“Philips BRI861 Kullanıcı Yorumları” için 11 yorum

 1. Artıları: Sadece üç kere kullandığım halde bacaklarımda çok az tüy kaldı, koltuk altlarımdaki kıllar azaldı ve inceldi.
  Epilasyon aletlerine kıyasla çok daha az acıtıyor ve daha iyi sonuç veriyor. Şimdiye kadar kullandığım jilet ve epilasyon aletlerinin hepsinden daha iyi iş çıkardı. Tüylerinizi yeni almışsınız gibi değil de, daha az tüylüymüşsünüz gibi bir his veriyor. Biz kadınların asıl istediği şey de bu diye düşünüyorum. En güzeli de kullanım sıklığının giderek azalacak olması.

  Eksileri: Uygulaması uzun sürüyor, yanlışlıkla bir bölgeyi atlamamak için çok ufak aralıklarla uygulamak gerekiyor. Çakan ışık çok parlak olduğu için bir süre etrafta çizgiler filan görebilirsiniz. Kılavuzda bunun gözlere bir zararı olmadığı yazıyor ama ışınlardan başınız ağrımaya başlayınca insanın içi pek de rahat etmiyor.
  Öncesinde tüylerinizi almaya bakın çünkü üst yüzeyde kalan tüyler yanıyor ve gerçekten iğrenç kokuyor. Üstüne bir de ışın veren kısım iyice ısınıyor ve iş daha acılı hale geliyor. Bu durumda özellikle yüz gibi hassas bölgelerde devam edemeyecek hale bile gelebilirsiniz.
  Saç kurutma makineleri çok ısınınca kapanır ve soğumadan tekrar açılmaz ya, bu alet de aynısını yapıyor.
  Telefona indirilen hatırlatma uygulaması biraz fazla ısrarcı olabiliyor,o da biraz sinir bozucu.
  Son olarak, yine el altında jilet bulundurmanız gerekiyor, yani diğer yöntemlerden tamamen kopamıyorsunuz.
  0  0
 2. Denediğim kadarıyla gayet iyi alet. Tüylerimin uzama hızı azaldı, bazıları hiç çıkmıyor. Bıyıklarımda, elimde, parmaklarımda, bacaklarımda, koltuk altlarımda ve özel bölgemde kullanıyorum. (Küçük bir ipucu: Özel bölgeye uygulamadan önce üstüne buz koyarsanız biraz uyuşturuyor. Yine de bikini bölgesi en zorlu kısım.)

  Daha önce klinikte lazer epilayon yaptırıyordum ama tanımadığım insanların önünde soyunma hissine alışamadım, bir de çok fazla para döküyormuşum gibi gelmeye başladı. Ben de kendi evimde istediğim sıklıkta devam edebilmek için bu aleti aldım.

  Pille uğraşmamak için kablolu model tercih ettim, pil ömrü eninde sonunda tükeniyor, zaten kablosu rahat hareket edebilmem için yeterince uzun. Başlarda yanık tüy kokusu rahatsız ediyordu ama bir şekilde alıştım. Işınlar şahsen benim gözümü rahatsız etmiyor. Genelde çok sıkılmamak için televizyon izlerken kullanıyorum.
  1  0
 3. Muhteşem bir ürün. Kol altlarım, alt bacaklarım, kollarım, yüzüm ve bikini bölgemde üç kez kullandım. Kol altlarım, bikini bölgem ve yüzümde hiç yeni tüy çıkmadığını söyleyebilirim. Kol ve bacaklarımın da bazı bölgelerinde tüy kalmadı. Ama bu bölgelerdeki tüyler daha ince olduğu için heralde daha uzun zaman alacaktır.

  Üründen çok memnunum çünkü çok tüylüyüm ve daha önce gittiğim lazer seansları hiç işe yaramamıştı.

  Bu ürüne 5 üzerinden 4 veririm. Kırdığım 1 puanın sebebi de yüzde kullanılan uv filtresinin pek işe yaramaması. Ürün uv filtresiyle bir türlü atış yapmıyor. Sorunun yüz bölgesinden kaynaklanmadığından eminim çünkü bacağımda da çalıştırmayı denedim, yine olmadı. En son risk alıp yüzümde de vücut aparatını kullandım, çok daha kolay oldu.

  Bunun dışında herşeyden çok memnun kaldım. Çok güçlü bir ışını var, daha yeni modellerdekinden bile güçlü.

  Ten ve tüy cinsi uygun olan herkese tavsiye ederim.
  0  0
 4. Bu modeli indirimdeyken yakalayıp satın aldım. Piyasadaki öbür modellere nazaran daha uygun fiyatlı olması kararımda etkili oldu.

  Tüylerimi her zaman kökten alırım, jilet kullanmam. IPL teknolojisine karşı da başta şüpheciydim. Ama batık tüy probleminden bir türlü kurtulamadığım için bir de bunu denemek istedim.

  Talimatlarda kullanmadan önce tüylerinizi ağda veya jiletle almanız gerektiği yazıyor fakat başka kaynaklara baktığımda lazer süresince kılları kökten almamak gerektiğini söylemişler, yani jiletle almak gerek. Çünkü IPL’den çıkan ışının kıl tarafından emilip köke ve kökün etrafındaki dokuya ulaşması gerekiyor. Bu yüzden hayatımda ilk defa tüylerimi jiletle almaya başladım.

