“Lenovo Moto Z Play Kullanıcı Yorumları” için 19 yorum

 1. 2 haftalık bir kullanıcıyım, eski telefonum LG-G4’tü.

  Pozitif yanları:
  – Fantastik batarya ömrü.
  – 8 çekirdekli işlemcisi sayesinde eski telefonumun çalıştıramadığı uygulamaları çok kolay bir biçimde çalıştırıyor.
  – Ön tarafta da flaş var.
  – Aluminyum çerçevesi sayesinde üçlü bir telefon çıkmış ortaya.
  – Elde güzel bir his yaratıyor. LG’den çok daha iyi.
  – Moto özellikleri çok iyi bir tasarım örneği, özellikle de feneri.
  – Hızlı şarj.
  – Dizaynı harika.

  Negatif yanları:
  – Moto kullanıcı arayüzü LG’ninki kadar iyi değil. LG çok daha rahat bir telefondu. Motoda basit işleri yapmak için biraz daha fazla iş yapmanız gerekiyor, mesela medyada ses ayarı yaparken ya da alarm ayarlarken gibi gibi.
  – Ekran çözünürlüğü LG’ye göre biraz daha düşük.
  – Ön kamera LG’de 8 mp iken moto’da 5 mp.
  – Telefonun kendine ait bir galerisi yok, google’ınkini kullanmak zorundasınız.
  – Aynı widgetlar LG’nin ekranında kapladığı yer bu telefonda daha fazla. Düşük çözünürlük kullanılmasının sonucu bu olmuş denebilir.
  – Ama asıl şikayetim kullanıcı arayüzü, diğer telefonlarımda hiç yaşamadığım sorunları yaşıyorum, pek kullanıcı dostu sayılmaz.

  Genele bakacak olursak;
  – Donanımsal olarak diğer telefonlara göre biraz daha aşağı bir seviyede olsa bile yazılımsal olarak çoğunu sollamış, bu da az bir fedakarlığa değiyor.
  – Motomodları almak için heyecan yapmış vaziyetteyim, özellikle de bataryayı.
  – Bir daha olsa kesinlikle bir daha alırdım.
  0  0
 2. Telefon kutudan çıkar çıkmaz aşık oldum. Bir önceki telefonuma göre (Moto G3) daha büyük ve bu baya bir işime yaradı, çünkü telefondan bir şeyler izlemeyi seviyorum. Ayrıca hızlı şarjı ve uzun batarya ömrünü de sevdim, çünkü Moto G3’teki en büyük ve tek sıkıntım buydu aslında. Bu telefonsa kullanıma göre 24-48 saat arası gidiyor. Arka kamera çok iyi, hatta ön kamerayla bile harika fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Ki bu diğer telefonlara göre çok büyük bir artı.

  Buraya kadar bütün pozitif yönlerini yazmıştım şimdi sıra negatiflerde.

  1. Hızlı şarj aleti biraz sıkıntı çıkartmaya başladı. Şarj aletini iki türlü de takabiliyorsunuz normalde ama bir aylık kullanım sonunda şarj yuvasında gevşeme oldu ve telefon durduk yere şarjdan çıkabiliyor ve şu anda yine tek taraflı kullanabiliyorum. Ayrıca hızlı şarj özelliği her ne kadar iyi olsa da yedek şarj aleti bulmak ya da araba için şarj aleti bulmak imkansıza yakın.

  2. Sürekli yazılım güncellemesi geliyor. Günde en az 15 kere yazılım güncellemesi bildirimi görüyorum ve bu durumdan sıkıldım artık. Güncellemeyi yaptıktan sonra da aradaki tek fark telefon başlarken yeni bir animasyon gelmesi ve telefonu her açtığımda bu animasyon iki kere oynatılıyor. Çok saçma.

  3. Telefon konuşmaları yarıda kesiliyor, bunun hatla bir alakası olmadığını biliyorum çünkü eşim de aynı hattı kullanıyor ve onun çağrıları hiç yarıda kesilmiyor. Moto X’te ya da Moto G3’te böyle bir şey olmuyordu. Telefon bazen daha da abartıp çekmemeye başlıyor ve bunun da hattımla bir alakası yok çünkü eşimle yan yanayken de bu başımıza geldi.

