“Philips SC1983 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Herhangi bir IPL epilasyon aleti alırken kullanım şartlarını önceden okumak çok önemli. Sonuçta genel olarak hem son derece pahalı aletler, hem de her cilde uygun değiller. Örneğin geçirdiğim trafik kazası sonrasında benim bacaklarımda bazı izler kaldı ve bu tür bir aleti o bölgelerde kullanmam imkansız. Dolayısıyla IPL epilasyon tekniği benim için ne yazık ki tam bir çözüm değil. Sizin de cildinizde bu tür durumlar varsa mutlaka önceden uygunluğunu kontrol edin.
  Lumea’ya gelirsek, kullanımı cidden kolay ve diğer modellere göre çok daha kompakt. Tasarımı oldukça küçük tutmuşlar, bu yüzden içinde pil yok ve prize takarak kullanmak gerekiyor.
  Kullanmadan önce talimatları iyice okumak ve cildi önceden traş ederek hazırlamak gerekiyor. Tabii bu safha bayaa zaman alıyor. Kullanım kısmı ise çok kolay. Aletin başlığını cildinizin bir bölgesine değdiriyorsunuz, düğmeye bastığınızda parlak bir ışık çakıyor. Güvenlikli tasarımı sayesinde yalnızca başlık tamamen cildinize yaslıyken ışık çakabiliyor, buna rağmen aradan dışarı yansıyan az miktardaki ışık bile çok parlak. Ayrıca ışığın ısısını da hissediyorsunuz ama can yakacak kadar sıcak da değil.
  Uyguladığınız bölgelerdeki tüylerde bir azalma görmek için birkaç hafta geçmesi gerekiyor. Talimatlara göre ilk 8 hafta boyunca en az iki haftada bir sıklığında kullanmak gerekli. Tüy çıkma döngüsündeki etkisi ancak bu şekilde belli oluyor. Zaman geçtikçe kullanma sıklığınız da azalıyor.
  Şimdiye kadar ki deneyimlerimden, ürüne 5 üzerinden 4 veriyorum. Puan kırdığım kısım, bazı ciltlerde ve problemli bölgelerde kullanılmıyor olması. Standart aletlerin 4 santimlik başlıklarına oranla bu modelin 2.7 santimlik başlığı da işleri biraz yavaşlatıyor. Fakat bunu çok sorun etmiyorum çünkü tüylerim gözle görülür şekilde azalmaya başladı, bu durumda harcanan zaman benim için o kadar da önemli değil. Ayrıca büyük aletler tutuş açısından daha rahat olabilir ama onlara göre gayet hesaplı bir model.
  0  0
 2. Alet beklediğimden daha büyük çıktı ama hafif olduğu için alışınca tutması ve uygulaması kolay. Kutudan çanta gibi bir şey çıkmamasına üzüldüm. Güneşten ve tozdan uzakta tutmak gerektiğini yazmışlar ama çantası yok.
  Bu aletin amacı tüyü almak değil tüyün yeniden çıkmasını engellemek. Yani sonuç görene kadar yine başka bir yöntemle tüyünüzü almaya devam etmeniz lazım. Üretici firma sekiz hafta içinde yüzde75 azalma vaad ediyor. Daha hızlı bir sonuç ummayın.
  Talimatları çok uzun ve karmaşık buldum. Hızlı başlangıç kılavuzu çok daha pratik. Bir kere kullanmaya başlayınca alet de gayet pratik.
  Önemli bir nokta, kullanmadan önceki iki hafta boyunca güneşlenmemiş olmanız gerekiyor. Bronzlaşmış tende kullanımı tavsiye edilmiyor. Benim gibi kolay bronzlaşan bir tipseniz, haliyle bu aleti sadece kış aylarında kullanacaksınız demek oluyor.
  Acısız olması muhteşem. Işınlar birkaç saniyede bir çakıyor, o yüzden süre biraz uzayabilir.
  Son olarak, ben aleti iki haftadır kullanıyorum ve karşılaştırma yapabilmek için sadece bir bacağımda kullanıyorum. Yeni çıkan tüylerde şimdiden fark var. Biraz zaman alacak olsa da aletten oldukça umutluyum.
  0  0
 3. 4 haftadır kullanıyorum. Henüz kalıcı bir sonuç almadım ama yine de şimdiden sevdim. Normalde cımbız kullanan biri olarak acısız bir alternatif olması hoşuma gitti.
  Cihaz parlak bir ışık veriyor ve bu ışık kıl kökünde ulaşarak tüyün yeniden çıkmasını önlüyor. Tabii sonuç almak için düzenli kullanmak lazım. Ayrıca ışık sadece 90 derece dik konumdayken çalışıyor, güvenlik açısından güzel bir önlem.
  Gördüğüm diğer cihazlardan daha küçük, birde onlar gibi tabanca şeklinde olmaması bence daha hoş. Gördüğünüz anda epilasyon aleti olduğunu anlamanız zor.
  Son olarak, kutunun üstünde sarı ve kızıl tüylerde etkili olmadığı belirtilmemiş. Benim için sorun değil ama başkaları için keşke bir uyarı koysalarmış, yanıltıcı olabilir.
  0  0
 4. Ne zamandır bu tür bir alet denemek istiyordum, açıkçası fiyatlarından dolayı erteleyip duruyordum. Ama eğer gerçekten işe yararsa, ilerde ağdaya ve kuaföre vereceğim parayı amorti edecek demektir, yani fiyatına değer. Bekleyip göreceğim. Zaman açısından da tasarruflu sayılır. Yani banyoda jilet vurmak tabi daha kısa sürüyor ama tüylerinizi kökten almak istiyorsanız oldukça hızlı bir yöntem.

