“Philips BRE630 – BRE631 – BRE632 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE630 modeli için yorum yapıldı:

  Bence evde kökten tüy almanın en pratik yolu epilasyon aleti kulanmak. İlk almaya başladığımdan beri tüylerim azaldı ve inceldi. Ben 20 yıldır epilatör kullanıyorum hem de aynı aleti. Onun markası da philips. Hala bozulmadığı için gözümde yeni aldığım bu epilatöre de iyi bir referans oldu.

  Aleti beğendim baya pürüssüz bir his bırakıyor. Hatta sırf tüyleri diil, sanki ölü deriyi de aldı.

  Eski aletimle Satinelle BRE630’u karşılaştırırsam:
  -S şeklinde diye reklam yapmışlar ve cidden daha ergonomik.
  -eski aletimdeki cımbızlı kısım metaldi, bundaki seramik. Hem göze de daha hoş geliyor.
  -30 milimlik geniş başlığı çok iyi böylece zamandan kazandırıyor. Zaman konusu yoğun çalışan biri olarak benim için çok önemli.
  -LED ışığa bayıldım, ince tüyleri rahat görüyorsunuz.
  -ıslak kullanma seçeneği var. Öncekini suya yaklaştırmak bile tehlikeliydi.
  -kablosuz oluşu iyi. Tamamen şarj edince 40 dakika gidiyor. Priz dibinde durmak zorunda kalmıyorum.

  Bazı markalar alabileceğiniz en kısa tüy ölçüsünü söylüyorlar. Philips söylememiş ama ben bir milimden kısa tüyü bile alabildim. Asıl ince tüylerde biraz zorluyor. Kızarıklık yaşamadım. Genel olarak kökten alıyor yani kırmıyor.

  Acı azaltan masaj başlığını kullanmaya pek gerek görmedim. Yine de denemiş olmak için denedim. Daha az acıttı sanki. Kökten alınan tüyün acıması normal, yıllar içinde acı zaten azalıyor. Ayrıca sıcak su gözenekleri açtığı için Islak kullanmak da acıyı hafifletiyor. Traş balığını kullanacağımı ise hiç sanmıyorum.

  Kullanımı gayet kolay, açtığınız anda en yüksek hızda çalışmaya başlıyor ve ışığı yanıyor, isterseniz kendiniz kapatıyorsunuz. Led ışık zaten benim en sevdiğim özellik oldu. Temizlemek de çok rahat. Suya tutuyorsunuz bitiyor.

  En zayıf tarafı şarjı. Şarjı bitince bir yandan şarj edip bir yandan kullanamıyorsunuz, telefon gibi değil yani. Şarjı bibuçuk saatte tam doluyor ve 40 dakika çalışıyor. Ayrıca yıllar içinde aletten önce pilin ömrü bitebilir, bu da bir risk.

  Şarj problemi dışında 5 üzerinden 5 veriyorum.
  2  0
 2. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE630 modeli için yorum yapıldı:

  Philips Satinelle serisinden ikinci makinem ve kendisinden çok memnunum. Ergonomik tasarımı sayesinde eski modellere kıyasla ele çok daha iyi oturuyor. Işığı da arada tüy kaçırmamak için çok kullanışlı. Ayrıca kullanılan cımbızların diğer markaların cımbızlarından daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Ses açısından ise yine diğerleriyle aynı.
  Bu model beş başlıkla birlikte geliyor. Bitanesi yüz ve hassas bölgeler için, bitanesi de sanırım bikini bölgesindeki tüyleri kısaltmak için. Bunları daha kullanmadım.
  Traş başlığını bir denedim, gayet iyiydi. Asıl amacım epilasyon olduğu için pek kullanmayı düşünmüyorum ama iki yöntemi de kullananlar için çok kullanışlı olabilir.
  Birde masaj başlığı var. Pek bi beklentim yoktu ama tüyleri önden havaya kaldırması cidden işimi kolaylaştırdı. Acıyıda azalttığını düşünüyorum.
  Bu arada duşta kullanmakda acıyı hafifletiyor. Islak veya kuru kullanılabilmesi bu açıdan çok iyi.
  Sonuç olarak çok beğendim. Fiyat olarak ise giriş seviyesi modelinden oldukça pahalı, ama başlıkları kullanacaksanız değer.
  1  1
 3. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE632 modeli için yorum yapıldı:

  Okuduğum olumsuz yorumlardan dolayı biraz çekinerek almıştım. Fakat dokuz aydır bacaklarında kullanan biri olarak makineden çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.

