra yüzümde bacaklarımda ve ellerimde denemeye başladım ve ürüne bir daha hayran kaldım. Vücudumdaki tüm bölgelerdeki tüylerin fark edilir derecede azaldığını gördüm. Koltuk altlarım en yavaş sonuç aldığım bölge oldu. Üç dört uygulama sonrasında bacaklarımda ve yüzümde çok hızlı sonuç aldım. İki ay süreyle haftada bir kez kullanımımdan sonra sonuçlar şöyle:

  Yüz : Eskiden çenemi ve yanaklarımın üstünü her hafta ağdayla alırdım. Eğer jiletle alırsam 8-9 sate hemen çıkmaya başlıyorlardı. İki haftadır yanaklarımda herhangi bir tüy çıkışı yok. Çeneme hala haftada bir uyguluyorum kalan tüylerin gitmesi için. Bence yüz tüyleri hormonal olduğu için yeniden çıkar mı çıkmaz mı tahmin etmesi zor ama gözle görülür bir fark olduğu kesin.

  Bacak : Bacaklarımı yaz boyu her gün tıraşlardım. 8-12 saat arası çıkmaya başlıyorlardı. Bacaklarıma üç kez uygulama yaptım şimdi bir hafta boyunca hiç uzama olmuyor. Baccaklarımdaki bazı bölgelerde uzama tamamen durdu. İlk defa yaz için heyecanlıyım sanırım.

  Koltuk altı : En kalın tüyler koltuk altlarımdaydı. Şu an çok daha yumuşak ve inceler. Koltuk altımda da bazı bölgelerde tüy çıkışı durdu, tıraşlamadan bir kaç gün geçirebiliyorum.

  El : Parmaklarımdaki tüyleri ayda bir ağdayla alırdım bir haftaya yeniden çıkmış olurlardı. Bu alet için ordaki tüylerimn rengi açık olmasına ragmen parmaklarım şuan tamamen pürüssüz.

  Aleti kullanırken aklınızda bulunsun cildinizdeki her yer eşit tonda olmadığı için ürünü iyi ayarlayın nereye atım yapacağınız konusunda. Gözlerinizi iyi koruyun sonuçta bu bir lazer ve kör edebilir size. Koruyucu gözlük takın ve ışığa doğrudan bakmayın. Tüyler dönenceli şekilde uzadığı için bir seans uygulayıp hemen sonuç almayı beklemeyin. Bu zaman alan bir süreç çünkü genlerinizle savaşıyorsunuz. Genetik olarak tüylü bir insan olduğum için tüylerde azalma bekliyordum cidden öyle oldu ama diğerlerinde tüyleri almaya gerek kalmayacak kadar işe yarar mı bilemem.
  5  2
 4. Braun Silk-expert 3 – BD3001 modeli için yorum yapıldı:

  Sürekli kılla tüyle uğraşmaktan bıkmıştım dışarda lazer yaptırmakta çok pahalı o yüzden hem ucuz hemde daha acısız bir yol arıyodum. İnternette baya bi araştırdım kullanan arkadaşlarmada sordum en son Braun Silk Expert IPL 3001 aldım. Bence kullanımı kolay ve güvenli yani bi zarar verebileceğini düşünmüyorum . Uzun bi kablosu var bu yüzden kullanırken prizin hemen yanında durmak zorunda kalmıyorsunuz.

  Ürünün yanında alacanız yerleri tıraşlamanız için gilette venüs tıraş bıçağı da geliyor .Bu aletle epilasyon yapınca genelllikle pek canım acımıyor ama bi kere tıraşlamadan kullanmayı denedim ve pişman oldum çok acıdı ve kıllarımı yaktığı için çok kötü yanık koktu. Mutlaka tıraşlayın bu yüzden.

  Aletin normal ve hassas mod olmak üzere iki modu var. Ten rengin orta koyulukta ve cildim çok hassas olmasına ragmen jlet ve ağdada yaşadğım sorunların neredeyse hiçbirini yaşamadım. Bacaklarımda ve kollarımda normal modda kullanabiliyorum ama normal mod yüzümü ve koltuk altımı alırken biraz rahatsız ediyor . Bu bölgeler için hassas modu kullanıyorum ama çok kolay zaten hassas moda geçmesi. İlk kullanımdan önce kullanım kılavuzundaki talimatları iyi okuyunki herhangi bir kaza yaşanmasın. Okurken hangi modda nasıl kullanmanın size en rahat şekilde en iyi sonucu vereceğini anlıyosunuz.

