“Samsung Galaxy Note 5 Kullanıcı Yorumları” için 17 yorum

 1. Galaxy Note 5 kullanıyorum. Telefondan genel anlamda memnunum ama telefonu üzün süre kullandığım zaman aşırı ısınmaya sebep oluyor. Kamerasından pek memnun değilim netlik konusunda sıkıntılar yaşıyorum. Pilin kullanım süresi benim için gayet yeterli 14 saate kadar kullanabiliyorum. Hızlı şarjı durumu da avantaj sağlıyor.
  9  17
 2. Telefonu 3 yıldır kullanıyorum. Kameranın gündüz çekimi %100 iyi, gece ise %40 TIRT. Telefon almadan önce avucumun içine koydum tam oturunca satın aldım. Dahili 64 gb hafızası var ama arttırılabilir hafızası maalesef yok. Harici hafıza kartı olmamasından dolayı telefona 10 üzerinden 9 veriyorum ve telefonu kesinlikle tavsiye ederim hatta tek geçerim.
  15  1
 3. Telefona güncelleme geldikten sonra farkettiğim birkaç şeyi yazayım dedim sizler için.
  1. Kullanıcı arayüzü daha rahat ve daha temiz olmuş. Önceki ara yüzde sadece tek bir font kullanılmıştı ancak yeni arayüzde iki farklı font aynı anda kullanılmış. Biri bildiğimiz ve alışık olduğumuz ve marshmallow da da kullanılan font diğeri ise daha bitişik bir font, bu font özellikle bildirim çubuğu, pop uplar ve diyalog kutuları için oluşturulmuş ve gayet güzel olmuş. Yeni bir özellik olarak da ikonları çerçeve içinde ya da çerçeve olmadan kullanabiliyorsunuz. Uygulamaları koyduğunuz dosyalar ise artık transparan. Aplikasyon çekmecesinde ise arama çubuğu eklenmiş ve artık bize uygulama tavsiye edebiliyor. Arama ekranını kullandığınızda ise ekranda farklı farklı renkler çıkıyor, ufak bir görsel şölen gibi ayarlanmış. Yeni gelen arayüzde bunlar gibi daha bir çok yenilik daha var. Genel olarak çok daha iyi olmuş diyebilirim.
  2. Ekran çözünürlüğü HD, Full HD ve QHD olarak seçilebiliyor, yani telefonu istediğiniz çözünürlükte kullanabiliyorsunuz.
  3. Mavi ışık filtresi eklenmiş.
  4. Telefonda 3 adet tasarruf modu mevcut, bu da şarjınızı istediğiniz gibi kullanmanızı sağlıyor.
  5. Menüde bir uygulamanın üstüne uzun basılı tutunca uygulamanın üstünde ufak bir kutucuk açılıyor ve buradan ne yapmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Bu seçenekler sayesinde uygulamayı devre dışı bırakabiliyor ya da komple silebiliyorsunuz, silmek için kaydırma yapmaya gerek kalmadı.
  6. Ayarlar paneli komple elden geçmiş diyebilirim, çok daha güzel ve kullanışlı olmuş. Artık bütün ayarların en son kısmında size başka bir şey arayıp aramadığınız soruluyor, yani bu sayede aradığınız ayarı hem daha kolay buluyorsunuz hem de kaybolup yanlış ayarlar yapmaktan kurtuluyorsunuz.
  7. Samsung Pass diye yeni bir özellik eklenmiş.
  8. Yeni bir performans modu eklenmiş ama bu mod ekran çözünürlüğünü ve ışığını ayarlamaktan başka pek bir işe yaramıyor.
  9. Kameranın arayüzü çok daha güzel olmuş ve kalitesinde hiçbir azalma yok, hala çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz.
  10. Marshmallow da olduğunu hatırlamadığım bir göz gezdirme modu eklenmiş.
  11. Otomatik parlaklık sensörü marshmallow da biraz yavaştı ama güncellemeden sonra harika bir kıvama gelmiş, ortamdaki ışığı anında algılayıp telefonun ışığını çok güzel bir seviyede ayarlıyor, bu konudaki gelişme beni çok mutlu etti açıkçası.
