“Philips BRI953 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Ürünün işe yarayıp yaramayacağı konusunda baya şüphem vardı ama bir yandan da çok merak ediyodum o yüzden doğum günümde kendime hediye olarak aldım. Hatta işe yaramazsa geri veririm diye kutusunu bile atmadım. Deneyimlerimi paylaşıyım.
  Aletin en uygun olduğu renk grubundayım yani açık renk tenliyim ve tüylerim siyah. Bunla berber yumurtalıklarımda kistler var (polikistik over sendromu) tüylere çok etkisi oluyo. Hem daha çok tüylenme oluyo hemde çok hızlı uzuyolar. Mesela hergün jilet yapmam gerekiyo. Ağda yaparsamda on gün filan idare ediyo.
  Normalde bu aletle daha ilk seanstan farkı göreceğinizi yazmışlar ama bende ilk seansta bi etkisi olmadı o yüzden biraz hayal kırıklığına uğradım. Ama üçüncü seanstan itibaren bacaklarımın bazı bölgelerinde tüylerin çıkmadığını farkettim. Ayrıca bir ay boyunca hiç ekstra bir şey yapmamama ramen bacaklarım baya pürüzsüzlüğünü korudu. Bikini bölgemde bu kadar büyük bi etkisi olmadı ama yinede farketti. Sanırım o bölgedeki deri bacaklar kadar gergin olmadığı için biraz daha fazla zaman alcak ama denemeye devam edicem. Dudak üstümde ve koltukaltımdada çok iyi sonuç aldım.
  Derece olarak ta bacağımda , dudak üstümde ve koltuk altımda beşinci ayarı kullanıyorum , bikini bölgemdeyse dört. Her birinide o bölgeye uygun başlıkla yapıyorum.
  Mesela ağda yaptığımda bacaklarım o kadar kızarıyoduki ilk gün saklamak zorunda kalıyodum ama bu alet nerdeyse hiç kızarıklık yapmadı. Azıcık yanma oluyo ama ağdanın acısının yanında hiçbi şey. Bununla birlikte arada bazı yerleri atlamamak için baya dikkatli olmak gerekiyo o da biraz zaman alıyo .Bahsettiğim yerlerin hepsini almam bir buçuk saat filan sürüyo.
  İşin kısası sonuçlardan çok memnun kaldım iyi ki almışım. Ayda yalnızca bi defa üstünden geçmek bana inanılmaz zaman kazandıracak. Ama şimdiden bakalım tüylerim beyazlayınca ne olacak diye düşünmeye başladım. 🙂
  8  2
 2. Bri953 modelini üç aydır kullanıyorum. Herkes IPL’in hızlı sonuç veren bir yöntem olmadığını söylemiş o yüzden özellikle yorum yapmadan önce biraz zaman geçmesini bekledim. Gayette haklılarmış.

  Öncelikle şunu söyliyim bütün kurallara harfiyen uydum. Aleti uygulamadan önce hep jilet yaptım, seansları hiç aksatmadım hatta düzenli takip edebilmek için telefon app’ini bile indirdim.

  İlk altı haftanın sonunda nerdeyse ümitsizliğe kapılıyordum. Aleti kullanacağınız dereceyi tüylerinizin ve teninizin rengine göre belirliyorsunuz, ben beşinci derecede yani en yüksek seviyede kullanıyorum. Ona rağmen altı hafta sonra görünürde hiçbi gelişme yoktu. Ürünü test ettiklerinde nadiren bazı kişilerde tüylenmeyi arttırdığı veya hiç etki etmediğini yazmışlar açıkçası acaba o azınlıktan mıyım diye düşünmeye başlamıştım.

  Ama biraz daha sabredince işler değişti. Aslında çok sabırlı da değilimdir yani normalde olsa vazgeçerdim ama o kadar para döktükten sonra açıkçası iş inada bindi. Bir yandan da dayanamayıp arada epilasyon yapmaya başladım. Genel olarak lazer tedavisi sırasında ağda gibi tüyleri kökten alan diğer yöntemleri bırakmanızı söylüyorlar ama nedense bende tam tersi oldu. Asıl tüylerimi almaya başlayınca lazer işe yaramaya başladı.