  4. Telefon Wi-fi’ya bağlıyken wi – fiyı kapatıp hücresel veriye geçmeye çalıştığımda, telefon hücresel veri yok diyor. bunu düzeltmek için telefonu kapatıp açmam gerekiyor. Bu gerçekten hem büyük bir zaman kaybı hem de büyük bir hayal kırıklığı, ayrıca telefonu kapatıp açınca başlangıç animasyonunu iki kere daha izlemem gerekiyor, cidden kafayı yeme kıvamına geldim.

  5. Mikro SD kart telefona takılı bir vaziyette gelmiyor ve kart gerçekten çok ince. Sd kartın takıldığı küçük tepsiyi açmak ve çıkartmaksa kabus gibi. Daha önce mikro sd kartla uğraştınız mı hiç bilmiyorum ama bu incelikte bir kartı takmaya çalışırken ya telefonu kırarsınız ya da kartı sıkıştırırsınız.

  6.Tasarruf modu kullanan biriyseniz bu telefonda kesinlikle sıkıntı yaşarsınız çünkü telefonu tasarruf moduna geçirmek için ayarlara gidip oradan açmanız gerekiyor, üstteki menüye tasarruf modu eklenmemiş. Ve bu da büyük bir zaman kaybı. Telefon bazen size tasarruf modunu öneriyor ama her seferinde değil.

  7. Hazır konu ayarlardan açılmışken bir şeyden adha bahsetmek istiyorum. Telefonu ters çevirdiğinizde telefon “”rahatsız etme”” moduna geçiyor ve hiçbir bildirim ya da aramadan ses duymuyorsunuz. Eski moto’mda bu özellik yine vardı ama telefon en azından titriyordu, bunda o da yok. Ya bütün gece bildirim seslerini dinleyerek uyuyacağım ya da önemli bir aramayı falan kaçıracağım, bu ikisi arasında tercih yapmak gerçekten çok çirkin.

  sonuç olarak harika fotoğraflar çeken tatlı bir telefon Moto Z Play, ve sahip olduğum bütün telefonlardan daha iyi bir batarya ömrüne sahip ama bu insana telefonun bir ton sorunu olduğunu unutturmuyor. Bir daha alır mıyım? asla.
  0  0
 3. Telefonu yakın bir zamanda aldım ve açtığımda üst üste beş kere yazılım güncellemesi geldi. ( Marshmallow’dan 7.0’a ve 7.0’dan da 7.1.1’e) Bu güncellemelerden sonra telefonun şarjı daha hızlı bitmeye başladı. Gece 11’de telefon full yatıyorum ve sabah uyandığımda telefonun şarjı %71 oluyo. Telefon şarj olurken cehennem gibi ısınıyor. Ama telefona dair tek sıkıntılarım bunlar.
  0  1
 4. Moto Z Play’den önceki telefonum HTC One dı.
  Artı yönleri:
  Batarya ömrü insanı şaşırtıyor, devamlı kullanımda 7 saate kadar gidiyor.
  Mevcut android ara yüzü ile performansı harika.
  Super Amoled harika bir ekran.
  Moto mods ları henüz kullanamamış olsam da büyük artıları var.
  Turbo şarj özelliği çok kullanışlı, özellikle az bir vaktiniz varsa.

  Bütün bunlara rağmen beni rahatsız eden yönleri de var.

  Bana göre bunlar:
  Titremesi HTC one’a göre çok düşük. HTC’nin titremesi o kadar kuvvetliydi ki telefonun alarmını kullanırken sadece titremeyi açık bırakıyodum ve telefon odanın öteki ucunda bile olsa beni uyandırmaya yetiyordu ama moto z playin titremesi o kadar zayıf ki bazen telefon cebimde çalsa bile hissedemiyorum.
  – Arama kayıtlarında birçok fonksiyon eksik, HTC one da bir sürü şey vardı.
  – Otomatik ekran ışığı çok kötü. Çok ufak bir ışık değişimine abartı tepkiler verebiliyor, bu da çok sinir bozuyor.