  12. Nougattan önceki hali beni hiç tatmin etmeyen parmak izi okuyucusu güncellemeden sonra bambaşka bir hale gelmiş. Parmak izinizi anında okuyor ve anında telefonun kilidini açıyor. Bütün bu işlem yarım saniye falan sürüyor.
  13. Telefonun şarj yüzdesini gösteren kısımda ufak bir bug tespit ettim. Telefonu sabah elime aldığımda bataryası %59 görünüyordu, bir süre kahve içip maç özeti falan izledikten sonra telefonun şarjı %53 e düştü, sonra telefonu elimden bıraktım bir süre takıldıktan sonra telefonu elime aldığımda şarj tekrar %59 görünüyordu ve birkaç saniye içinde batarya tekrar %53 e düştü. Bu bir ya da iki kere tekrarlandı bu yüzden şu ana kadar hiç rahatsız olmadım. Yani büyütülecek bir şey yok diye düşünüyorum, bunu da bir güncellemeyle hallederler.
  14. Batarya ömrü en az %15 civarında arttı. Normalde gece boyunca şarjı %8 ile 10 arasında giderken dün gece sadece %2 şarj gitti, bu konuda da baya bi mutlu olduğumu belirteyim.
  15. Sonuç olarak telefonun performansı baya bi yükseldi ve ısınma sorunu hala yok, tertemiz çalışıyor.
  16. Samsung pay uygulaması çalışmıyor. “”Samsung Pay’i artık birçok yeni cihazda kullanabileceksiniz”” tarzında bir yazı çıkıyor ve öyle kalıyor.
  17. Ekran sürekli açık modu yok 🙁

  Hepsini bir toparlayacak olursam, güncellemeden sonra bambaşka ve çok daha güzel bir telefon kullanıyormuşum gibi hissediyorum. Eğer bu telefonu güncellemeden önce elinize alıp beğenmediyseniz ve bu yüzden satın almaktan vazgeçtiyseniz bir de şimdi bakın derim. %100 tavsiye ediyorum.

  Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler dilerim.
  14  0
 4. Bu telefonu almakla OP3T almak arasında kaldıysanız kendinize bu soruları sorun.
  1. S- Pen e ihtiyacınız olacak mı ve düzenli olarak kullanacak mısınız? Cevabınız evet ise Note 5 alın.
  2. Stock Android i seviyor musunuz? O zaman OP3T alın.
  3. Ekranınızda daha fazla piksel olmasını mı istiyorsunuz? Note 5 alın.
  4. Çok iyi bir kameraya mı ihtiyacınız var? Kesinlikle Note 5 alın.
  5. Telefonunuzun güçlü olmasını mı istiyorsunuz? OP3T alın, bu arada note 5 te yavana atılacak cinsten değil.
  6. Güzel müzik kalitesine mi ihtiyacınız var? Note 5 alın, exynos çipset sayesinde harika bir müzik keyfi sunuyor.
  7. Telefonu satın almakla bitmiyor sonrasında da benimle ilgilenilmesini istiyorum mu diyorsunuz? Note 5 alın.
  8. Metal gövde mi yoksa cam gövde mi? Siz karar verin.
  9. Daha iyi bir parmak izi okuyucusu mu istiyorsunuz? OP3T alın çünkü Note 5’teki pasif parmak izi okuyucusuna kıyasla OP3T’ün aktif bir parmak izi okuyucusu var.
  10. Gyrosko, otomatik ışık ayarı sensörü, mesafe sensörü, kalp atış sensörü gibi sensörler mi istiyorsunuz? Kesinlikle Note 5 alın, note 5 bu konuda gerçekten bir amiral gemisi telefon olduğunu kanıtlamış.)
  11. Biraz daha az kaygan bir telefon mu istiyorsunuz? OP3T alın.
  12. Wireless şarj a mı ihtiyacınız var? Note 5 alın.

  Bu sorulara bütün gün devam edebilirim ama karar sonuç olarak size kalmış durumda, ama eğer bana fikrimi soracak olursanız saniye beklemeden note 5 derim.