  Herşeyden önce tüylerim çok daha yavaş ve zayıf çıkmaya başladı. İyice inceldikleri için artık epilasyon aletiyle hemencecik alabiliyorum. Böyle giderse bir yılda epilasyon aletime hiç gerek kalmaz. Lumea’yı uyguladığım yerlerdeki tüylerim git gide azalıyor. Seansların arası da giderek uzamaya başladı. Ergenlik çağımdan beri her türlü tüy alma şeklini denemiş biri olarak nasıl sevinçliyim anlatamam. Tüylerinden kurtulmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
  18  0
 3. Şimdilik sadece bir kere bacaklarımda kullandım. İki hafta da bir kullanılması gerekiyor o yüzden şuan beklemedeyim. İlk dört seanstan sonra tüylerinizin durumuna göre dört veya sekiz haftaya kadar ara verebiliyorsunuz.
  Kılavuzunda en çok açık renk tenli ve koyu renk tüylü insanlarda işe yaradığı yazıyor.Alet cildinizin rengini algılıyor ve ona göre bir derece belirliyor ama yine de siz isterseniz dereceyi değiştirebiliyorsunuz. Bana dört tavsiye edildi ama biraz gözüm korktu oyüzden birinci dereceden başladım. Aslında galiba en ideali üçmüş.
  Aleti uygularken tetiğe bastığınızda çıkan ışık bayaa parlak, özellikle geniş bir alanı yaparken insanın gözünü alıyor. Belki de benim gözlerim hassastır ama sanırım göz koruyucu gözlüklerden alıcam. Herhangi bir göz koruyucuya gerek olmadığını yazmışlar ama olsun.
  Aletin üç farklı başlığı, adaptörü ve çantası var. Kaliteli bir ürün olduğu anlaşılıyor. Buarada bir de telefon uygulaması var.Hangi gün nerenizi yaptığınızı not edebiliyorsunuz, bir sonraki seans geldiğinde haber veriyor.
  Sonuçlar hakkındaysa şimdilik bir şey diyemicem, bir kaç ay sonra tekrar bi yorum yazarım.
  4  4
 4. Ağda ve jilet kullanmayı hiç sevemedim. Jilet yaparken sürekli bir yerlerimi kesiyorum, ağda desen çok canımı yakıyor. Üstelik de sonu yok, o yüzden de çok pahalıya patlıyor. Lazer de aynı şekilde, bir sene boyunca koltukaltım, göbeğim ve bikini bölgem için lazere gittim ama seanslar o kadar pahalı ki bir yerden sonra bırakmak zorunda kaldım, haliyle çok etkili olmadı. Sonra biraz hesap yaptım, bu aleti alırsam uzun vadede daha ucuza geleceğini gördüm, kendi evimde istediğim anda yapma fikride cazip geldi. Şimdilik üç seans yaptım ve şimdiden çok çok büyük bir fark gördüm. Göbeğimde ve koltukaltlarımda çok az bir tüy kaldı. Bikini bölgeme daha cesaret edemedim. Şimdiye kadar hep üçüncü ayarda yaptım ama bir dahaki seanstan itibaren dörde yükselticem. Canım hiç yanmadı, sadece biraz tuhaf bir his, o kadar. Dürüst olmak gerekirse bazı yerlerde hiç bir şey hissetmedim, herhalde zamanında lazere gitmemin etkisi var, o seanslar acayip acılı geçiyodu. Yine de uygulamadan sonra cildime aleo vera jeli sürüyorum, serinlik hissi hoşuma gidiyor.

  İki hafta önce bir de bacağımda deneyeyim dedim, dördüncü ayarda yaptım. İnsanlar kızarıklık yaşadıklarını söylemişler ama bende öyle bir durum olmadı ve şu an bacak tüylerim de çok daha yavaş çıkıyor. Normalde bir hafta içinde filan çıkar ama bu sefer iki hafta geçti ve tüyler anca baş vermeye başladı. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum!
  3  8
 5. Aşırı tüylü bir kadın olarak ne çektiğimi bi ben bilirim. Tüy deyip geçmemek lazım resmen insanın hayat kalitemi düşürüyordu. Eşimden bile sürekli bir yerlerimi saklıyordum.

  Mecburen her türlü tüy alma yöntemini kullandım ama hiçbirine alışamadım. Ağdanın acısı dayanılmaz geliyor. Jilet ve tüy dökücü kremler zaten alerji yapıyor. Güzellik salonunda düzenli lazer yaptırmak çok pahalı olduğu için en son bir de bu aletlerden alıp deneyeyim dedim.

  Lumea’yı ilk kullanışımdan itibaren bazı bölgelerde tüy çıkmadığını farketmeye başladım. Başta çok emin olamadım, belki sonra yine çıkar diye düşündüm. Dördüncü seanstan sonra ise tüylerimin çoğu yok oldu, hala gözlerime inanamıyorum. Nasıl sevindiğimi anlatamam. Şuan ağda işkencesi çekmeden ve jiletle filan uğraşmadan şort giyebiliyorum. Hala biraz tüy çıkıyor ama artık eskisi gibi lazeri her yerime uygulamam gerekmiyor. Bacaklarım, koltukaltlarım, yüzüm ve çenem, bikini bölgesi ve karnımı yapmam toplam yarım saat sürüyor. Cidden inanılmaz. İyi ki almışım, benim için cidden iyi bir yatırım oldu.
  15  10
 6. Bu aleti bayağı indirimdeyken yakaladım ve açıkçası o anda fazla araştırmadan aldım. IPL sistemiyle ilgili yazılanları daha önce biraz okumuştum ama bende çok güven uyandırmamıştı. Yine de indirimde görünce jilet yapma sıklığımı azaltsa bile kardır diye düşünerek bir denemek istedim. Sonuç olarak iki aydır kullanıyorum ve çok şükür gayet memnunum.

