“Philips SC2007 Kullanıcı Yorumları” için 11 yorum

 1. Bu ürünü alalı 2 ay oluyor 4.uygulamamami bugün yaptım koltuk altı ve bacaklarda olumlu yönde etkisini gördüm fakat bu ürünü asıl alma amacım bikini bölgesiydi sadece kenarlarında bi azalma oldu diğer killarim olduğu gibi duruyor asıl amacına henüz ulasamadigim için bu durum beni üzdü. Umarım bu uygulamadan sonra az da olsa bi gelişme gösterir
  0  0
 2. Lumea SC2007 IPL aletini almadan önce uzun süre düşünüp taşındım. Sonunda bir işe yarayıp yaramayacağından emin olmasam da almaya karar verdim. Kullanmaya başlayalı iki ay oldu. Açıkçası talimatlara tam uymadım. İlk günden en yüksek derecede kullanmaya başladım. Yaptığım yerin üstünden tekrar bi geçtiğim de oldu.

  Çok kısa bir sürede farketti. Örneğin bacaklarımın üst kısmında ve bikini bölgemin kenarlarında gözle görülür bi tüy kalmadı. Altı haftada filan döküldüler. Alt bacaklarımda ise tüylerin %70’i duruyor fakat daha yavaş ve ince çıkıyor.

  Lazer ışını verdiğiniz anda bazen biraz acı hissediyorsunuz ama ağdanın verdiği acıyla kesinlikle kıyaslanamaz.

  Birkaç ay içinde bacaklarımda tüy kalmaz gibi geliyor. Gerçi şu haliyle kalsa bile muhteşem bir sonuç. Artık tüylerimi sorun etmiyorum. Arada bacağıma jilet yapsam bile çok kısa sürüyor ve artık kaşıntı filan yapmıyor.

  Rüyam gerçek oldu gibi hissediyorum. Başta pahalı olduğunu düşünmüştüm ama kesinlikle değermiş.
  1  0
 3. Bu ipl aletini almak inanılmaz isabetli bir kararmış. Beyaz tenliyim, tüylerimde çok koyu renkli, o yüzden en yüksek derecesinde kullanıyorum. Daha üçüncü kullanışımda falan tüylerimin azaldığını fark ettim, birkaç kere daha kullanınca daha da az ve yavaş çıkmaya başladılar.

  Sonuçta bir yıldır kullanıyorum ve artık bacağıma jilet yaptığımda çok uzun süre pürüzsüzlüğünü koruyor. Lumea’dan önce jilet yaptığımda bir iki saat içinde tüyler elime batmaya başlardı o yüzden bu çok büyük bir gelişme. Artık ayda bir kere falan uyguluyorum. Haftada bir de jilet yapıyorumki bacaklarım iyice ipek gibi olsun. Başta fiyatından dolayı bayağı ikilemde kalmıştım iyi ki vazgeçmemişim.
  0  1
 4. Altı aydır kullanıyorum farklı farklı bir sürü yerimde denedim.
  Cildi tahriş etmiyor, üst dudağımda bile rahatça kullanıyorum. İyi de sonuç aldım. İnce tüylerde çok işe yarıyor kollarımdaki bacaklarımdaki tüyleri azalttı. Fakat kalın tüylerde okadar etkili değil. Koltuk altlarımda gözle görülür bir fark olmadı.
  0  0
 5. Tüylerimin çıkma hızını inanılmaz etkiledi. Yinede henüz tam istediğim sonucu alamadım herhalde daha bi süre kullanmaya devam etmem gerekicek.

  Yaparken bazen fazla sıcak geliyor ve biraz canınız acıyabiliyor ama istediğiniz an ara verebiliyorsunuz o yüzden bence sorun değil.

  Yalnız kafamı karıştıran bir nokta var. Kutudan çıkan kılavuzda aleti kullanmadan önce jilet veya epilasyon yapmanızı söylüyorlar. Halbuki güzellik salonunda lazere giderken kesinlikle tüyleri kökünden almamamı söylemişlerdi. Çünkü prensipte lazer ışınının o koyu renkli kıl kökünü algılaması ve ona ulaşması gerekiyor. Bu alette neden farklı olduğunu tam anlamadım. Bence jilet yapmak daha sağlıklı.
  1  2
 6. İşe yarayacağından tam emin olmadığım bir şeye bu kadar para vermekten bayağı çekiniyordum ama indirimde görünce bide olumlu yorumları okuyunca bende bir şansımı deniyim dedim… lumea sc2007 alalı beş hafta oldu. Kesinlikle pişman değilim acayip farketti. Daha ilk 2 haftada tüylerim azalmaya başladı şuan daha da azalmış durumda. Fiyatı yüksek ama çok etkili ve pratik bi makine. Keşke daha önce keşfetseydim.
  0  0
 7. İlk kez lazerli epilasyon yapıyorum bakalım gayet iyi gidiyo. Üç kere kullandım artık aralıklı şekilde tüysüz bölgeler oluşmaya başladı. Kalın ve siyah tüylerim var yani lazere uygun bi adayım ve şimdilik cidden memnunum.