  10  1
 5. Hali hazırda note 4 sahibi olsam ve telefonumdan aşırı memnun olsam da teknolojiyi sıkı takip eden biri olarak note 5 i aylardır bekliyordum. Sonunda çıktı ve çıktığı gibi direkt mağazaya koştum ama telefonun kutusunu açar açmaz hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Öncelikle arka yüzünde cam kullanılmış olması sinirimi bozdu. Sonrasında da 3.7 mp lik kamerayı çıkarta çıkarta 5 mp e çıkarttıklarını gördüm. Yani samsungun bundan çok daha iyisini yapabiliyor olması lazım artık. 3 gb lık ram de totalde 4 gb a çıkmış. Yani bir sene vakit geçti arkadaşım bu kadar mı geliştirebildiniz kendinizi? Ayrıca telefonda sd kart olmaması gibi bir sorunsal var ve note 4 te genişletilebilir hafıza 128 gb ken note 5 te dahili hafıza 64 gb a sabitlenmiş durumda, yani sd kart kullanamıyorsunuz. Samsungun böyle bir hataya düşmüş olması benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu, bu cidden büyük bir düşüş yani. Ayrıca ,Samsung Note 4 te çıkartılabilir batarya varken Note 5 teki bataryanın sabit olması da ayrıca sinirimi bozdu diyebilirim. Çıkartılabilir batarya şahsen bana güven veriyordu ve telefonun bir gün sadece batarya yüzünden çöp olmayacağını biliyordum. Note 5 in tek güzel yanıysa dizaynı, burada cidden iyi iş çıkartmışlar. Ama keşke kameraya da bu kadar özen gösterselermiş.
  8  3
 6. Şu ana kadar birkaç tane note 5 kullandım resmen hayranıyım diyebilirim. Telefon genel olarak harika bir telefon. Çözünürlüğü ve kameraları harika. Ayrıca 7.0 güncellemesinin de gelmesi çok güzel oldu. Şunu da eklemeliyim ki telefonda 4 gb ram olduğunu çok rahat hissedebiliyorsunuz. Telefon gerçekten kolay kolay eskimeyecek bir telefon.Batarya ömrünüzü arttırmanın tabii ki yolları var, mesela gece boyunca şarja bırakmayarak ve şarjının asla bitmesine izin vermeyerek batarya ömrünü uzatabilirsiniz. Bu arada telefonun kesinlikle en hoşnutsuz olduğum kısmı 32 gb lık hafızası. Note 5 in 64 gb lık versiyonları da var ama bunları bulması biraz güç, yani piyasadaki çoğu note 5 32 gb lık.
  Telefon harika görünüyor ve elinize aldığınızda kesinlikle çok iyi hissediyorsunuz. Note 5 i yedek telefon olarak almıştım ama neredeyse s7 yedek telefon olma kıvamına geldi o derece diyim efenim. Bugünün telefon piyasasındaki fiyatları düşünecek olursak bu fiyatta note 5 i geçebilecek pek telefon bilmiyorum şahsen. 2 yıl olmasına rağmen telefon hala canavar gibi çalışıyor ve 2 yıl boyunca ağır kullanımdan sonra bile bataryasında en ufak bir eksilme olmadı.
  Note 8 i alma konusunda ise biraz tereddütteyim çünkü fiyatı ciddi manada yüksek. Şimdilik elimdekilerle idare etmeye çalışacağım. Sonuç olarak Note 5 canavar gibi bir telefon ve s-pen i de birçok benzerini açık ara farkla geride bırakıyor. Hoparlörleri tam film izlemelik, ekranının da büyük olması bu keyfi iyice arttırıyor. Eğer 64 b lık versiyonu bulursanız kaçırmayın derim. Ayrıca kullanılan xynos 7420 işlemci de telefonu inanılmaz hızlı kılıyor. İyi şanslar ve iyi günler dilerim.
  4  1
 7. Note 5 i bir hafta önce aldım şu ana kadar inanılmaz memnunum, daha önce hiç bir telefondan bu kadar memnun kalmamıştım. Hoparlöründen çıkan ses hiç bi telefondan beklemeyeceğiniz kadar kaliteli. Özellikle iyi bir kulaklıkla telefondan harika bir ses alıyorsunuz. Ses kartına gerçekten önem vermişler. Ekransa daha önce kullandığım bütün samsung modellerine göre çok daha iyi. S-Pen olayı da baya bi güzelmiş, ilk defa tecrübe etmeme rağmen baya bi hoşuma gitti, boş vaktimde resim çizer oldum.
