“Samsung Gear Fit 2 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. Saati daha bikaç gündür kullanıyorum, evet daha yeni aldım ama o kadar çok kurcaladım ki en azından bi senedir kullanıyomuş kadar tecrübeye sahibim. Bundan önce fitbit alta HR kullanmıştım, Samsung Gear fit 2 bence çok daha üst bir model. Ekran olarak zaten inanılmaz. Ekranın rengi ve temaların değiştirilebilmesi, ve o temaların gerçekçiliği adamı inanılmaz alıyor, kendine resmen aşık etti. İsterseniz sadece saati gösterebiliyosunuz, isterseniz attığınız adımları, merdivenleri, hava durumunu. Yani saatin ekranında istediğiniz şeyleri görebiliyorsunuz, bu harika bi özellik olmuş bence. Tıpkı telefon gibi scroll yapıp bildirimler arasında gezinebiliyosunuz. Bu arada saat fotoğraflarda olduğundan çok daha güzel. Özelleştirmeler sınırsız, her şey harika yani. Sağlamlık olarak ta gayet iyi görünüyor. Kısacası herkese tavsiye ederim.
  2  0
 2. Merhabalar, saati bir kaç haftadır kullanıyorum, bir iki bi şey paylaşayım dedim.

  1. Eğer gün içinde sürekli olarak ayakta değilseniz, saatin tüm takip özelliklerini sürekli olarak açık tutmanıza gerek yok, eğer sadece kaç adım attığınızı kaç kalori harcadığınızı ölçmek istiyosanız tasarruf moduna almanız yeterli.

  2. Eğer tasarruf modunu kullanmak istemiyosanız ve saatinizin size hareket etmeniz gerektiğini hatırlatmasını istiyosanız (bu benim gibi bilgisayar başında çok fazla zaman harcayan ve çok uzun süreler hareket etmeyi unutan insanlar için çok güzel bir özellik) ve bi de bunun yanında ekranı sürekli olarak görmek istiyosanız şunları yapın;

  a. Wi fi yı kapatın, wi fi ya veri ve müzik transferi yapmadığını sürece açık olmasına gerek yok.
  b. Bluetooth sadece telefona bağlanmak için kullanılabilir diye düşünüyorum, ama o kadar batarya yemiyor o yüzden bluetooth açık kalabilir.
  c. GPS i kapatın. Sadece ne kadar mesafe katettiğinizi görmek için açın, aksi taktirde çok fazla batarya yiyecektir.

  Sonuçlar:

  Ekran herkesin de bahsettiği gibi harika ve çok güzel tema seçenekleri var. Ayrıca saatinize birçok widget ekleyebiliyor ve bunları kendinize göre ayarlayabiliyosunuz. Saatin tek eksi yanı eğer polarize edilmiş bir güneş gözlüğüyle sokakta yürüyorsanız saatin ekranını görmek biraz zor olabiliyor, he bu saatin başarısızlığı mı yoksa güneş gözlüğünün başarısı mı bilemem :)) Bu arada koşu yaparken saatin klavyesini kullanmak mümkün değil, bunun için oturur vaziyette olmak gerekiyor. Eğer koşuya çıkacaksanız da saatinize bir playlist yüklemenizi öneririm bu sayede müzik değiştirmek zorunda kalmazsınız.

  Saatin telefonla olan bağlantısı ve iletişimi hakkında ise denecek bi şey yok, tek kelimeyle harika.

  Şarj işi ise çok kolay, sadece saatinizi yerleştiriyosunuz ve yaklaşık bi saat içinde full şarj oluyor. Kullanımınıza göre 2 veya 3 gün sonra tekrar şarj etmeniz gerekecek. Yukarıda belirttiğim tüm işlemleri yapan bir cihaz var ve 300 lira civarında satılıyor deseler, nasıl taşıyacağımı nereye koyacağımı düşünmeden alırdım. Bu cihazı saat haline getirmişler ve çok da şık olmuş. Yakın zamanda akıllı yüzükler de çıkar diyordum kiiii onu da çıkarmışlar -.-
  1  0
 3. Bu kadar para verip bi akıllı saat alma işine çok şüpheyle yaklaşıyodum, hatta bana ters geliyodu ama sonra kaliteli bi şey olduğunu ve uzun süreler dayanabileceğini düşününce neden olmasın diyip aldım. Saatin fonksiyonları harika. Adımlarımı, yürüdüğüm mesafeyi, kalp atışlarımı, uyku düzenimi, kısacası vücudumun yaptığı her şeyi ölçüyor ve sürekli bunları kaydediyor. Yolda mesajlarımı kontrol edebiliyorum, saati cidden çok sevmiştim. Ama sonra saatin ekranının üst kısmında çizgiler belirmeye ve sonrasında da renk atmaya başladı, totalde 3 ay çok güzel bi şekilde kullandım ama üç ayın sonunda verdiğim o kadar para resmen boşa gitti. Ki saati öyle çok vahşice falan kullanmadım, ekran koruyucusu vardı, ve hatta saatin ekranında en ufak bi çizik dahi olmamasına rağmen başıma böyle bi iş geldi ve nedense garanti de karşılamadı. Kullanılmaz hale geldikten sonra bi daha akıllı saat alırmıyım bilmiyorum.
  0  0
 4. Akıllı saat almaya karar verdiğimde piyasaya dair hiçbir şey bilmiyodum ve çok fazla model ve marka olduğu için saat seçmekte baya bi zorlandım. Samsung almaya hep daha yakındım, çünkü yıllardır telefon olarak samsung kullanan biriyim. Ve en sonunda Gear Fit 2 almaya karar verdim. Şimdi size saatin artılarından ve bazı eksilerinden bahsedeceğim, ki benim gibi arada kalmayın 🙂

