“Philips SC1981 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. En yüksek derecesi bile canı yakmıyor. Cildim esmer ve tüylerim koyu renk olduğu için en fazla dördüncü ayarda kullanmamı tavsiye ettiler ama ben beşte kullandım, ona ragmen neredeyse hiçbi şey hissetmedim. İlk kullanımda farkı göreceğiniz söyleniyor, açıkçası ben henüz bir fark görmedim.
  Bu arada gözünüzü koruyan gözlüklerden mutlaka alın çünkü ışınlar bayağı göz alıyor, tehlikeli olabilir. Kullanmaya devam edeceğim, aklıma gelirse yine güncellerim.
  3  0
 2. İkinci kullanışımdan itibaren fark görmeye başladım. Bir ay içinde yanaklarımdaki ve çenemdeki kıllar yok oldu. Dört ay geçti, aslında artık tekrar bir üstünden geçmem lazım ama ortada tüy yok.

  Bacaklarımda ise hala bölgesel tüyler var, tabi belki de ben bazı yerleri atlamışımdır. Sonuçta eskiden iki günde bir jilet yapardım, şimdi üç haftada bir filan yapmam gerekiyor.

  En az koltuk altıma etkisi oldu. Normalde açık tenli olsam da kol altlarımdaki deri biraz daha koyu, o yüzden olabilir diye düşünüyorum.
  0  0
 3. İstikrarlı şekilde kullanırsanız harika sonuç verebiliyor. Bir bölgenin üstünden birkaçkez geçmek de baya etkili oluyor. Biraz sabır gösterirseniz güzellik salonlarından çok daha hesaplı bir seçenek. Hatta güzellik salonunda lazere gidiyorsanız bile seanslarda yok olmayan inatçı tüyler için veya ek seanslar için bu aletten bayağı yararlanabilirsiniz.
  0  0
 4. Aleti aralık ayında aldım. Bacaklarımda kesinlikle büyük bir etkisi oldu. Açık renk tenliyim ve tüylerim simsiyah. Birkaç kullanımdan sonra tüylerin çıkma hızı azaldı ve bazı tüysüz bölgeler oluşmaya başladı. Şöyle söyleyeyim, eskiden jilet yaparsam aynı gün içinde tüyler dipten tekrar beliriyordu. Şu an fark edilcek hale gelmeleri 3 gün sürüyor. Ve çok daha ince çıkıyorlar. Bacaklarımın görüntüsü güzelleşti.

  Yalnız koruma gözlüğünü almanızı tavsiye ederim. Işığı bayağı parlak.
  0  0
 5. Çok kaliteli bi ürün. Kullanmaya başlayalı bir aydan fazla oldu. Kıl köklerimin zayıfladığını çok net bir şekilde hissediyorum, tüylerim dökülüyor. Bütün tüylerden kurtulmak içinse bi beş ay daha kullanmam lazım.

  İkinci ay’dan ekleme: Tüylerimin bir kısmı artık hiç çıkmıyor. Eskiden her gün tüylerimi alırdım, şimdi haftada bire düştü. Ayrıca tüyler genel olarak inceldi.

  Ben aleti haftada bir, dördüncü derecede kullanıyorum. Kullanım sonrasında cildim biraz kızarıyor, hindistancevizi yağıyla ovalamak iyi geliyor. Hala tüylerim çıktığı için epilasyon aletimi de hala kullanıyorum. Genelde Cumartesi Lumea, Pazar epilasyon aleti yapıyorum.
  0  0
 6. Çenemde ve yanaklarımda sık sık koyu renkli kıllara rastlıyorum, iki-üç günde bir mutlaka bir iki tane çıkıyor. Son birkaç aydır o kılları her gördüğümde bu aleti uyguluyorum. Artık daha az çıkmaya başladılar. Çıkanlar da çok daha güçsüz, çekince hemen kopuyorlar. Tabii lazeri tüyleri çekip almadan uygulamak lazım.

  Bana kalırsa profesyonel lazer aletleri kadar etkili bir alet, sadece biraz daha fazla zaman alacak gibi. Şimdi bir de koltukaltımda deneyeceğim.