  5.7 inçlik ekran baya dev gibi bir ekran, yani şöyle diyeyim eski telefonum s3, note 5 in ekranını tam olarak dolduramıyor, kenarlarda boşluklar kalıyor. Bu arada koruyucu ekran ve kılıf almanızı kesinlikle tavsiye ederim çünkü bu kadar büyük bir ekranın kırılma olasılığı bana göre biraz daha yüksek. Hızlı şarj özelliğinede bayıldım açıkçası, telefonun yüzde 20 den full dolu şarj olması bir saat civarı sürüyo ve bataryanın tekrar can sıkacak boyutlara gelmesi 2 güne yakın bir süre alıyor, ki pek de hafif bir kullanıcı sayılmam, günün büyük bir kısmında telefon elimde. Tabii oyun oynarsanız bu durum biraz farklı oluyor, oyun oynarken 6 7 saat gibi bir süre sonunda bataryanız bitmeye yakın oluyor, bu arada oyun performansı harika ve kesinlikle donma ya da ısınma yapmıyor. Nougat 7.0 harika olmuş. Sonuç olarak bu telefonu kesinlikle herkese ve herkese tavsiye ederim.
  4  0
 8. Eşimde ve bende iki senedir falan bu telefondan var, telefonların batarya ömürleri bir miktar düştü diyebilirim ama yine de fena değil. Telefon birkaç uygulamayı aynı anda açınca ısınmaya başlıyor, aynısı şarj olurkende oluyor ve telefon ısınıyor. Ama bu telefonda yaşadığım en büyük sıkıntı değil. Telefonda yaşadığım en büyük sıkıntı ekranın renginin solması ve pembemsi bir renk almaya başlaması, ara ara pembe ve mavi renkte çizgiler beliriyor. Telefon herhangi bir su veya düşme tarzı bir hasar almadı, her daim kılıf kullandım ve hatta telefonda en küçük bir çizik dahi yok. Bu çizgiler telefonda belirmeye başladıktan 3 hafta sonra ekran tamamaen karardı. Daha taksidi yeni bitmişti oysa. Geçen gece ise karım telefonunu bana getirdi, telefona baktığımda aynı pembe ve mavi çizgileri onun telefonununda da gördüm, şimdi hatun gözü gibi bakıyor telefona 😀 Yani eğer bu da bozulursa biraz şüphe edeceğim, televizyon kadar para yatırdık şey kadar telefona ama iki sene içinde bozuluyorsa cidden öyle işe başlarım.
  1  0
 9. Şu ana kadar note 5 şık dizaynıyla ve performansıyla insanları etkilemeye devam ediyor. Telefon resmen dayanması için tasarlanmış gibi, modern 3310 diyebilirim. Resmen bu telefona sahip olduğum için gurur duyuyorum ve telefonumun güzelliğini insanlardan saklamamak için kılıf ya da koruyucu cam falan dahi kullanmıyorum. S pen kullanmaya alıştıktan sonra s pen kullanmadığım günlere dönmek beni korkutuyor, o kadar alıştım ki anlatamam gerçekten. Yeni çıkan telefonlara bakıp arada bir hayıflanıyorum lan alsam mı acaba diye ama telefona o kadar bağımlı oldum ki hiç bir şekilde harekete geçemiyorum. Aradan bir seneden fazla bir süre geçmesine rağmen telefonun ne performansında ne batarya ömründe en ufak bir değişim görmedim, telefon hala ilk günkü gibi çalışıyor, çalışıyor demek az kalır, ateş ediyor. Telefonun bütün özellikleri beni kendine bağımlı kıldı ve başka hiçbir telefonda bu özellikleri bir arada bulamıyorum. Yani biraz abartıyo gibi duruyorum biliyorum ama bu telefonu yaptığı için samsung a teşekkür edesim falan geliyor, hatta nougat güncellemesini bu telefona da çıkarttıkları için Samsung a teşekkür mail i atmayı bile düşündüm. Nougattan sonra telefonun arayüzü komple değişti ve hafifledi. Eğer yeni çıkan telefonlara ikinci el araba parası yatırmayı düşünmüyorsanız note 5 i alın derim, cidden aşık olacaksınız ve aradaki farkı anlamayacaksınız bile.