  Artılar: adım takibi, kalori takibi, kalp ritmi ölçümü, gün içinde kaç basamak inip çıkıldığı tarzı bütün işlerin kaydını tutuyor ve raporluyor. Ayrıca en sevdiğim yanlarından bi tanesi de lokal hava durumunu göstermesi, yani nereye giderseniz gidin oranın hava durumunu size söylüyor. Ayrıca telefon aramalarını, mesajları, emailleri bildirim olarak söylüyor. Ama bütün bunların haricinde benim için en önemli özellik kalp ritmi ölçer içermesiydi, çünkü kalbinde sıkıntı olan ve yıllardır düzenli olarak spor yapan bir kadınım, ve bu özelliğe gerçekten ihtiyacım vardı. Saati almadan önce bu konuda baya bi araştırma yaptım, youtube videoları izledim, yorumlar okudum ve en sonunda kendim de bi şans vermek istedim ve böyle yaptığım için çok mutluyum, kalp ritmi ölçeri çok güzel bir şekilde çalışıyor. Ayrıca saatin çok güzel temaları var, sanki her gün farklı saat takıyomuşsunuz gibi hissediyosunuz.

  Eksiler: Saatin boyu tahmin ettiğimden biraz daha büyük çıktı, genel olarak minyon bi kadın sayılırım ve dolayısıyla da bileklerim falan ince, saat sanki biraz kaba göründü gibi hissediyorum bazen, ama dediğim gibi güzel temalar var ve bu açığı kapatmaya çalışıyorum. A bu arada unutmadan söyleyeyim, saatin bir de “rahatsız etme” modu var ve bu modda sadece alarm çalışıyor, ama keşke arama falan da alabilseydik, o zaman tam olurdu işte.
  0  0
 5. Uyku apnesi denen illet sahibi bi kişi olduğum için bana ilaç gibi gelen saat. Sırf uyku takibimi yapmak için aldım. Saate uyuyacağınızı söylemenize bile gerek kalmıyor, kendisi anlıyor. Yani nasıl kendi anlar dediğinizi duyabiliyorum ama işte teknoloji arkadaşlar, emin olun ben de bilmiyorum :)) Ayrıca uykunuza dair rapor veriyor, hangi saatler arasında daha iyi uyuduğunuzu söylüyor, hangi saatte uykudan uyandığınızı raporluyor, kısacası harika.
  0  0
 6. Saat gibi işliyor valla 😀 Bu espriyi yapacağım yeri arıyordum ve buldum 😀

  Saat şarj olurken biraz hassas, çok fazla oynamayın derim, ayrıca 2 haftada bi hem kayışları hemde ekranı temizlemenizi öneririm. Saati temizlerken ince bir bez ya da kumaş parçasını az bi şey ıslatıp temizleyin, sabun kullanmanız önerilmiyor, o yüzden kullanmayın :d Saatle koşuya çıkmak keyifli, gerçekten profesyonel hissediyor insan kendini, o kadar terlememe falan rağmen bana mısın da demedi şu ana kadar. Bluetooth bağlantısı harika çalışıyor, normal bi bluetoothlu cihaza göre de mesafesi daha gelişmiş, yani speaker’ımdan daha iyi çekiyor. Ekranda bi çok özelleştirme yapabiliyosunuz ve bunlardan çoğu ücretsiz, ücretli olanlar da var ama tabii onlar bizim için biraz lüks kaçıyor
  0  0
 7. Bikaç ay dayandı, sonra ekran bozuldu. Samsung a gönderdim tamir etsinler diye ama bana saati gerisingeri gönderip saat ıslandığı için tamir edilemediğine dair bir de mail yolladılar. Saatte en ufak bir fiziksel hasar olmamasına rağmen, ki saati o kadarda ıslatmadım ama nemden dolayı bozuldu heralde.

  Yani saat kolumdayken elimi bile yıkamadım arkadaş, terden bozulan saat yapıyosanızda allah sizi bildiği gibi yapsın.

