“Philips HP6420 – HP6421 – HP6422 – HP6423 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6421 modeli için yorum yapıldı:

  İlk defa epilasyon aleti kullanacak olanlar için çok uygun bir ürün. Yalnız daha önce epilasyon yapmadıysanız acı veren bir yöntem olduğunu bilin. Ağdadakine yakın bir acı hissediyorsunuz. Bacakları yapmak yaklaşık 40 dakika sürüyor, eğer acıya dayanamayıp ara verirseniz daha da uzayabilir. Ayrıca yüzünüzde kullanmayı denemeyin, bu model sadece vücut için. Almadan önce bunları göz önünde bulundurmak lazım.

  Ben tasarımını çok beğendim, elime oturuyor, kolumu ağrıtmıyor. Motoru gayet güçlü, gerçi ben şarjlı olmasını tercih ederdim. Bir de birkaç kullanımdan sonra başlığının ilk günkü kadar sağlam oturmadığını farkettim, hafif sallanıyor. İki hız ayarı var, önce yavaşta denemek yeni başlayanların işine yarayabilir. İçinden çıkan fırça bence çok kullanışsız, eski bir diş fırçasıyla temizlemeyi denedim, çok daha rahat oldu.

  ÖNERİLERİM:
  1- Kullanmadan önce sıcak bir duş alıp vücudunuzu keselerseniz daha az acı duyuyorsunuz.
  2- Adet döneminde zaten hiç denemeyin, çok acıyor.
  3- Tüy sarartıcı krem ve maske gibi şeyleri de bir süre kullanmayın bırakın cildiniz toparlansın.
  4- Düşük hızda başlayın, zaten bir süre sonra acıya alışıyorsunuz, o zaman hızlıya geçebilirsiniz. Ara verirseniz geri döndüğünüzde cildin tekrar uyuşması gerekiyor o yüzden bence mümkün olduğunca az ara verin.
  5- Tüyleriniz çok uzadıysa önce jilet vurun, birkaç gün sonra epilasyon yapın, emin olun daha az acıyacak.
  6- Ne kadar sık epilasyon yaparsanız tüyleriniz o kadar inceliyor ve daha yavaş çıkmaya başlıyor.
  7- Batık olmasından çekiniyorsanız işiniz bittikten sonra hassas ciltlere uygun bir krem kullanın.

  Bir yıldır bu aleti kullanıyorum, aklıma gelen öneriler bunlar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  0  0
 2. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6420 modeli için yorum yapıldı:

  Maalesef alet hiç kaliteli değil. Daha önce Philips’in Satinelle modellerinden kullanmıştım, gayet iyiydi, bu makine onun tırnağı bile olamaz. Bunla bacaklarımı yapmak iki misli uzun sürüyor ve ona rağmen tüy kalıyor. Zaten çalıştırken çok garip bir ses çıkarıyor motoru zorlanıyormuş gibi. Geri verebilirsem geri vericem. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  0  0
 3. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6423 modeli için yorum yapıldı:

  Fiyatı çok uygun hem de bu fiyata Philips’in ürününü almış oluyorsunuz. Çok gösterişli bir yanı yok yani şarjlı filan değil dolayısıyla ıslak kullanım seçeneği de yok. Kablolu epilatörler yeni çıkan şarjlılar kadar rahat olmuyor ama bu fiyata daha iyisini bulmak da zor. Sonuçta illa kablosuz olsun demiyorsanız bu da çok makul bir alet. Ele oturuyor, kullanması kolay, küçük ve hafif. Hiç acıtmıyor diyemem ama dayanılmayacak bir acısı yok. Tüyleri hızlı alıyor, aldığınız yer ipek gibi pürüzsüz oluyor. Bir önceki epilatörüme göre daha küçük bir başlığı var, cımbız sayısı da daha az, yine de en az onun kadar hızlı. Başlığı kullanım sonrası suyla yıkanabiliyor. Bu modelde diğerlerinden farklı olarak kısaltıcı bir başlık da var böylece tüyleri rahat almak için öncesinde kısaltabiliyorsunuz. Paketten bir de temizleme fırçası ve kese çıkıyor. Dediğim gibi şahsen kablosuz bir alet almak isterdim ama bütçeniz kısıtlysa bu modeli de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
  0  0
 4. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6423 modeli için yorum yapıldı:

  Piyasadaki birçok üründen daha iyi ama mükemmel de değil. Tüy alırken her zaman biraz acı olur ama bu alet insanın canını daha da beter yakıyor. Onun dışında tüyleri iyi alıyor.
  Tıraş başlığı da bacak ve koltukaltlarında gayet iyi iş görüyor. Fazla gürültülü değil, kızım uyurken aynı odada epilasyon yapabiliyorum. İçinden temizlik için bir fırça ve seyahat kesesi çıkıyor. Kısacası iyi bir ürün ama daha iyiside vardır illa. İyi araştırın bence ben çok araştırmadan aldım.
  0  0
 5. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6422 modeli için yorum yapıldı:

  Kızıma almıştım ama hemen hemen hiç kullanmadı. Boşuboşuna almış olmamak için kendim deneyim dedim çok beğendim açıkçası bu kadar iyi bi makine beklemiyordum. Gayet kaliteli ve pratik bir epilasyon aleti. Beyaz bir kılıflı var boyutu da küçük tatile giderken rahatlıkla yanınıza alabilirsiniz.
  Kablosu oldukça uzun ve esnek, kullanırken insanı kısıtlamıyor. Şahsen pilli modellere tercih ederim. En azından epilasyonun ortasında şarjın bitmesi gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız kesin.
  Philips’in ürünlerini beğeniyorum genelde sağlam oluyorlar bence bu epilasyon aleti de öyle. Çok alengirli bir alet değil gayet basit, iki hız ayarı var ve bence yeterli. Cildimi tarhiş etmiyor sadece kullandığım sırada ufak bir karıncalanma hissediyorum yani canım yanmıyor. Ve bacaklarım sahiden pürüzsüz oluyor.
  Ağdada kullanıyorum tabi ama artık daha çok bu aleti tercih ediyorum. Almayı düşünen varsa tavsiye ederim.
  0  0
 6. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6420 modeli için yorum yapıldı:

  Yıllardır jilet yaptığım için koltuk altımdaki ve bacaklarımdaki tüyler bayağı kalınlaşmıştı. Bu makineyi daha ilk kullanışımda tüylerim daha ince ve yumuşak çıkmaya başladı. Tabi o ilk alışım bayağı acıdı tüyler kalın olduğu için dipleri filan kanadı. Hatta sırf o yüzden iki güne yaydım bacaklarımın bir kısmını ertesi gün aldım. İkinci alışımda çok daha az acı hissettim ve kanama hiç olmadı. Almadan önce bayağı geniş bir araştırma yapmıştım iyi bir ürün seçtiğimi düşünüyorum. Çok memnun kaldım herkese öneriyorm.
  0  0
 7. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6423 modeli için yorum yapıldı:

  Acıya dayanıklılığım fena değildir, bu epilatörü kullanırkende pek acı hissetmedim. İlk başta sanki minik elektrik şokları veriliyormuş gibi hissettim. Ne zaman yeni bi bölgeyi almaya başlasam orası karıncalanmaya başlıyor. Bir süre sonra artık hiç takılmamaya başladım. İlk kullanışımda bazı tüyleri alamadığımı farkettim ama çok iyi aydınlatılmış bir ortamda değildim gözümden kaçmış olabilir. Tüylerçok daha yavaş uzuyor bunu söyleyebilirim. Bir hafta önce yaptığım epilasyon hala etkisini sürdürüyor bu açıdan jiletle almaktan kesinlikle çok daha iyi.
  0  0
 8. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6423 modeli için yorum yapıldı:

  Gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir ürün. Yıllarca tüylerimi jiletle ve ağdayla aldım. Epilatörleri yeni keşfediyorum. Bu aletle tüylerimi almak jilet ve ağdadan çok daha kısa sürüyor ve etkisi çok daha uzun sürüyor. Jilet kullanırken daha iki gün geçmeden bacaklarıma dokunduğumda elime sakal gibi gelmeye başlardı. Boşuna o kadar çekmişim.
  Bu arada bu makineyi ilk kullandığım gün tüy diplerim tek tek kabardı bacaklarım yolunmuş tavuğa döndü. Ama kullandıkça cildim de alıştı sanırım artık hiç kabarmıyor. Kızım normalde epilatörlere işkence gözüyle bakar ama en son o da sipariş verdi. Fiyat performans açısından gerçekten aldığım en iyi ürünlerden biri.
  1  0
 9. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6422 modeli için yorum yapıldı:

  Gördüğüm kadarıyla epilasyon aletleri son birkaç sene içerisinde bi hayli ucuzladı, sonunda fiyatları satın alınabilir seviyeye geldi. Philips’e güvenirim, o yüzden biraz bakındıktan sonra ben de bu aleti aldım.
  Bu fiyat aralığında Philips’in birkaç cihazı var bu o cihazların en basidi. Örneğn kablosuz diil farklı kullanım amaçları için ek başlıkları yok ve banyo da kullanılmıyor ama en nihayetin de buda diğerleri ile aynı işi yapıyor.
  Başlangıçta biraz canınız yanabilir ama çabuk alışıyorsunuz ve işiniz bittikten sonra bacaklarınız yumuşacık oluyor. Koltukaltımda aynı performansı yakalayamadım ama zaten koltukaltımı alırken hep çok zorlanırım.
  Sonuç olarak gayet iyi bir epilasyon aleti. Daha fazla özelliği olsun istiyorsanız üst modellere bakmanızı öneririm.
  0  0
 10. Philips Satinelle Essential Kompakt Epilatör – HP6420 modeli için yorum yapıldı:

  Eskiden Braun’un epilatörünü kullanıyodum ama bunu daha çok beğendim. Canımı daha az yakıyor bence tüyleri de daha iyi alıyor. Normalde düzenli olarak ağdaya gidiyordum ama başka şehre taşınınca epilasyon aleti kullanmak daha ekonomik olacak gibi geldi gerçekten de öyleymiş. Gerçi burda da bir kere ağdaya gittim ama sonrasında tüylerin uzamasına izin vermeden hep makine yaptım. 10 günde bir filan üstünden geçsem yetiyor. Açıkçası alırken beklentim daha düşüktü üç dört günde bir tekrarlamam gerekir gibi gelmişti. Böyle giderse birdaha ağdaya gitmem. Bacaklarım gayet pürüzsüz. Çok memnunum.
  0  0

Siz ne düşünüyorsunuz?