  2  0
 10. Benimkini daha bir iki hafta önce aldım, aldığımda 7.0 nougat yüklüydü. Telefonu çok sevdim. Hızlı bir telefon ve tepki süresi çok iyi. Telefonun bataryası çıkmadığı için dikkatli kullanılması ve çabuk bir şekilde tüketilmemesi lazım, yani biraz stratejik oynamak lazım. Bunun için yapılması gereken şeyler ekran ışığını her zaman ortada tutmak, saçma sapan feedbackleri kapatmak, ekranın açık kalma süresini en fazla 15 saniye civarına getirmek falan filan olabilir. Bir de siyah bir ekran kağıdı kullanırsanız çok daha iyi verim alırsınız.

  Telefonun grafik özellikleri baya baya iyi. Eski telefonum note 4 tü ve o döneme göre note 4 harika bir telefondu ve aynı hissi onda da yaşamıştım ve satın aldığım en iyi telefonlardan biridir hala bana göre. Note 5 in ise en sevmediğim yönü bataryasının çıkartılabilir olmaması ve mikro sd kart yuvasının olmaması, samsung un yaptığı en saçma hareketlerden biri olarak tarihe geçecek bence.

  Genele bakacak olursak telefonda oyun oynamak gayet güzel, video izlemek güzel, gezinmek ve müzik dinlemek güzel. Nougat güncellemesiyle telefon çok daha rahatlamış ve modern bir görünüme kavuşmuş vaziyette. Ayrıyetten menüdeki yeni bi iki özelliği de çok sevdim, baya bir işe yarıyorlar. Ama keşke bildirim panelini siyah ya da o tonda bir renk yapsalarmış, beyaz olması göz acıtıyor.

  Eğer yeni s8 e paranız yetiyorsa kesinlikle onu alın derim ama eğer bütçeniz biraz sıkıntıdaysa note 5 alın derim, telefonu ciddi manada sevdim. Ama kendinize bir kılıf ve koruyucu cam almanızı tavsiye ederim, ne olur ne olmaz dikkatli olmak gerek.
  0  0
 11. Bir telefondan beklentiniz herşeyse Note 5 kullanın. Ben android kullanıcısıyım ama yanı zamanda iş telefonu olarak iPhone kullanıyorum nexus 5x ve s7 de kullandım ama hiçbiri Note 5le rekabet edemez güvenin bana…
  1  2
 12. Bir yılı aştım bu telefonlar. 1. Yılda sorun yoktu şimdi sorunlar başladı şarj çabuk bitiyor LTE şarjı emiyor 15 dakika internette dolanmak ytiyor :@@ ayrıca telefon çok çabuk ısınıyor tam bir hayal kırıklığı..
  1  3
  1. Bence note 5 çünkü: – daha iyi çözünürlük –daha iyi kamera – daha iyi tasarım – s-pen tek başına yeterli bir sebep zaten – şarj ömrü konsuunda ikisi de fena değil ama mate 8 sanırım şarj konusunda daha iyi yine de ağır bir telefon
   1   2
 13. Çok fena yardıma ihtiyacım var ne almalıyım samsung galaxy A9 pro mu Galaxy Note 5 mi??? Note 5’in kaleminin kötü olduğunu duydum ama bu beni pek ilgilendirmiyor açıkçası yine Note 5’in çözünürlüğü muhteşemmiş doğru mudur?? A9 Pronun ise şarj performansı çok iyi hafızası da oldukça büyük. İlk android telefonum olacak çok heyecanlıyım yardım lütfenn??
  0  0
  1. Galaxy Note 5 aldım ben ama söylediğin gibi şarj performansı çok yüksek olan A9 daha iyi bir tercih çöznürlükden daha önemli şarj
   0   0

Siz ne düşünüyorsunuz?