  Kamerayaysa diyecek bir lafım yok.
  0  0
 5. Bu fiyat aralığındaki en iyi telefondur çok net.
  Telefonu bir kaç haftadır kullanıyorum ve çok güzel bir telefon, çok kullanışlı ve günlük kullanımdan fazlasını bile karşılayabiliyor.

  En iyi yönleri:

  1. Batarya ömrü, tek bir şarjla bir günden fazlasını çok rahat çıkarıyor.
  2. Ekranında AMOLED kullanmışlar, bütün renkleri düzgünce alabiliyorsunuz.
  3. Isınma problemi kesinlikle yok, bütün gün oyun oynayıp internette geziniyorum ama telefon en fazla ılık hale geliyor, asla fazla ısınma gibi bir durumu yok.
  4. Telefon çok hızlı ve donma ya da yavaşlama yapmıyor. İşlemci çok iyi. Ayrıca telefon sıçrama korumalı bir nano kılıfla kaplı, yani telefonu yağmur altında rahatça kullanabilirsiniz.
  5. Ses kalitesi inanılmaz, bu hem hoparlör hem de kulaklık çıkışı için de geçerli.
  6. Telefonun üç tane ayrı sim yuvası var, ikisini sim kart için birini de mikro sd için kullanabiliyorsunuz. Yani aynı anda hem çift sim hem de sd kart kullanabiliyorsunuz.
  7. Kamera bu ayardaki bir telefon için çok iyi, Samsung’un kamerası kadar iyi değil tabii ama arada çok fazla fiyat farkı var. Ön kameranın kendi flaşı var, düşük ışıklarda kullanmak için oldukça iyi.
  8. Turbo şarj.
  9. Telefonun yanında turbo şarj aleti, F tipi usb data kablosu, kulaklıklar ve şekilli bir sim kart iğnesi geliyor.

  Size önerebileceklerim:

  1. Skullcandy kulaklık almanızı önerebilirim, bende S2DUL modeli var ve inanılmaz bir ses ve bas alıyorum.
  2. Telefonun her yerini koruyan düzgün bir kılıf alın kendinize.

  Yani eğer cidden paranız varsa bu telefonu alın. Size çok ucuza çok iyi telefon diye önerilen telefonları sakın almayın, unutmayın ki önemli olan ve en çok işinize yarayacak olan şey kalitedir. Ve bu fiyat aralığındaki en kaliteli telefon MOTO Z PLAY’dir.
  0  0
 6. Telefon alırken bütün forumlarda aradığım tek şey kamerasının iyi olmasıydı. Ve tahmin edin ne oldu? Moto Z Play aldım.

  Düzgün bir ışık altındayken Moto Z Play’in kamerası S8’in, LG G6’nın, S7 edge’in, iphone 7+‘ın kameralarını çok net geride bırakıyor.

  Düşük ışıktaysa s8+’a gelene kadar olan bütün telefonların kameraları patates gibi kalır.

  Yani eğer kamera düşkünüyseniz ya da fotoğraf dünyasına merak salmak istiyorsanız Moto Z playi size kesinlikle öneririm.
  0  2
 7. Bu telefonu 4 aydan fazla bir süredir kullanıyorum.

  Bana göre en iyi yanları;

  1. Bataryası bütün amiral gemisi telefonlara göre çok daha iyi ve çok daha uzun süre gidiyor. Şahsen sabah 8’den akşam 9’a kadar Vainglory ve beş farklı oyun daha oynuyorum, ama telefonu elimden bıraktığımda hala şarjı oluyor. Yani ben bitiyorum ama batarya bitmiyor.
  2. Çip üzerinde sistem kullanılmış olması bütün oyunların çok rahatça ve hiçbir takılma olmadan çalışmasını sağlıyor.
  3. Şarjı cidden çok hızlı. Oyun oynarken bile komple şarj olması 1, 1,5 saat civarları sürüyor.
  4. Isınma problemi diye bir şey yok.
  5. Telefonun gövdesi çok ince, telefonu elinize aldığınızda pahalı bir telefon tutuyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.