  En önemlisi, acısız bir uygulaması var. Bu yüzden ilk denediğim andan beri benim gözümde rakiplerinden 1-0 önde.

  Almadan önce ten ve tüy renginizi mutlaka göz önünde bulundurun. Ben açık tenli ve koyu tüylü olduğum için bana uygun olduğunu biliyordum. Ona rağmen garanti olsun diye önce ufak bir bölgede deneme yaptım. Hiçbi yan etki görmeyince almaya karar verdim.

  Kalıcı etki için aynı bölgede tekrar tekrar kullanmanız gerekiyor, ben daha başlardayım ama umut verici görünüyor. Kullanmadan önce hedeflediğiniz bölgeyi traş etmenizi öneririm, çünkü alet tüyün kendisini değil, kökünü vuruyor. Kökü önce zayıflatıyor, sonra tüyün tekrar oluşumunu yavaşlatıyor ve en son tamamen öldürüyor. Dolayısıyla diğer tüy alma yöntemlerinizi hemen rafa kaldırmayın, sihrini göstermesi için biraz zamana ihtiyaç var.
  0  0
 5. Bu minik IPL epilasyon makinesi büyük ve pahalı modeller kadar etkili. Üstelik kolayca bavula atabileceğiniz bir makine, bu yüzden özellikle seyahat sırasında veya sıkışık zamanlarda lazer düzenini aksatmak istemeyenler için çok uygun. Diğer IPL aletleri gibi, satın almadan önce tüy renginize uygun olduğundan emin olmak gerekiyor. Açık tenli koyu renk tüylü olanlar daha iyi ve daha hızlı sonuç alıyorlar.