  Hissine gelirsek, ilk yaptığımda biraz acıdı ama sonra giderek azaldı. Bazıları öncesinde uyuşturucu bir krem sürüyorlarmış ama sakın öyle bişey yapmayın benim gibi canı tatlı biri bile kullanabiliyosa herkes kullanır. Üstelik de en yüksek derecede kullanıyorum.

  Gayet iyi bir ürün tavsiye ederim.
  0  0
 8. Epilasyon konusunda baya ürün denemiş biri olarak şöyle söyliyim, şimdiye kadar aldığım en iyisi bu.

  Açık renk tenliyim, tüylerim de siyah ve gür yani işim baya zor. Tüy olmayan yerim yok o yüzden heryerimi almam gerekiyor. Lazere de gittim iğneli epilasyonu da denedim ama açıkçası pek işe yaramadılar hem de o kadar zaman ayıramıyorum ve şahsen özellikle sıra genital bölgeye geldiğinde ben biraz utanıyorum.

  Ben de lumea modellerinden deniyim dedim, araştırınca sc2007 modelinde karar kıldım ve gerçekten etkili oldu. Şimdilik kollarımın alt kısmı ve bacaklarımda beş kere kullandım. Buralardaki tüyler yarıya indi. Bi de dudak üstüme denedim, o kadar etkili olmadı ama yine de yeni tüyler daha ince çıkıyor.

  Philips lumea sc2007 makinesini almayı düşünüyorsanız şunları göz önünde bulundurun bence:
  -bu iş gerçekten açık renk ten ve koyu renk tüyde iyi sonuç veriyor. Hatta güneşte yandınız ve ten esmerleşti diyelim, bence o bile etkisini azaltıyor.
  -dayanabileceğiniz kadar yüksek ayar kullanırsanız daha kısa sürüyo, boşu boşuna düşük ayarda kullanmayın
  -uyarılarda yazanlara dikkat edin, varislerde dövmelerde filan sakın kullanmayın deniyor.
  -telefona indirilen programı var, hatırlatma yapıyor, tavsiye ederim.

  Bende üç kerede görünür bi sonuç verdi ama daha yolun yarısındayım. Bayağı rutin şekilde devam etmek lazım. Kolay kolay bir şeye bu kadar para vermem açıkçası ama iyi ki almışım diyorum.
  4  0
 9. Uzun süredir epilasyon aletlerini araştırıyodum, bu lazerli makineleri görünce başta pek emin olamamıştım ama alıp kullanmaya başladıktan sonra hiç ummadığım kadar memnun kaldım.Genel olarak işten dolayı çok yoğun ve meşgul olduğum için pek düzenli kullanamıyorm. Aslında iki haftada bir kullansam iyi olucak kimbilir belki o zaman dahada iyi sonuç alıcam.
  İlk kullanışımda biraz kaşıntı yaptı ama ikinci de hemen alıştım. Şuan bacaklarım baya pürüssüz ama yinede arada kaçırdığım yerler oluyo. Tüylerimin çıkması yavaşladı ve inceldiler.Hatta bikini bölgem inanılmaz farketti. Resmen kendime güvenim yerime geldi. Harika bi epilasyon aleti.
  1  0
 10. Daha sadece iki aydır kullanıyorum ama ona rağmen bacaklarımdaki bazı bölgelerde artık hiç tüy çıkmıyor. Açık renk tenliyim ve tüylerim siyah, o yüzden lazere bayağı uygunum. Genel olarak beşinci dereceyi kullanıyorum, sadece dizlerimin arkasında ve diğer hassas yerlerde üç’e düşürüyorum. Yıllardır banyoda jilet yaparken gözümde gözlük olmadığı için oramı buramı kesmekten bıkmıştım. Sonunda tüylerimden kurtulmanın daha iyi bir yolunu buldum çok mutluyum.
  0  0
 11. Philips lumea sc2007 modelini dört aydır filan kullanıyorum. İki haftada bi dudak üstüme ve çeneme uyguluyorum. Bacağımda ve koltukaltımdada bi iki kere denedim ama oralar çok uzun sürüyor. Zaten asıl alış amacım yüzümdeki tüylerdi o yüzden düzenli olarak yaptığım yerler sadece dudak üstüm ve çenem.

  Siyah tüylerde daha çok işe yaradığı söyleniyor fakat tüylerim gayet kalın ve siyah olmasına rağmen ben hala bir gelişme görmedim. Hala ümidi kesmedim zaten çok fazla para döktüm o yüzden vaz geçcek halim yok ama bu kadar zamanda biraz fark görmeyi isterdim. Daha önce lazere güzellik salonunada gittim bence o daha etkili olmuştu.
  Son olarakta canımı hiç yakmadığını söyliyim ama keşke etkisini görsem de gerekirse acıtsa.Ona katlanırım..
  0  0

Siz ne düşünüyorsunuz?