  Kullanmaya alışmak biraz zaman alıyor. Örneğin ne kadar dikkat etsem de hala bazı yerleri atlıyorum. Bir sitede bacağınıza kalemle diklemesine bir çizgi çizmenizi tavsiye etmişler, böylece bacağınızın her tarafını o çizgiye parallel olarak alabiliyorsunuz, bir yerleri atlama riskiniz azalıyor.

  Ürünün kılavuzunda yazanlar biraz iddialı, üç seansta yüzde 92 azalma olmasını vaat etmişler, bence çok gerçekçi değil. Ben beş seansın sonunda bayağı bir faydasını gördüm. Gün aşırı jilet yapmam gerekiyordu, artık iki haftada bir filan yapıyorum. Tabii ten renginiz de çok önemli, ben açık tenli ve koyu renk tüylü olduğum için lazer için çok ideal bir adayım.

  Beni düşündüren şeylerden biri de acı meselesiydi çünkü acı toleransım çok düşüktür. Cilt tonunuza göre en uygun dereceyi alet belirliyor, ne kadar açık tenliyseniz o kadar yüksek ayarda kullanabiliyorsunuz. Bacaklarımı beşinci derecede yaptığımda hiç acımadı. Koltuk altım ve bikini bölgeme ise biraz fazla geldi, sıcaktan yanmış gibi bir his. O yüzden oraları yaparken dereceyi düşürüyorum. Alacağınız yerlere önceden jilet yapmanız bu açıdan çok önemli. Tüy dışardan görünen bir boydaysa çok daha fazla acıyor.
  3  0
 7. Ürünü 2 ay önce aldım ve ondan beri tavsiye edildiği gibi 2 haftada 1 kullanıyorum. Bacak , koltukaltı, dudaküstü ve bikini bölgeme uyguluyorum. Normalde aldığım tüylerin hepsi 2 haftada filan geri çıkar ve kalın kalın çıkar. Bu aleti ikinci kullanışımdan itibaren bu süreç bayağ bi yavaşladı. Hatta bazı yerlerdeki tüyler hiç çıkmıyor.
  Artık altı hafta arayla kullanmaya başlıycam öyle tavsiye etmişler. Bi kaç ay içinde dahada iyi sonuç almayı umuyorum. Anında sonuç almayı beklemeyin sabredince oluyor.
  Buarada telefona indirilen uygulama çok kullanışlı,epilasyon yapma vaktiniz geldiğinde haber veriyor onu da kullanmanızı tavsiye ederim.
  4  2
 8. Altı haftadır kullanıyorum, çok memnunum. İlk iki seanstan sonra kolumda, bacaklarıma ve yüzümde büyük fark görmeye başladım. Yalnız bence bacaklarınızı bir kerede yapmaya çalışmayın, kesin ara verin. Öbür türlü çok uzun sürüyor nerdeyse sıkıntıdan patlıcaktım.

  Telefon programı çok kullanışlı, kullandığınız zaman nerenizi yaptığınızı not ediyorsunuz, birdahaki seans yaklaştığında haber veriyor.

  Bence tek kusuru şarjının fazla gitmemesi. Bacağım bitiyor, tam kol altlarıma geçicem makine kapanıyor. Onun dışında çok iyi.
  6  6
 9. Üç ay önce bundan aldım ve talimatları birebir takib ederek kullanmaya başladım.telefon appini filan bile indirdim. Üç haftanın sonunda tüylerim de gerçekten gözle görülür bi azalma oldu. Ama iki ay sonra aleti kullanmak için açtığımda üstündeki beş ışık birden yanıp sönmeye başladı. Bunun manası alet cilt renginizi okuyamıyo demek, seçim yapmanıza da izin vermiyo, o yüzden aleti kullanamıyosunuz. Daha üç ay olmadan böyle bir sorun çıkarması üzdü:( Yenisiyle değişmelerini talep edicemm.
  6  0
 10. Lumea bri953’ün tasarımını çook beğendim. Diğer IPL makinelerine göre elde tutması daha kolay, basma tuşunun yeri filan daha rahat. Hem de kablosuz, böylece bacak arkası givi biraz ters bi yerinize yaparken kabloya takılmıyorsunuz. Çok pratik olduğu için bi tüy gördüğüm anda hemen alabiliyorum. Ağdadan hem daha ucuz,hemde çok daha uzun süre idare ediyor. Yaptıktan sonraki gün kızarıklıklarla şişkinliklerle filan uğraşmıyorsunuz. Cildinizin pürüzsüz olmasını istiyorsanız denemenizi tavsiye ederim.
  2  7

Siz ne düşünüyorsunuz?