  Eğer ağda ve jiletle uğraşmayı sevmiyorsanız güzel bir alternatif çünkü çok daha zahmetsiz. Sadece ilk bir kaç denemede ışıkla atış yapmaya alışmanız gerekiyor. Acı hiç yok diyemem ama gerçekten oldukça az hissediyorsunuz. Tek dezavantajı kablolu olması, evinizdeki prizlerin konumuna bağlı olarak can sıkabilir. Onun dışında gayet iyi. Eğer düzenli kullanmaya hazırsanız istenmeyen tüylerden kurtulmak için çok pratik bir makine.
  0  2
 6. Belki henüz birşey söylemek için biraz erken ama ben Lumealardan bayağı etkilendim. Daha önce 1997 modelini denemiştim, 1983 de onun gibi kablolu bir model, yani prizden pek uzaklaşamıyorsunuz. Diğer yandan, şarj bitme derdi olmadığı için bu modelleri çok daha uzun süre kesintisiz kullanabilirsiniz. Tabii aletin fazla ısınmaması için bir bacağı bitirince diğerine geçmeden beş dakikalığına kapatıp dinlendirmeyi tavsiye ediyorlar, onu da göz önünde bulundurmak lazım.
  Gördüğüm kadarıyla hafifliği ve minikliğiyle bu makine Lumea ailesinin minik bebeği gibi. Kullanımı da çok basit. Cildinize bastırıp tetik kısmına basıyorsunuz. Işık veren kısmı diğer Lumealarınkinden daha küçük, dolayısıyla bütün vücudunuza uygulamak biraz daha çok zaman alabilir. Öteyandan daha minik kavislere ve ulaşması zor yerlere çok daha kolay ulaşıyor. Yani ihtiyacınıza bağlı olarak tercih sebebi bile olabilir. Yine de ben biraz daha para biriktirip 1997’yi almanızı tavsiye ederim.
  Kullanımı neredeyse acısız. Aletin cildi algılaması için biraz yakın tutmak gerekiyor ama çok da bastırmamaya dikkat edin çünkü ışın ekranı oldukça sıcak oluyor. Hassas bölgelerinizde ısıyı daha çok hissedebilirsiniz ama yakacak kadar şiddetli bir şey değil. Eğer öncesinde jilet vurmadıysanız ve cilt yüzeyinde tüyler varsa çarpma anını hissedebilirsiniz. Bir paket lastiğinin cildinize vurmasına benzer bir his. Yani dediğim gibi, çok acılı bir şey değil.
  Uzun zamanda sonuç veren bir sistem olduğu için şimdilik sonuca dair bir şey söyleyemiyorum ama birkaç ay sonra yorumumu güncellerim.
  0  0
 7. Phillips IPL teknolojisi kullanan bir dizi epilasyon makinesi çıkardı. Bu model, nispeten daha uygun fiyatlı olanlardan biri. Ona rağmen pahalı bir alet. Yine de bir daha ağdaya el sürmeyeceksek gayet iyi bir yatırım.
  Aletin basit bir işleyişi var. Yanıp sönen lazer ışını kıl kökünü vuruyor ve birkaç vuruştan sonra kıl kökü ölüyor, böylelikle birdaha tüy çıkmıyor.
  Temiz bir kullanım için öncesinde bölgeyi jiletle temizlemek gerekiyor. Aksi takdirde yanık tüy kokusu alabilirsiniz.
  Küçük bir aygıt olduğundan kullanımı kolay. Hızlı şarj oluyor ve şarjı uzun süre gidiyor.
  Kutunun içinden bir de cilt rengi tablosu çıkıyor, ne kadar güçlü atış yapmanız gerektiğini ona göre belirliyorsunuz. Farklı ten renklerine farklı derecelerde uygulamak gerekiyor.
  Hem yüz, hem bikini bölgesi hem de bacakta kullanılabilmesiyle çok yönlü bir alet. Ben oldukça etkilendim. Size de tavsiye ederim.
  0  0
 8. Bir süredir Philips’in bu serisindeki daha büyük bir modeli kullanıyodum, seyahatlerim yoğunlaşınca SC1983’e geçtim. Küçücük bir alet ve çok pratik. Şarjının dolmasını filan beklemeye gerek yok, istediğim anda hazır. Performansı da büyük modelle tıpatıp aynı. İki haftada bir kullanıyorsunuz, kıllar azaldıkça kullanma sıklığınızı azaltıyosunuz.
  Şu an bacaklarımı almam en fazla 15-20 dakka sürüyor. Koltukaltım ve bikini bölgemde de kullanıyorum, hatta biyandan sıkılmamak için televizyon izliyorum, o kadar rahat. Rutine bağlayıp düzenli kullanırsanız mükafatını görüyorsunuz. Tüylerimin geri büyümesi nerdeyse durdu, artık bacaklarımı haftada bir, kollarımıysa üç günde bir traş ediyorum. Dahası cildimin dokusu pürüzsüzleşti ve batık tüy derdinden kurtuldum. Daha ne olsun.
  0  0
 9. Bu makinelerde hazır olmanız gereken şey, gözle görünür sonuçların zaman alacak olması. SC1983’ü bir ay önce aldım ve birkaç kez kullandım ama şimdilik bi değişiklik yok. Zaten kutunun üstünde de hemen bir değişiklik olmayacağı açıkça belirtiliyor.

  Küçük bir makine olduğu için bacaklarda kullanmak hayli uzun sürüyor. Sanırım daha küçük bölgelerde kullanmak isteyenlere daha uygun. Güçlü bir etkisi olduğundan ise hiç şüphem yok çünkü verdiği ışık cidden aşırı parlak. Ama işte bikaç ay boyunca aksatmadan kullanmak gerek.

  Sonuçta cilt tipinize ve istikrarınıza bağlı olarak işe yarayabilecek bir makine ama fiyatına bakınca şahsen bana fazla riskli görünüyor.
  0  0
 10. Bu minnoş cihaz sayesinde yüz bölgemdeki tüyler için devamlı epilasyon seansına gitmekten kurtuldum. İstenmeyen tüylere ev ortamında lazer uygulamanızı sağlıyor. Kullanmadan önce jilet kullanmanızı tavsiye ederim. Sonuçta lazer ışını asıl kılın kökünü çarpıp öldürüyor ve kılın birdaha oluşmasını engelliyor. Elbette bir kerede olmuyor, düzenli olarak kullanmak lazım.

  Cihaz son derece pratik, elin içine kolayca oturuyor. Bakım ve kullanım talimatlarını MUTLAKA okuyun. Anında hokus pokus beklemeyin fakat sonuçlar uzun vadede gerçekten fayda ettiğini gösteriyor. Ben memnunum.
  0  0

Siz ne düşünüyorsunuz?