  Başta aletin etkili oldup olmadığından pek emin olamadım ondan test etmek için bi bacağıma uygulayıp diğerine jilet yaptım. Kullanma kılavuzunda cildiniz çok hassassa ürünü çok sık kullanmayın dediği için 4 hafta boyunca haftada bir kullandım. Aleti kullandığım bacağımla jilet yaptığım bacağım arasında tüylerdeki büyüme hızında, tüylerin yoğunluğunda fark olmaya başladı. Bir kaç kere kullandıktan sonra artık iki seans arasında jilet yapmama gerek kalmaz diye tahmin ediyorum. Hassas modu koltuk altlarımda test ettim. O da işe yarıyor ama hassas modda olduğundan sonuç vermesi biraz daha uzun sürebilir.

  Ürünün bir kaç eksisi var. Ürünün atım yapması için ürünün iki yanındaki sensörlerin de aynı anda cildinize temas etmesi lazım. Dizler ve bilekler gibi kıvrımlı yerlerde biraz sorun yaratabiliyor ve o bölgelerde sonuçlar çok da iyi değil bence. Diğer bir eksisi ürünün atım yaparken saçtığı ışık. Işık çok parlak flaş gibi patlıyor talimatlarda ışık doğrudan bakmayın diyor kesinlikle bu talimata uyun çünkü ışık o kadar parlak ki kafanızı çevirseniz bile görüyorsunuz ışığı. Önlem olarak yaptığım bölgeyle arama havlu koymaya başladım. Şimcilik bi tek yüzümde denemeye cesaret edemedim.

  Makinenin kullanımı çok basit. Fişe takın hassas modu seçecekseniz onu seçin, cildinizin üstüne yerleştirip sensörlerin derinize temas ettiğinden emin olduktan sonra tuşa basin. Sensörler herhangi bir sorun olmaması için cildinizin rengini algılayıp ona göre doğru seviyede ve güçte ışık atımı yapıyor. Aynı bölgeye birden çok sefer atım yapmanız tavsiye edilmiyor. Tuşu bırakınca tekrar basana kadar atım yapmıyor. Diğer bölgeye hareket ettirip bi daha tuşa basıyorsunuz. Daha hızlı yapmak istiyorsanız tuşa basılı bir şekilde cildinizde kaydırırsanız sensörle cildinize temas etmeye devam ettikçe 2-3 saniyede bir atım yapmaya devam ediyor. Aradaki 2-3 saniyelik bekleme süresi cihazın yeniden ısınması için geçen süre. Kullanma kılavuzunda bir zaman belirtmese de 10 dakika filan kullandıktan sonra cihazın aşırı ısındığını düşünüyorum o yüzden 10 dakikadan sonra fişten çekip bir kaç dakika soğumasını bekleyip tekrar başlıyorum. Ürün talimatlarında tek seansta aynı bölgeye birden fazla uygulama yapmamanız gerektiği yazıyor. Daha önce belirttiğim gibi haftada bir kullanıyorum.
  2  0
 5. Braun Silk-expert 5 – BD5001 modeli için yorum yapıldı:

  Bir yıldan az bir süre önce aldım ve alt bacaklarım, dizlerim, koltuk altım ve bikini bölgem için kullanmaya başladım. Tavsiye edildiği üzere haftada bir defadan fazla kullanmadım. Tıraşlanmış temiz cilde losyonsuz uygulama yaptım. Ürün için ideal olarak bilinen açık renkli cilt ve koyu renkli tüylere sahibim.makinenin iki tarafındaki ışık göstergesi de full yanıyordu.
  O kadar çok kullandımki artık hangi bölgede kullandığımda kaç atım yapacağını ezbere bil,iyorum . Makinenin bir kötü özelliği çok çabuk ısınması. Bir bacağı yarısına kadar yaptığımda ürün aşırı ısınmış oluyor fişten çekip soğumasını bekliyorum. Mesela yarısını sabah yapıyorum kalan yarısını öğlene bırakıp fişten çekiyorum, öğlen tamamlıyorum. Neyseki pazar günleri boşum o gün rahat rahat yapıyorum ama herkesin boş günü olmayabilir. 4 aylık uygulamadan sonra işe yarıyor gibi duruyordu. Batık problemim yoktu, tüyler de ya hiç çıkmıyor çıkanlar da çok zayıflamış çıkıyordu. 2- 3 ay önce özellikle bikini bölgesindeki tüylerim hiç işlem görmemiş gibi tekrar çıkmaya başladı. Şimdiye kadar bi hafta boşluk bırakıp uygulayayım diye düşünüyordum, şimdi belki daha sık uygulama yapsam daha iyi olur diyorum. Ya tüylerim cihaza bağışıklık kazandı ya da cihaz etkisini kaybetti. Eğer cihazda problem varsa gerçekten hayal kırıklığı bir yıl boyunca uğraş dur karşılığı bu mu. Bir de o kadar paraya yazık. Heba olan zamana mı yanayım aldığım kötü sonuçlara mı yanayım. Daha da kötüye giderse epilatörüme geri dönüp bunu da sadece batık çıkmasın diye kullanırım. Çok şey vaat edip yüzüstü bırakan bir ürün.
  8  5
 6. Braun Silk-expert 5 – BD5001 modeli için yorum yapıldı:

  silk-expert 5 modelini 7 haftadır kullanıyorum ve şimdiden tüylerin uzamasında çok büyük bir oranda düşüş var.Koltuk altımı eskiden hergün tıraşlardım şimdi en az 3 gün tıraşlamama gerek kalmıyor. Koltuk altımdaki kararma nerdeyse tamamen yok oldu. Bikin bölgemde de aynı sonuçları alıyorum. Ürünün boyutu yüzümde kullanmamı biraz zorlaştırıyor ama yanaklarımdaki sorunlu bölgelerde daha az tüy çıkmaya başladı. Bacaklarda henüz kullanmaya başlamadım, 12 hafta boyunca benim için daha fazla sorun yaratan küçük bölgelerle uğraşıp sonra bacaklara geçmeyi planlıyorum. Ürünün en güzel tarafı eğer talimata uygun şekilde tıraşlarsanız neredeyse hiç acıtmıyor. Lazere gidip benzer sonuçlar almıştım ama acıya dayanamayıp gitmeyi bırakmıştım. Ama lazer başlığı daha küçük olduğundan yüz için uygulaması daha kolay . Daha büyük bölgeleri hızlı şekilde yapmak istiyorsanızda bu ürün daha uygun. İki koltuk altımı da bikini bölgemi de yapmak lazerle tek koltuk altını yapmaktan daha kısa sürüyor. Ürünü sadece ergonomik açıdan beğenmedim. Ellerimi yoruyor ve bazen yanlışlıkla yoğunluk butonuna kazara basıyorum. Bence ürünün yanında koruyucu gözlükte göndermeleri gerekirdi ışığın şiddeti çok yoğun. Toparlarsam, her kuruşuna değer tavsiye ederim.
  5  1
 7. Braun Silk-expert 5 – BD5001 modeli için yorum yapıldı:

  Aleti kullandıkça daha az sevmeye başladım giderek. Ev lazerine heveslenen çoğu insan gibi ben de lazer salonlarının fiyatlarına ve prosedürlerine pek sıcak bakmadığım için aldım.başta gayet memnundum. Talimatlarda 3 ay boyunca haftalık seanslarla yapın sonra ayda bir yapın deniliyordu. Üründen en iyi verimi almak için bir hafta bile atlamadım uygulama yapmayı. Koltuk altlarımı ve bacaklarımı yapıyordum. Tüm alanın hepsine atım yapmaya özen gösterdim. Uygulamadan önce bölgeyi tıraşlamak çok önemli. Tıraşlayınca cihazdaki enerji direkt kıl köklerine gidiyor tüyler emmiyor tüm enerjiyi. Nereye uygulayacağınızı görmek kolay olsun diye sakın tıraşlamadan uygulamaya kalkmayın. Atım yapınca çıkan ışık çok parlak. Bir kaç kez yaptıktan sonra gözüme bi şey olur diye korkup güneş gözlüğü takmaya başladım. Bir süre sonra cihaza bakmadan da yapabilmeye başladığım için gerek kalmadı. Acı konusunda da koltuk altları gibi hassas bölgelerde acıtıyor ama ağda kadar değil. On iki haftalık uygulama sonrasında belirgin şekilde tüylerim azaldı. Bacaklarımın yüzde atmışına yakını koltuk altlarımın da yüzde 70-75 e yakını gitti. Altı hafta daha kullanıp tüyleri tamamen bitirmek istedim. Ama olmadı belki sadece yüzde 10 u daha gitti tüylerin. Ama o noktada tüyler artık çok belli olmamaya başladığı için memnun sayılırdım. Haftada bir seans öncesi tıraşlıyordum. Genel olarak memnundum. Sonra ayda bir uygulamaya geçtim ve tüyler yavaşça tekrar çıkmaya başladı. Uygulamayı bırakınca bir iki ayda tüylerin hepsi tekrar çıktı. Ürünü alalı dokuz ay oldu ve yine epilatöre ihtiyacım olmaya başladı. Evet işe yarıyor ürün tabi sonsuza kadar haftada bir uygulayacaksanız. Ürünün amacı zaten çıkmasın bunlar haftada bir uğraşmayalım değil mi ? Bu arada cilt rengim çok açık tüylerimse çok koyu bu yüzden ideal tipteyim. Esmer ciltlerde çok daha kötü sonuç veriyormuş.
  10  0
 8. Braun Silk-expert 3 – BD3001 modeli için yorum yapıldı:

  Gerçekten çok sevdim bu cihazı. Gençliğimden beri yüzümdeki tüylerle sorun yaşıyorum. Esmerim ve çok koyu renkli tüylerim var. Çocuğum doğduktan sonra daha da kötü oldu ve bütçeme uygun bir çözüm bulamadım. Hergün büyütücü ayna karşısında cımbızla 10 15 dakika belki de daha uzun süre yüzümdeki tüylerle uğraşıyordum. Bu aleti kocam görmüş gelip eğer işe yarıyosa alabiliriz bir araştır istersen dedi çok anlayışlıdır. Ürünle ilgili yorumları okuduktan sonra almaya karar verdim. Kullanımı çok kolay, prize takıyorsunuz ve direk kullanıma hazır halde .

  6 haftadır kullanıyorum. Çene ve boyun bölgemde sıfır tüy çıkıyo şu an. Daha önce denediğim hiç bir yöntem bu sonucu vermemişti. Çok acıtmıyor sadece her atımda biraz biraz acıyor. Artık işe yaradığından emin olduğumdan yaz için bikini bölgeme de uygulayacağım.aletten çok çok memnunum. Tüylerinizle sorununuz varsa kolay ve acısız uygun bir çözüm arıyorsanız bu ürüne bir bakın. Kesinlikle tavsiye ederim.
  4  4
 9. Braun Silk-expert 5 – BD5001 modeli için yorum yapıldı:

  Braun silk expert 5 – BD5001 ipl aletini bir yıl kadar önce almıştım. Ürün parasını kuruşu kuruşuna hak ediyor. Artık nerdeyse hiç koltuk altı tüyüm yok.belki üç beş tane arada çıkıyor. Bikini bölgemdeki tüyler de jilet yapmasm bile mayo altından belli olmuyor. Buğday tenliyim ve siyah tüylerim var cilt tonunuz ve tüy renginiz bunun gibiyse tavsiye ederim.
  Alet acıtıyo bence dayalınabilir bir acı ama çok acıttığını düşünenleri de anlıyorum. Arkadaşımın lazer salonu vardı bir seferliğine denemiştim ve pek acımamıştı eğer IPL nin acıtacağından korkuyorsanız almadan bir lazeri deneyin veya iade edebileceğiniz yerden alın. Bacaklarınızda kullanmayı planlıyorsanız ben şahsem çok üşendiğim için iki haftada bir uygulamaya 7-8 seans yaptıktan sonra bıraktım ve gerçekten tüylerde gözle görülür bir azalma yaptı. Uygularken hep başka tarafa baktım o yüzden ışığı gözümde bir soruna sebep olmadı .
  3  4
 10. Braun Silk-expert 5 – BD5001 modeli için yorum yapıldı:

  5. kez uygulama yaptım. İlk 3 uygulamada hiçbir değişiklik göremedim. Dördüncü seanstan sonra fark çook belirgindi. Geçtiğimiz hafta tüylerimin uzaması yavaşladı ve bazı bölgelerde parça parça durdu. Şu ana kadar ki sonuçlardan çok memnunum. Koltuk altımda diğer bölgelere göre daha yavaş değişim oluyor. Hala erken ama şu ana kadar aletten çok umutluyum. Hızlı güvenli kolay etkili ve lazere göre daha ucuz. Randevuyla uğraşmıyorsunuz evde kendiniz yapıyorsunuz. Geçtiğimiz hafta bacaklarımdan kıl köklerinin döküldüğünü gözlemledim. Ürünü kullanmadan önce tıraş yapınca hassaslaşıyor cildim sonrasında IPL yapmak rahatsız ediyor beni onun yerine tüy dökücü krem kullanıyorum .Açık tenliyim ve koyu tüylerim var bu sayede daha etkili oluyor alet. Herkeze öneriyorum hatta bi arkadaşım aldı bile.
  9  4

Siz ne düşünüyorsunuz?