  Eksileri:

  1. Hiç düğmesi olmaması, sadece parmak izi okuyucu var.
  2. 5.5 inçlik ekran boyutu çok büyük, pantolon cebine falan sığdırırken zorluk yaşıyorum.
  3. Bildirim ışığı yok.
  4. Müzik için ya da fotoğraf ve videolar için ayrı bir uygulama yok, bunun için ayrı bir uygulama indirmek durumunda kaldım. Çünkü Google Fotoğraflar veya müzik uygulamaları pek kullanışlı sayılmazlar.
  1  0
 8. Bu telefonu sakın almayın. Ön ve arka kamerası rezalet. Kutudan USB kablosu çıkmdı. Telefonun yanında verilen kulaklıklar pazardan alınmış gibi. Moto modlar 40 dereceden fazlasına dayanamıyor ve telefon eğriliyor. Manyetik güç yüksek sıcaklıklarda düşüyor ve motorola mod telefona yapışmayı bırakıyor ve şöyle söyleyeyimki telefon daha 25 günlük ve böyle sorunlar çıkartmaya başladı, gerisini siz düşünün.
  0  5
 9. Telefon Android 7.0’la harika çalışıyor. Telefonla güncelleme konusunda sıkıntı yaşayanların hepsinin sebebi ayarları düzgün yapamamaları ve eski özelliklerle bazı yeni özellikleri karşı karşıya düşürmeleri. Size benden altın değerinde bir tavsiye, eğer bir yazılım güncellemesi yapacaksanız, bu güncellemeden sonra telefona kesinlikle hard reset atın. Telefonunuz bu sayede tertemiz olacak ve sıfır bir sisteme sahip olacaktır. Bunu yaptıktan sonra yazılımsal bir sorunla falan karşılaşmazsınız.
  0  0
 10. Telefon HARİKA. Bugüne kadar kullandığım bütün android telefonlar arasında en farklısı ve en üzeli kesinlikle bu. Batarya normal bir kullanımla 2 günden fazla gidiyor, normal kullanımdan kastım da FB ve mesajlaşma falan bu arada. Eğer kullandığınız sosyal medyaları düzenli olarak kontrol ediyor, mesajlaşıyor, internette takılıp bir şeyler izliyorsanız ve GPS kullanıyorsanız şarj en az bir gün gidiyor. İşlemcisi Moto Z’ye öre çok daha iyi, ki bu da telefonda sadece 3 gb ram olduğunu size unutturuyor. Kamerası çok iyi, düşük ışıktaysa biraz sıkıntı yaşıyor ama yine de iyi diyebiliriz. Dizaynı çok iyi, gerçi iphone 7 plus la ya da Moto Z ile kıyaslarsanız bu telefonların yanında biraz şişman kalıyor ama ele de iyi oturuyor ve insanın hoşuna gidiyor. Telefon oldukça hızlı ve kullanması kolay. Z serisinde çıkan en iyi telefon diyebilirim. Touch ID çok hızlı ve iphone 6s‘ten daha iyi çalışıyor. Ve piyasada en iyi olarak gösterilen bütün telefonlardan çok daha iyi bir telefon. Kesinlikle tavsiye ederim.
  1  0
 11. Selam herkese..Bu telefondan var bende ama Nexus 6 almayı düşünüyorum belki asıl meselem kamera sizce Nexus mu Motorola mı?
  0  0
 12. zenfone 3 ekranı çok çabuk çatlıyor çünkü çok ince ve şarjı çok çabuk bitiyor şaka gibi htc 10’un kamerası da 20mp üstelik 4k desteklemiyor. Oled ekranmediatek işlemci piyasadaki midrangeler içinde görebilceğin kötü kombinasyon htc 10da bunları kullanıyor
  0  1
 13. Bence bu tlefonun yerine Asus zenfone 3 veya htc desire 10 pro almak daha iyi bir seçenek olur bu telefona verdiğiniz para değmiyor..
  0  1

Siz ne düşünüyorsunuz?