“Philips SC1997 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Lumea SC1997 modelini üç aydır filan kullanıyorum ben ce başarılı bi ürün. Tek sevmediğim özelliği cildinizdeki koyu renkli bölgelere ışın vermenizi engelleyen renk sensörü. Yani lekeleriniz filan varsa alet çalışmıyor. Gerçi ben bi yolunu buldum sayılır: Aleti önce cildimin açık renkli bir yerine tutuyorum tam ışık vereceğim zaman çok hızlı bi şekilde koyu renkli kısma getirip düğmeye basıyorum böylece sensörün rengi algılamasına fırsat kalmıyor. Ayrıca çok aydınlık bir odada yaparsanız ve bir yandan da cildinizi gerginleştiriseniz cildinizin rengi daha açık görünüyor bu da biraz işe yarıyor.

  Performansına gelirsek, oldukça uzun bi süreç yani gerçek anlamda sabırlı olmak lazım. Çünkü zaman verirseniz cidden işe yarıyor. Benim kullandığım yerlerimde çok az bi tüy kaldı. Kullanması da son derece rahat.

  Uyguladığınız bölgelere yanlışlıkla tekrar uygulamamak için beyaz göz kalemiye cildinizi işaretleyebilirsiniz ben özellikle bacaklarımda bu yöntemi kullanıyorum işimi kolaylaştırıyor. Zaten zamanla iyice alışıyorsunuz dahada pratik gelmeye başlıyor. İki haftada bir kullanıldığı için bence çok zaman alan bir yöntem sayılmaz. Ben alt bacaklarımı, kollarımı, dudağımın üstünü, bikini bölgemi ve koltuk altlarımı bunla alıyorum. Her bölgeye farklı etki ediyor, bazısı daha yavaş, bazısı daha hızlı cevap veriyor.

  Normalde kullanırken acı hissetmemeniz gerekiyor. Ben her yerimde beşinci ayarda kullandığım için birkaç kez cildimi yaktım, aman dikkatli olun. Acı hissediyosanız dereceyi mutlaka düşürün. Kullanmadan önce talimatları da mutlaka okuyun. Dediğim gibi, sabırlı olursanız memnun kalacağınızı düşünüyorum.
  11  2
 2. Hem açık renk tenli hem de sarışın olduğum için genel olarak çok tüy sorunu çeken biri olmadım, hayatım boyunca gözüme batan tüyleri en kolayıma gelen şekilde alıp geçtim. Ama son bir yılda artık yaşımdan mı hormonlardan mı bilmiyorum dudağımın üstünde ve çenemde koyu renki uzun tüyler çıkmaya başladı. Önce tüy dökücü kremle almayı denedim ama cildimi mahvetti üstüne tüyler de hemen geri çıktı. Sonra sarartmayı denedim bu daha uzun süre idare etti ama sonra tüy tekrar dipten koyu çıkmaya başladı. En son daha uzun vadeli sonuç almak için IPL aletlerini araştırmaya karar verdim.

  Açık renk tende çıkan koyu tüyler için uygun olduğunu söylemişler o yüzden bu modeli seçtim. Slikon tabancasına benzer bir alet. Dudak üstü ve çene gibi küçük bölgeler için özel başlığı var. Bacaklarda ve diğer geniş bölgelerde kullanılan bir başlığı daha var o daha büyük. Kullanırken kablosunu takmanız gerekiyor şarjlı bir alet değil. Bir de temizleme bezi ve makyaj çantasına benzer bir çantası var tüm parçalar içine sığıyor. Kutudan kullanma kılavuzu ve iki yıllık garantisi de çıkıyor.

  Kullanma kılavuzunda belirttiği gibi ilk kullanışımda önce cildimde bir test ettim, en yüksek derece beşti ve ben beşinci derecede bile hiç acı hissetmedim. Kullanmadan önce uygulayacağınız bölgedeki tüyleri almanız gerekiyor. Sırf bu iş için kendime jilet aldım neyse ki o da çantaya sığıyor bir arada duruyolar.

  İlk sekiz haftayı iki hafta da bir kullanarak geçirdim. Aleti kullanırken biraz sıcaklık hissetsemde acı filan olmuyor. Bazen hafif bir batışma oldu ama galiba lazerden çok jiletin etkisi.

  Çok sessiz bir alet en fazla saç kurutma makinesi kadar ses çıkarıyor o da sessiz modelleri kadar yani. Kullanması kolay. Derecesini ayarlıyorsunuz, istediğiniz başlığı takıyorsunuz ve düğmesine basıyorsunuz. Bir basışta kaç kere ışın vereceği de size bağlı, küçük ve hassas bölgelerde bir kere, daha geniş bölgelerde üstüste birkaç kere ışın verecek şekilde ayarı var, o sırada bacağınızda yavaş yavaş kaydırıyorsunuz daha kolay oluyor. Bir yerlerinizi atlamamak için acele etmeden yapmanızı tavsiye ederim. Alet ışın vermeye hazır olduğunda arkasındaki ışıklardan anlıyorsunuz.