  Gayet hızlı bir makine yani iki bacağımı almam toplam kırk dakika filan sürüyor. İlk kullanışınızda tabii acıtıyor ama genel olarak beklediğimden çok daha az can yakıyor. Kısa tüyleri almaması da gayet doğal sonuçta ağda değil epilasyon aleti. Gerçi ben çok çok minik tüylerimi bile aldığını farkettim. Belki de tüy tipine bağlıdır.
  Sadece koltuk altlarımı pek iyi alamadı ama aletin pek suçu yok. Ordaki tüyleri almanın kolay bi yolunu daha bulamadım.
  Özetle harika bir ürün. Birde led ışığı var ve cidden çok işime yarıyor.
  0  0
 4. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE631 modeli için yorum yapıldı:

  Bir haftadır sorunsuz olarak kullanıyorum.
  Islak kullanmayı tercih ediyorum. Yavaş ayarda kullandığımda eski epilatörümden daha az canımı yakıyor. Tüylerin hepsini yakalamak için biraz ağır ağır hareket ettirmeniz gerekiyor hem böylece tüylerin kırılmasınıda engelliyor.
  İlk denemede bacaklarınızın öyle ipek gibi falan olmasını beklemeyin. Tüylerin çıkış hızları farklı farklı o yüzden ancak bir hafta kullandıktan sonra farkı hissediyorsunuz. Ben artık eskisi kadar sık kullanma ihtiyacı duymuyorum.

  Islak kullanabilmenin bir yararı da bacakları tahriş etmemesi. Kızarıklıklar oluşsa da hemen geçiyor.Her epilasyon aletinde alışana kadar acı olur yani başta onu dert etmeyin. Bu modelin pekçok ek başlığı olması ve ıslak kullanılabilmesi diğerlerinden öne geçmesini sağlıyor.
  0  0
 5. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE631 modeli için yorum yapıldı:

  Öncelikle hemen söyliyim şimdiye kadar kulladığım epiltörler arasında en iyisi bu. Siparişim eve geldiğinde ilk dikkatimi çeken epilatörün şıklığı oldu. Daha güzeli elime tam oturuyor. Önceki epilatörlerimden bu açıdan daha rahat. Tasarımına tam not veriyorum

  Tüylerime ilk dokundurduğumda ise öncekilerde de olduğu gibi bayağı bir acıdı. Kışın genelde biraz tembellik ediyorum tüyler uzamış oluyor tabi biraz onun da etkisi var. Hiç tüy kalmaması için bir bölgenin üstünden iki üç defa filan geçmek gerekiyor.
  Bittiğindeyse cilt ipek gibi oluyor. Bende sadece tek tük kırmızı noktalar oldu o kadar. Yine diğer kullandığım makinelere göre bilek ve dizdeki girinti çıkıntılı bölgelerde çok başarılıydı.

  Bir kaç hafta kullandıktan sonra kuru kullanımın daha rahat olduğuna karar verdim, arada tüy atlama riski azalıyor ve daha hızlı oluyor. Diğer yandan duşta kullanınca da daha az acı veriyor. Yani ıslak veya kuru kullanmak tercih meselesi. Ben kuru kullanırken önce cildimi hafifce yağladım, o zaman tüyleri daha iyi yakaladı.

  Tavsiye edeceğim bir ürün. Uzun vadede ağdaya gitmekten daha hesaplı olacak gibi görünüyor. Bakalım zaman içinde nasıl sonuç verecek.

  Not: Yanında koltuk altı için filan gelen ek aparatları kullanmadım yani bence zaman kaybı ama siz bilirsiniz.
  0  0
 6. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE630 modeli için yorum yapıldı:

  Sağlam bir alet. Ele oturuyor ve kullanımı pratik. Güçlü bir motoru olduğu için birsürü tüyü aynıanda çekebiliyor, acısına dayanabilirseniz büyük avantaj. Gayet hızlı ve ekstra bi çaba istemiyor. Birkaç kerede bütün tüyleri alıyor. (tabi birazda tüylerin gücüne bağlı) Sonuçta epilasyon aletleri can yaksa da çok iyi sonuç veren aletler.

