“Philips BRE650 Kullanıcı Yorumları” için 12 yorum

 1. Altı yıldır tüylerimi sadece epilatörle alıyorum, bu da kullandığım ikinci epilatör. Genel olarak epilasyon aleti kullanmanın avantajlarından çok bizzat bu makinenin performansıyla ilgili yorumlarımı paylaşmak istiyorum.

  Ürünün en çok öne çıkan özelliği eğimli başlığı. Bu tasarımı ilk defa bu alette gördüm ve fikir cidden hoşuma gitti. Fakat umduğum kolaylığı sağlamadı. Bacağımdaki kıvrımlı bölgelerde, dizimin çevresinde filan gerçekten işe yarıyor, ama daha düz bölgelerde, mesela bacağımın yan tarafında biraz işimi zorlaştırıyor. Ama sonuçta bir şekilde halloluyor, o yüzden şahsen çok da üstünde durmuyorum. Artık bir daha epilatör alacak olursam düşünürüm, herhalde düz tasarımlısını alırım.

  Önceki makinemin markası Braun’du, bu da en az onun kadar iyi diyebilirim. Özellikle led ışığına bayıldım, artık ışıksız bir epilatör kullanmayı kesinlikle düşünmem. Nerede tüy kaldığını direkt gösteriyor. Tıraş başlığını kullanırken de işe yarar. Ben hiç gerek duymasam da eğer isterseniz ışığı kapatabiliyorsunuz.

  Diğer başlıkları umduğum kadar çok kullanmıyorum. Masaj ve peeling başlıklarının çok bir faydasını görmedim, daha çok laf olsun diye koymuşlar gibi.

  Genel olarak üründen memnunum. Her gün jilet vurmaktansa birkaç gün arayla epilatörle her yerin üstünden geçmek daha kolay geliyor. Kökten alınmayan kırık tüyler uzamış oluyor, onları hızlıca hallediyorum.

  Aslında her hafta epilasyon yaparsam jilet kullanmama hiç gerek kalmıyor. Tabii jiletin pürüzsüzlüğünü başka hiçbir şey sağlamıyor ama sonuçta istediğim anda ek olarak jilet yapabilirim. Umarım bu yorumum epilasyon aleti kullanmak konusunda tereddütü olanlara bir fikir vermiştir. Bu aleti de rahatlıkla tavsiye ederim.
  3  2
 2. Daha uygun fiyata aldığım bir Philips epilatörüm vardı, ondan çok memnun kalınca paraya kıyıp daha üst bir model alayım dedim. Maalesef çok kötü çıktı. Kavisli tasarımından mı yoksa mekanizmadaki bir şeyden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama aynı bölgenin üstünden on kere de geçsem tüy kalıyor. Alınan tüylerin de hemen geri çıktığını düşünürsek büyük ihtimalle kırıyor.
  Dahası, ek olarak gelen başlıkların çoğu aletten çıkıp duruyor. Bir tek epilasyon yaparken acıyı azaltan masaj başlığı tam oturdu, o da pek işe yaramadı.
  Aslında diğer başlıklar bayağı iyi. Mesela uzun süre epilasyon yapamadıysanız ve tüyleriniz çok uzadıysa, jiletli düzeltme tarağı tüyleri tam da epilasyona uygun şekilde kısaltıyor. Tıraş başlığı da bikini bölgesi için çok uygun. Peeling başlığını da sevdim, keseden daha kullanışlı. Bir de epilasyon sonrası için vücut masaj başlığı var, cildi rahatlatıyor.
  Açıkçası ben eski epilatörüme geri döndüm. Bir de şöyle deniyim bir de böyle deniyim derken ürün iade vaktini geçirdim. Artık bir tek arada başlıkları için kullanıyorum.
  2  0
 3. İlk epilatörüm olduğu için başka ürünlerle kıyaslayamayacağım ama performansından genel olarak memnun kaldım.

  Özellikle koltuk altımda ve bikini bölgemde çok iyi sonuç alıyorum, nedense bacaklarımda o kadar başarılı değil. Galiba bacağımdaki tüyler çok seyrek ve ince olduğundan yakalamakta zorlanıyor. Bacak ve koltukaltımda ilk kullandığımda fena acıdı, acıya dayanıklı olmama rağmen biraz çekindim. Ama sonrasında haftada bir üstünden geçmeye başladım ve tabi çok daha az acımaya başladı. Bikini bölgesi ise malesef her seferinde acılı oluyor. Bununla beraber jilet kesiklerinden kurtulmak büyük rahatlık. Açık tenliyim, jilet sonrası derinin altındaki siyah kıl kökleri yüzünden koltuk altımda gölge gibi bir koyuluk oluyordu, ondan da kurtuldum.

  Bu arada ben acı azaltan başlığı kullanmıyorum, bir işe yaradığını da sanmıyorum, traş başlığını da sadece bazen epilasyondan önce tüyleri kısaltmak için kullanıyorum.
  0  0
 4. Aleti ilk aldığımda kullanmaktan bayağı çekiniyordum çünkü epiltör diyince aklıma hala 20 sene önceki şu garip spiral şekilli epileydiler geliyordu. Feci can yakarlardı. Neyseki bu üründe beklediğimden çok daha az acı hissettim. Tüyü kökünden aldığı için yine acı oluyor ama o kadarı doğal. Tek kusuru tüm tüyleri yakalamak için bir kaçkez üstünden geçmek gerekmesi.