  Bir aydır kullanıyorum, şimdilik toplam iki seans yaptım, Biraz zaman geçince yorumumu güncelleyeceğim.
  0  0
 5. Güzellik ve bakım alanında şimdiye kadar aldığım en iyi ürün. İki haftada bir olmak üzere şimdilik üç kere kullandım. Ama inanın daha ilk kullanışımda bile fark yarattı. Koltuk altı tüylerim bir daha çıkmadı, bacaklarımda da nadiren kullanmam gerekiyor.
  Bacağın baldır gibi yumuşak etli yerlerinde ve dudak bölgesinde düşük ayar kullanmanızı tavsiye ederim. Belki sonuç alma sürecini biraz uzatabilir ama aksi takdirde hafif yanık gibi kırmızı izler oluştuğunu gözlemledim. Yanık kremiyle hemen geçiyor ama olsun. Son kullandığımda bikini bölgeme de denedim ve yine benzer şekilde sonuç aldım. Kolay kolay bir ürüne yorum yapmam, fakat 35 sene boyunca çektiğim batıklar ve ağda işkencesinden sonra bunu paylaşmadan edemedim. Açık tenli ve koyu renk tüylü olmamında etkisi olmuştur, onuda ekleyeyim.
  0  0
 6. Başta gözüme karmaşık bir işlem gibi görünmüştü, tehlikeli filan olabilir diye çekinmiştim ama neyseki kutudan çıkan talimatlar çok netti. Baya rahatlamamı sağladılar. Yine de satın almadan önce derinizin bir bölgesinde mutlaka deneyin, herhangi bir sorun çıkıcak mı diye kontrol edin.

  Basitçe cilt tipinize en uygun dereceyi seçip aleti doksan derece açıya getiriyosunuz ve düğmeye basıyosunuz. Seanslar yaklaşık onar dakika sürüyo. İlk iki ay boyunca iki haftada bir aksatmadan yapmalısınız, sonrasında altı haftada bire kadar düşüyo.

  Sonuçlar yüzde yüz mükemmel değil yani tamamen tüysüz hale filan gelmiyosunuz. Ama tüy oranı ciddi derecede fark ediyo. Birkere alışınca hem güvenilir hem de acısız bir epilasyon yöntemi olduğunu fark ediyosunuz.
  1  0
 7. Taa 10 yıl önce Boots böyle evde kullanılan IPL cihazları çıkarmıştı, ben de onlardan almıştım. Gayet de işe yaramıştı ama alet bir süre önce bozuldu. En son onu tamir ettirmekle uğraşana kadar Philips’in bu modelini alayım dedim.
  Hemen gözüme çarpan iki fark oldu. Boots’ta aleti kullanmadan önce cilde jel sürmek gerekiyordu ve doğru oranda sürdüm mü bir türlü emin olamıyordum. Bu makine çok daha temiz iş görüyor. İkincisi de eski makinem her ışın atışından sonra 6 saniye bekliyordu. Bu makine sadece 2 saniye bekliyor. Zaten yerini değiştirene kadar o iki saniye geçmiş oluyor.
  Bir avantajıda haftada bir değil, iki haftada bir yapılması. Teknoloji bayağı geliştiği için gücünün de daha yüksek olduğunu düşünüyorum. İyi ki almışım.
  0  0
 8. Son dönemlerde aldığım en iyi ürünlerden biri.
  Olumsuz söyleyebileceğim tek şey, özellikle yüksek derece ayarına alışmak biraz uzun sürüyor.
  İki aydır dudak üstüme ve çeneme uyguluyorum ve kalın tüylerim çok azaldı. Daha önce lazer seanslarına 100 lira veriyordum ve bu kadar işe yaramıyordu. Şu an çenemde ve bıyık bölgemde tüy yok. Yeni bir tüy baş verdiğinde de hemen bir atış yapıyorum. Tekrar çıktığında çok daha ince ve yumuşak bir tüy oluyor.
  Ben çok tüylü biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Dereceyi çok yükseltmenize de gerek yok, düşükte de gayet işe yarıyor.
  0  0
 9. Makine iki buçuk hafta önce elime geçti, yani bugün ikinci kullanışımın üstünden dört gün geçmiş vaziyette. Durum oldukça umut verici, bacaklarımda ve koltuk altımda tüyler bariz derecede azaldı. Çok uğraştırdığı doğru, ışını nereye verip nereye vermediğinizi kestirmek biraz zor oluyor. Ama altı üstü iki haftada bir güncük. Ömrüm boyunca tüylerle uğraştığım için işe yarayan bir yöntem hakkında bu tür şeyleri mesele yapacak halim kalmadı.

  Bu arada makineyi kız kardeşimin tavsiyesi üzerine aldım. Kendisi iki yıldır kullanıyor ve bacakları ne zaman görsem pürüzsüz. Artık sırf önlem olsun diye iki ayda bir kullanıyomuş.
  0  0
 10. Senelerdir tüylerime jilet de vursam ağda da yapsam hep batık oluyor, koyu renkli tüylerim olduğunu da düşününce bir umutla bir de bunu deneyeyim dedim. Gel gör ki anca pakedi açıp içindeki kitapçığı okumaya başlayınca şu ortaya çıktı, bu aletler Roaccutane tedavisinden sonraki altı ayda kullanılmıyormuş. Benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Başkaları da aynı sorunu yaşamasın diye buraya yazıyorum. Haliyle aleti henüz kullanamadım, artık deneyimlerimi daha sonra aktarıcam.
  1  0

Siz ne düşünüyorsunuz?