  Ben şimdilik sonuçlardan memnunum. Asıl yüzümdeki tüyler için almıştım nerdeyse hepsi yokoldu. Bacaklarımda kullandım ve bacak tüylerimde de büyük azalma var. Önümüzdeki aylarda gelişmeleri yine paylaşırm.
  3  0
 3. Çok birşey beklemeden aldım. Beyaz tenli ve koyu renk tüylü olduğum için bu aletlere de bir şans vermek istedim.

  Kullanma kılavuzundaki talimatlar gayet basit ve net ben de hemen kullanmaya başladım. Benim cildim için uygun olan derece en yüksek derece. Öncesinde jilet yapmanızı öneriyolar fakat anladığım kadarıyla asıl amaç yanık kokusunu önlemek. Belki makinenin cilde daha kolay ulaşması içinde olabilir. Ben bikini bölgemdeki tüyleri makasla biraz kırptım çünkü bacaklarım ve koltuk altlarım dışında bir yerime jilet yaparsam cildim çok tahriş oluyor. Bu şekilde de bir sorun çıkmadı.

  Uygulama son derece acısız ve beklediğimden çok daha kısa sürüyor. Başka kullanıcılar yaptığınız yerleri anlamak için beyaz kalemle cildinizi işaretlemeyi önermişler bana da çok mantıklı geldi. Eğer büyük benleriniz varsa onların üstünü de beyaz bir göz kalemiyle boyamak mantıklı olabilir daha az ışına maruz kalırlar.

  Asıl önemli kısma gelelim. İlk kullanışımdan iki hafta sonra bikini bölgemdeki tüylerde yüzde yetmiş oranında azalma vardı. Gözlerime inanamadım. Üstüne iki seans daha yaptım ve şuan tüylerimin en fazla yüzde onu kaldı. Benim gözümde sadece bunun için bile bu makineyi almaya değer. Ağdayı düşünmeden spontan şekilde yüzmeye gitmek büyük bir lüks benim için.

  Bu kadar bariz olmasa da koltuk altlarımda da azalma var. En az kollarıma etki etti, büyük ihtimalle en açık renkli tüyler onlar olduğu içindir. Ona rağmen hiç fark yok değil kollarıma yapmaya devam edicem. Bacaklarımda da büyük değişim var böyle giderse yazın çok daha az jilet yapmayı umuyorum.

  Biraz cildimi kuruttuğunu söylemeliyim. Uygulamadan sonra hassas ciltlere uygun parfümsüz bir krem sürmenizi öneririm.

  Sonuç olarak üründen çok memnunum, umarım uzun vadede jilete ve ağdaya ayırdığım zaman daha da azalır. Tek bir sorun var, talimatlarda hamileyken kullanmamak gerektiği yazıyor, çünkü hamile kadınlarda test edilmemiş. Ben hamileyim ve açıkçası sırf önlem olsun diye öyle yazdıklarını düşünüyorum. Yine de bir süreliğine ara verdim devam etmeden önce bir doktoruma danışıcam.
  4  2
 4. Bu ipl aletlerinden almaya kesin karar vermem bayağı uzun sürdü. Tam almaya karar verdim, bu seferde bir baktım bir sürü farklı model var, hadi bide hangisini alacağını seç.
  Neyse, sonunda lumea sc1997 modelini aldım. Tüylerimi alırken tam ortasında şarj sorunu filan yaşamak istemediğim için kablolu almak daha mantıklı geldi. Bir de uzun vadede şarjlı makinelerin pili hep zayıflar o yzden bence kablo çok daha garanti. Kullanırkende hiçbi zorluk yaşamadım kararımdan memnunum.
  Bu modelin bir özelliği de vücut için ayrı yüz için ayrı başlığı olması ama açıkçası ben her yerimde aynı başlığı kullanıyorum.
  İki aydır kullanıyorum ve sonuçlar inanılmaz başarılı. Bu arada beyaz tenliyim tüylerim de koyu renk bunu göz önünde bulundurun. Şuan bacaklarımda ve koltuk altımda hiç tüy kalmamış vaziyette. Zaten daha ilk kullanışımdan tüylerim bayağ azaldı zamanla iyice çıkmaz oldu. Keşke çoook daha önce alsaymışım.
  4  0
 5. Bi süredir epilasyon aleti kullanıyordum ama ağdaya ve lazere kıyasla çok fazla zamanımı aldığını fark etmeye başladım. Bir yandan da son dönemde IPL’ler hakkında çok fazla övgü duyar oldum o yüzden cidden abartıldığı kadar var mı görmek için lumea sc1997 modelinden sipariş ettim. Bu arada yeni lumea modelleride çıkmış ayrıca braun a da bi bakın derim onun da güzel modelleri var..