  Birde bende sedef hastalığı var. Sedef veya egzamanız varsa kullanmadan önce doktora danışmanız konusunda uyarı koymuşlar. Ben kimseye danışmadan direk kullandım. Sonuçta sedefim hafif olsa da o bölgelerde jilet kullanmak imkansız. Cildi tahriş etmeden ve ortalığı kana bulamadan tüy almanın en iyi yolu epilatör.
  1  0
 5. Ürünün performansı harika. Bir kere ister ıslak ister kuru kullanabiliyorsunuz ve ışığı var. Aksesuarlarını koymak için çantası olmasını ve şarj aletini de çok sevdim.
  Masaj ve peeling başlığını o kadar beğenmedim. Farklı bölgeler ve amaçlar için farklı başlıkları da var ama bana fazla karmaşık geldi, her yerimde aynı başlığı kullandım.
  Bu arada ben bacağımda ve koltuk altlarımda kullanıyorum. Koltuk altını daha çok acıtıyor.
  Sonuç olarak epilasyon aleti çok iyi, başlıkları ise biraz anlamsız, tarafsız fikrim budur.
  0  0
 6. 12 gündür her gün kullanıyorum. Yeni bir alete alışmak biraz zaman alıyor. Ama güçlü bir makineymiş, açıkçası şaşırdım.

  Birkaç gün içinde kullandığım bölgelerde yeni tüy çıkmamaya başladı, hala da çıkmıyor. Kış mevsiminde olduğumuz için hem odamda hem banyoda kullanabilmek çok işime geldi. Banyoda kullanmayı daha çok tercih ediyorum. Ek başlıkları takıp çıkarmakda çok kolay.

  Piyasada çok pahalı epilasyon aletleri var, hatta bazılarını benim de kullanmışlığım var. Bu ürünün onlardan hiç aşağı kalır tarafı yok. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok sorun değil ama bir de suya dayanıklı bir çantası olsaymış tam olurmuş.
  3  2
 7. Ürün bana hediye olarak geldi. Normalde jilet kullanan biri olarak ilk defa epilasyon aleti kullanmayı denedim. Değişik bir deneyimmiş.
  Avantajları: Hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz, gayet pratik bir alet. Kullandıktan sonra birkaç gün idare etti, jiletten daha uzun süreli bir sonuç elde ettim.
  Dezavantajları: Acı eşiğim yüksektir ama maalesef canım yandı. Ayrıca jilet yapmaktan daha uzun sürüyor.
  Bu fiyata benim tavsiye edeceğim bir ürün değil. Jilet hem daha ucuz hem de daha hızlı bir yöntem.
  0  0
 8. Ürün verdiğim parayı hak etmiyor. Bir kere tüylerden tamamen kurtulmak istiyorsanız aldığınız yerin üstünden en az üç kere geçmeniz gerekiyor. Birkaç aydır kullanıyorum, şimdi bir de tüyü tutan cımbızlar sıkışmaya başladı. 60 saniyede bir filan acayip bir ses gelmeye başlıyor, makine kitleniyor. Tekrar dönmesini sağlamak için elimle biraz zorlamam gerekiyor.

  Bir de açma düğmesinin yeri çok kötü seçilmiş, makineyi tutarken tam parmağınızın durduğu yerde. Yanlışlıkla kapatıp duruyorsunuz.

  Hiç memnun kalmadım, tavsiye etmiyorum. Ödediğim paraya değecek yeni bir epilasyon aleti bakacağım.
  5  0
   1. Merhaba bende aynı sorunu yaşadım. Aldığımdan 2 ay sonra sıkışmaya başladı ve değişik ses çıkarmaya başladı. Garantiye verdim.1 ay sonra ürün geldi ancak üzerinden 6 ay geçtikten sonra yine aynı sorunu yaşadım. Hiç memnun değilim. Tüyleri yeterli şekilde almıyor.
    2    0
 9. Ürünü çok sevdim, özellikle kablosuz kullanılabilmesini. Peeling ve masaj başlıkları harika. Diğer aksesuarları bence biraz gereksiz olmuş, pek kullanmıyorum. Bundan önce başka bir markanın makinesini kullanıyordum, bu çok daha iyi çıktı. Şimdiye kadar bacaklarımda, koltuk altımda, kollarımda ve yüzümdeki ince tüylerde kullandım. Can yakmadığını söyleyemem ama tek geçişte hemen hemen tüm tüyleri aldığını düşünürsek gayet makul bir acı. Kullandığım her bölgeyi bebek cildi gibi pürüzsüz yaptı, tüylerimi kırmadı, batık filan da yapmadı. Rahatlıkla tavsiye ediyorum. Keşke bir de şarj ünitesi olsaydı, evimdeki prizler biraz yukarda olduğu için biraz zorlanıyorum ama olsun.
  0  0
 10. Biraz araştırdıktan sonra en son geçenlerde bu ürünü satın aldım. Yorumlarda genel olarak daha pahalı markalar tavsiye edilmiş ama çok kapsamlı bir set olduğu için bunu tercih ettim. Hem sonuçta bu da Philips, iyi bir marka.

  Ama keşke yorumları dinleseymişim. Güzel kutulanmış şık bir alet. Ama tüy almakta o kadar başarılı değil. Aynı yeri tekrar tekrar almam gerekiyor, bu kadar zor olmamalı. Sanırım aletin cımbız sayısı az, o yüzden çok verimli değil. Bundan sonra sadece 38’den fazla cımbızı olan aletlere bakacağım. Belki bazı insanlara uygun bir makinedir ama benim gür tüylerimde pek işe yaramadı.
  1  1

Siz ne düşünüyorsunuz?