“iPhone 5S Kullanıcı Yorumları” için 11 yorum

 1. Telefonu 2 buçuk yıldır iş telefonu olarak kullanıyorum. Şarjı 0’dan 100’e 3 saatte doluyor. En çok instagram youtube ve kafa topu oynuyorum. Şarjı ortalama 6 saat gidiyor. Kamerası için eh diyebilirim. Eski bir telefon olduğu için sürekli donma ve takılma oluyor ama ısınma yok. Hafızası bence yetersiz.
  13  8
 2. 5S’i yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Telefonun yavaşlamamış olması en olumlu özelliği. Uygulamaların çoğunu kullanırken 15 dk’dan sonra çok fazla ısınıyor. Kötü özelliklerinden biri ise bu. Kasası çok sağlam. Çok kez sert düşürmeme rağmen ekranda ya da başka bir yerde kırılma olmadı. “Anasayfa” tuşu yakın zamanda bozuldu. Fakat bu tuşla aynı işleve sahip bir kontrol ikonu koymaları iyi bir özellik.
  12  1
 3. Telefonu günde 2 kere şarj etmem gerekiyor. Kamerası sonradan çıkan modellerin yanında kötü. Kasma donma gibi problemler yaşamıyorum. Ancak uzun süreli kullanımda çok ısınıyor. Elime tam oturuyor (Bu konuda rakipsiz bence). Telefon 3 senede sadece 1 kere servise gitti. Telefona puanım 6. Sıfırını kullanacak arkadaşlara tavsiye ederim. Ancak günümüzdeki telefonlarla karşılaştırılabilecek iyi özelliklere sahip değil.
  11  7
 4. Apple çok kurnaz çünkü iPhone 5’in ekran çözünürlüğünü aynen 5S’de kullanmışlar tek kuruş harcamadan…Akıllı telefonların masrafı en çok ekran çözünürlüğü, grafik meselesine dayanır ama görüyoruz ki 5S önceki telefonun ekranını kullanmasına rağmen atasından çok daha pahalı ve ufacık değişikliklerle öküz gibi kar edecekler. Üstelik KAMERASI ÇOK KÖTÜ-SIRADAN kesinlikle verdiğiniz paraya değmez…İnsanları dolandırmak için yaratıcı stratejiler mi desem ya da köylü kurnazlığı mı desem..
  5  10
 5. iTunes’a eşşek gibi bağımlısınız telefona bir şey aktarmak istediğinizde, indirmek istediğinizde v.s…

  – Kamerası çok basit bir kamera özellikleri de çok sınırlı kesinlikle yetersiz
  – Akıllı arama özelliği yok
  – Ekran koruyucu yok
  – widget yok

  SONUÇ OLARAK: Kullanıcı dostu bir telefon değil
  4  15
 6. Bence harika çünkü tutması çok kolay ve telefon kompakt üstelik performansı 2016’da bile iştah açıyor.
  11  1
 7. Android cihazların IOS cihazlara göre çok daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

  Android:
  .İhtiyaca göre ayarlanabilen ekran
  .Bütün applere kolay ve ücretsiz ulaşım
  .İstediğin şarkıyı bedava indirebilme
  .swiftkey keyboard(yazmak kolay)
  .Büyük ekran
  .istediğiniz browser’ı kullanabilme özgürlüğü
  .Performansına göre ucuz

  İOS:
  .Ekran kişiselleştirilemiyor
  .çok pahalı
  .Tasarım hep aynı
  .her app indirilebilir değil bir çoğu için zor bir operasyon olan jailbreak gerekiyor
  .SIKICI
  9  8
  1. Telefon 4G’yi destekliyor tabii ki ama kamerası iyi değil açıkçası iPhone’un marka ismine yakışmayan bir kamerası var hoş iyi kameralı bir iPhone yok sanırım piyasada…
   6   3
 8. iPhone ile başka sistemlere (sony/samsung/microsoft) bağlanmanız mümkün değil ve bu salak OS yüzünden bu sistemlere bağlanamadığınız için mesela üzik transfer etmeniz bir şeyle indirmeniz v.s mümkün olmuyor… Telefonun kamerası kesinlikle çok kötü, radyosu yok, EKRANI ÇOK KÜÇÜK ve dar, fiyatı dudak uçuklatıyor kesinlikle size verdiklerine değmiyor piyasada yüzlerce iyi telefon var üstelik daha ucuz fiyatlara sakın bu saçmalığa paranızı harcamyın ;)))
  10  4

Siz ne düşünüyorsunuz?