  İlk uygulamadan önce mutlaka jilet yapmanız veya bi şekilde tüylerinizi almanız gerekiyor, ondan sonra iki haftada bir bu aleti kullanıyorsunuz. Bende çok bariz bi fark oldu. Önce tüylerim daha ince çıkmaya başladı sonra hiç çıkmamaya başladı. Yalnız sarışınlarda, kızıllarda ve beyaz tüylerde kullanılmıyor almadan önce buna dikkat etmek lazım. Yüzünüzde kullanacaksanız özel bir başlığı var ama ben kullanmıyorum. Farklı dereceleri var ben hepsini tek tek denedim en yüksek derecede önce bir saniyelik bir yanma hissettim sonrasında o bölgede sanki güneşten yanmış gibi bir his oldu. Neyse ki çabucak geçti. Tabi ben dersimi aldım ve dereceyi düşürdüm. Bu arada ışıklar fazlasıyla parlak oluyor sakın düğmeye bastığınız sırada alete bakmayın. Yoksa gözünüz kamaşıyor ve bir süre etrafta uçuşan yıldızlar filan görüyorsunuz. Bunun dışında gayet kusursuz bir alet, canınız yanmadan tüylerinizden kurtulmuş oluyosunuz. Baştan biraz pahalı gelebilir ama değiyor.
  4  0
 6. Philips e zaten güveniyodum saç kurutma makinasını da kullanıyorum hatta epilatörüm de philips ama tabi artık pek kullanmama gerek kalmıyo. Sc1997 ipl aletini de baya sevdm. Bu model lumea serisindeki diğer ürünlere göre nispeten daha uygun fiyatlı çünkü kablolu ama bu da diğerleri kadar etkili diyolar. Yüzde ve vücutta kullanabiliyosunuz. Sadece almadan ten renginize ve tüylerinizin rengine uygun mu diye iyice araştırmanız gerekiyo.

  Kullanımı basit baya prize takıp istediğiniz yerinize uyguluyosunuz. Hem acısız hem de hızlı ve kullanışlı. Gerçekten işe yarıyor cildiniz pürüzsüz oluyo. Bana kalırsa kablolu olması daha iyi şarja takmak gerekmiyo ama elbette kişisel tercih meselesi.

  Paketi filan son derece şık, birine hediye olarak bile alınabilir. Ben bu seriyi zaten çok beğeniyorum, aletler hem kaliteli hem de çok şık ve elit bi duruşları var.
  4  1
 7. İnanılmaz pratik bir makine. Sadece önden bi jilet yapılıyor çünkü hiç tüy kalmaması lazım. Sonra kullanacağınız bölgenin cilt rengine göre derecesini ayarlıyorsunuz. Örneğin bacaklar koltuk altına kıyasla daha yüksek dereceyi kaldırabiliyor. En son da aleti uygulamak istediğiniz yere getirip düğmeye basıyorsunuz. Doğru açıda tuttuğunuzda yeşil ışık yanıyor. Bu şekilde istediğiniz yerleri tek tek yapıyorsunuz. Fark görmek için bi süre her hafta düzenli olarak kullanmak gerekiyor ama çok sorun değil, inanın bir kere alışınca nerdeyse jilet kadar hızlı gelmeye başlıyor. Birkaç hafta sonra tüylerinizin çok daha seyrek ve ince çıktığını farkedeceksiniz.
  3  3
 8. Bu makine baya muhteşem bişey. Tüylerimi almak için o kadar çok farklı yöntem ve ürün kullandım ki, ve hiçbiride işe yaramadı. Sürekli batığım olur, jilet yapsam isilik olur, zaten cildim hassas… onların üstüne Philips’in bu ev tipi lazer makinesi inanılmaz pratik geldi. Hem canımı acıtmıyo, hem kısa sürüyo, hem de ciddi ciddi işe yarıyo. Her kuruşuna değer. En son üçüncü seasımı yapmam gerekiyodu, vakit bulamadım, dört haftadır erteliyorum, ona rağmen görünürde tüy yok. Koltukaltıma en son ne zaman jilet yaptığımı bile hatırlamıyorum. Son derece memnunum.
  4  0
 9. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en iyi yolu bu bence kesinlikle işe yarıyor. Benim hayatımı değiştirdi, bulduğum için resmen şükrediyorum. Özellikle yüzümdeki tüyleri her gün her gün cımbızla almak zorunda kalıyordum, yoksa insan içine çıkmaya utanıyordum. Hem yüzümde hem de vücudumda kullandım ve aşırı memnun kaldım. İyki almışım. Eğer tüylü bir yapınız varsa ve sizi rahatsız ediyorsa hemen gidip alın. Düşünmeyin bile. Açıkçası ben bu alet olmadan önce nasıl yaşıyordum hatırlamak bile istemiyorum. Ayrıca şarj arası vermeden kullanmak istiyorsanız size de kablolusunu almanızı öneririm ben çok memnun kaldım.
  10  5
 10. Almak konusunda çok kararsızdım ama kafamda iyi bir tarttım, güzellik salonunda lazer yaptırmak çok daha pahalıya patlayacaktı. Altı haftadır kullanıyorum, yani üç seans yaptım, sonuçlardan oldukça memnunum. Zaten ilk iki kullanışımda bariz fark etti, tüylerim daha az çıkmaya başladı, sahiden işe yarıyor. Kullanması da çok rahat, hiç zorlanmadım.

  Merak ediyorsanız, ten rengim ne açık ne koyu, tüylerim de kahve rengi. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
  10  11

Siz ne düşünüyorsunuz?