  Philips’in ürünleri gerçekten kaliteli oluyor, Sonicare diş fırçasını da kullanıyorum, genel olarak güvendiğim bir marka.
  0  0
 7. Lazeri denemek istememin en büyük sebebi, koltuk altlarımda jilet sonrası çok fena batıklar oluşmasıydı. Ürünü alalı 1 ay oldu, yani toplam iki seans yaptım ve koltuk altlarımda hiç batık olmadı. Bikini bölgemde de kullandım ama orda henüz bişey farketmedi, yine batık oluyor.

  Ürünü sipariş etmeden önce lazer epilasyon hakkında derin bir araştırma yaptım. Benim hem kalın hem ince tüylerim var. İnceler sarı renk, kalınlar kahve.
  Mesela yüzümdeki ve vücudumdaki tüyler sarı ama koltuk altlarım ve bikini bölgemdekiler kahverengi. Yani lazere çok uygun bir aday değilim, tam sınırdayım. Bu yüzden güzellik salonlarına tonla para dökmeden önce bu aletle bir deneme yapmak istedim. Şimdilik sonuçlardan memnunum.
  0  0
 8. Bir ara lazer için güzellik salonuna gidiyodum, bu ürünü aldığımdan beri bayağı bir tasarruf ettim. Hafif bi alet, küçük bölgelerde rahatça kullanılabiliyor. Yeni tüylerin çıkmasını da geciktiriyor.

  Ama uzun vadede performansı biraz hayal kırıklığına uğrattı. 10 aydır kullanmama rağmen bikini bölgemde hala tüy çıkıyor. Üstelik bu aletler kalın tüylerde daha etkili, yani en hızlı sonucu bikini bölgemde almam gerekirdi. Önümüzdeki aylarda belki daha iyi sonuç verir ama görünüşe bakılırsa tüy sorununu tamamen ortadan kaldırmayacak.

  Diğer yandan güzellik salonlarındaki aletlere nazaran çok daha az can yakıyor ve açıkçası epilasyonumu kendim yapmayı tercih ediyorum, böyle avantajları var. Umarım dayanıklıdır, daha uzun süre kullanmayı düşünüyorum.
  0  0
 9. Daha önce lazer epilasyon yaptırdığım için yavaş işleyen bir süreç olduğunu ve mucizevi sonuçlar vermediğini biliyorum. Tüy oranını ve kalınlığını zaman içinde azaltan bir yöntem, öyle anında tüyleri yok etmiyor. Bununla beraber bunun profesyonel lazerlerden çok daha acısız bir alet olduğunu söyleyebilirim. Tabii gücü de daha az ama bu sayede daha sık kullanabiliyorsunuz. Güzellik salonlarındaki lazere bir ay ara vermek gerekirken bunu haftada bir kullanmak mümkün. Ve eğer sabredip düzenli kullanırsanız gerçekten sonuç alıyorsunuz. Henüz üç kez kullanmama rağmen fark gördüm, kesin devam edicem. Tüylerimden tamamen kurtulmak gibi bir beklentim yok, o çok az insana kısmet oluyor. Ama tüyünüz azalınca haliyle ağda çok daha acısız oluyor ve sıklığı da çok azalıyor. Sonuç olarak harika bir yatırım olduğunu düşünüyorum.
  0  0
 10. 3 aydır kullanıyorum, artık alet hakkında iyi bir fikir edindiğimi düşünüyorum.

  Kutudan çıkan talimatlarda tavsiye edildiği gibi en az 2 hafta ara vererek kullandım. Daha önce dışarda lazere gittiğim için direk en yüksek dereceden başladım. Bu şekilde iki ay kullandıktan sonra bacaklarımda biraz etki gösterse de koltukaltımda pek bir fark olmadı. Ben de talimatlara karşı gelmeyi göze alarak koltukaltıma ikişer kez uygulamaya başladım. Bir ay içinde aldığım sonuç cidden inanılmaz. Böyle giderse herhalde birkaç uygulamaya hiç tüy kalmaz.

  Bununla birlikte bana kalırsa güzellik salonlarında kullanılan aletlerin ışını kesin daha kuvvetli. Tabii bu fiyata yine gayet iyi bir performansı var. Ayrıca kutudan 2 yıllık garantisiyle geliyor ve iki yıl içinde ışın yeri kırılırsa Philips’ten yenisini talep edebiliyorsunuz. Böyle düşününce dışardaki lazerlere kıyasla gayet kazançlı.
  0  0

Siz ne düşünüyorsunuz?