  Işığı sayesinde aldığınız yeri ve ince tüyleri rahatça görebiliyorsunuz. Hem kısa tüyleri hemde ince tüyleri rahatlıkla alıyor. Eğer başlığı daraltmak falan isterseniz seçebileceğiniz birsürü ek başlığı var. Beni en çok masaj başlığı şaşırttı valla hiç işe yaramasını beklemiyordum ama acıyı azalttı. Titreşim vererek sinir uçlarını uyuşturuyormuş. Makineyi ıslak veya kuru kullanma şansınız var. Ben cildimi sıcak suyla yıkadığımda tüylerin daha az kırıldığını fark ettim. Sonunda cildiniz uzun süre ipek gibi pürüzsüz oluyor. Epilasyon sonrasında birde kese yapmanızı tavsiye ederim bu da batık olma riskini azaltıyor. Fiyat olarak çok uygun olduğunu söyleyemicem. Daha uygun fiyata da mutlaka kaliteli ürünler vardır.
  0  0
 7. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE632 modeli için yorum yapıldı:

  Ürün benim için tam bir hayal kırıklığı.
  Yaklaşık on yıldır ağda yaptırdığım için artık bacaklarım hiç acımıyor. Bu makinede de acı filan duymadım ama inanılmaz zaman alıyor. Tüylerin hepsini alması için aynı bölgeden tekrar tekrar geçmem gerekiyor. Aleti dura dura çok yavaş bir şekilde ilerletmek gerekiyor. Sadece bacaklarımda değil her yerimde aynı şekilde. Tüy kalmasın istiyorsanız tekrar tekrar tekrar yapmak zorundasınız. Ben hiç memnun kalmadım. Yine ağdaya gidiyorum bunu da ağdadan sonra ilk çıkan tüyler için kullanıyorum. Tek başına kullanabildiğim bir ürün değil. kimseye de o niyetle almasını tavsiye etmem özellikle de ilk defa epilatör kullanacak olanlara…
  1  0
 8. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE630 modeli için yorum yapıldı:

  Daha uygun fiyata Braun un makinesi vardı ama ben gidip bunu aldım ve çok çok pişmanım .
  Diğer epilasyon aletleri kadar acıtmadığını iddaa ediyorlar . Evet acıtmıyor ama sebebi tüyleri almaması.Zaten tüylerin azıcık bi kısmını yakalıyor dfakat onları da kökünden almak yerine tuttuğu yerden kırıyor. Sonunda diken diken bir görüntü oluştuğu için mecburen yine jilet yapıyorum.
  Tasarımı da çok kullanışsız özellikle koltukaltına hiç uygun değil. İşin kötüsü ben ençok ta koltuk altım da kullanmak için almıştım.
  Şuan yeni bir makine alcak durumum yok . Siz siz olun paranızı bu ürüne harcamayın bence.
  1  0
 9. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE632 modeli için yorum yapıldı:

  Önce kendime aldım, çok memnun kalınca bir tane de kızıma aldım. Normalde epilatör kullanmıyordu ama ne kadar kullanışlı olduğunu görünce ikna oldu. Ağda gibi yapış yapış olmuyorsunuz ve öncesinde hazırlık yapmaya filan gerek yok direk kullanabiliyorsunuz. Ben tek şarjda bacaklarımı, koltukaltlarımı ve bikini bölgemi yapabiliyorum. Biraz gürültülü çalışıyor ama çok sorun değil. İlk defa kullanıcaksanız önden jilet yapmanızı tavsiye ederim. Sonra bir hafta boyunca hergün bunu kullanın. Böylece tüm tüyleri aynıanda almamış olursunuz daha az acır. Ne kadar sık kullanırsanız o kadar az acı veriyor. Zaten tüyler gittikçe azalıp inceliyor. Sonrasında ihtiyacınız oldukça kullanabilirsiniz.
  0  0
 10. Philips Satinelle Advanced Islak ve Kuru Epilatör – BRE631 modeli için yorum yapıldı:

  Eski fişli model bir epilatörüm var, o da Philips Satinelle. Kablosu arızalanınca kapanıp durmaya başladı bende yerine bunu aldım. Ama ne yazık ki bu model eski makinemin eline su dökemez.
  Eskisi bundan çok daha hızlı dönüyor ve en kısa tüyleri bile bırakmıyor hatta hiç tüy kaçırmadığı için baya can acıtıyor.
  Bu makine hiç acıtmıyor ama sebebi tüyleri almaması! Aynı yeri defalarca almanız gerekiyor. Ben eski makineme döndüm.. Bozuk da olsa idare ediyorum.
  1  0

Siz ne düşünüyorsunuz?