  Samsunga güvenip paranızı vermeyin derim, boşa gitti o kadar para, çöp resmen.
  1  0
 8. Kesinlikle 10 üstünden 10 puan veriyorum bu saate. Benim gibi medikal sektörde çalışan biri için sürekli olarak kendinin takibini yapabilmek bir takıntı haline geliyor, o yüzden sanki sürekli olarak yanımda bi doktor gezdiriyomuş gibi hissediyorum, bu arada saatin temaları çok güzel ve çok kullanışlı isterseniz milisaniyeye kadar görebiliyosunuz yani size kalmış hangisini seçeceğiniz. Samsung Health uygulamasını çok sevdim, tek eksiği bence kendi yaptığınız yemekleri ekleyememeniz, kalori hesabı yaparken bazı şeyler arada kaçıyor yani 🙂 Ben kano sporu yapan biriyim ama malesef bu saat bu konuda pek bi takip yapamıyor, tek eksiği bu olabilir bana göre, hatta birazda hayal kırıklığı diyebilirim. Ama kalp ritmini ölçümlemesi ve adım sayacı çok doğru bir şekilde işliyor, ayrıca telefonunuzda olan her uygulamadan gelen bildirimleri saatinize alabiliyosunuz, isterseniz 10 sene öncesinin mesajlaşma programı MSN yükleyin, kenardan Ayca_22 oturum açtı diye bildirim gelir valla 😀 Mesajları da gösteriyor bu arada, hatta cevap bile verebiliyosunuz, telefonunuz çaldığında haber veriyor, reddetme seçeneği var, size kalmış. Kısacası gün içinde yaptığınız her şeyin takibini tutuyor neredeyse(kano hariç 🙂 ) Telefonunuzun android olması yeterli bu arada sadece, illa samsung bir telefona sahip olmanıza gerek yok. Bu saatten yana hayal kırıklığı yaşayacağınızı sanmam. Tavsiyemdir.
  0  0
 9. Saati çok sevdim diyebilirim. Bir hafta civarı kullanıyorum daha ama kendini bana ispatladı kerata. Daha önce hiç akıllı saat ya da bileklik kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum. Saat neredeyse %95’e yakın bir şekilde günlük aktivitelerimi kaydediyor. En sevdiğim yanlarından biri gün içinde bana hareket etmem gerektiğini hatırlatması olabilir, iş yeride hareketsiz olan bir insan olduğum için bu özellik çok işime yarıyor. Bütün spor aktivitelerini denemek ve buraya yazmak isterdim ama insan o kadar spor yapmaya tırsıyor biraz. Samsung Note 5 ile tertemiz çalışıyor bu arada, S Health programıylada ne kadar ilerleme katettiğinizi görebiliyosunuz. Kullanıcı dostu bi saat yapmışlar, 70 yaşındaki nenenize verseniz saati çözmesi bi hafta falan sürer en fazla. Telefondan gelen bildirimleri alabilmesi çok hoşuma gitti, ayrıca gelen mesajları saatinizden cevaplayabiliyorsunuz. Bu özelliğin olmasını beklemiyodum, o yüzden benim için çok güzel bi artı oldu. Müzik dinleyebilmek zaten müthiş bir şey. Mp3’leri saatinize aktarıyorsunuz ve telefonunuz yanınızda olmasa bile bluetooth bi kulaklık sayesinde koşu/yürüyüş sırasında müzik dinleyebiliyorsunuz. Çok fazla vakit geçmez akıllı telefonların yerini alır günlük kullanımda diye düşünüyorum, çünkü çok güzel gelişmeye açık bir alan olmuş. Saat dizayn olarak ta çok tatlı, bileğe tam oturuyor ve oldukça rahat. Ekran çok güzel ve geçişleri harika. Şarj olayı çok basit, sadece şarj istasyonuna bırakıyosunuz ve bi saat sonra alıyosunuz. Henüz GPS özelliğini kullanmak nasip olmadı, hala ufak tefek özellikleri karıştırma aşamasındayım. Yeni bi tane de tema satın aldım, saate o kadar para verip beğenmediğiniz bi temayı kullanmak saçmalık, bence bi girin inceleyin derim, beğendiniz bi şey olursa alın, çünkü her seferinde yeni saat almak gibi bi şey aslında. Kayışlar konusuna gelecek olursak yumuşak silikondan yapılma sanırım, çok rahat ve terletmiyor o kadar. Batarya 3 günü dolu dolu çıkarmıyor ama 3. günün sabahını görüyor ama ben ikinci geceden şarj etmeyi yeğliyorum.
  1  0
 10. Saati iki haftadır kullanıyorum genel olarak sevdim… bana göre fonksiyondan ziyade donanım özellikleri önemli, bir iphone sahibi olarak Apple Watch almayı düşünüyodum ama samsung akıllı saat modelleri ile fiyat/performans karşılaştırması yaptıktan sonra samsung almaya karar verdim, hem daha ucuz hemde IOSla da çalışabiliyor… özellikle ekranın renkleri ve netliği çok hoşuma gitti, telefona gelen bildirimleri bileğindeki saatten almakta garip bi seymiş… ayrıca adım sayması süper motive edici… sevmediğim şey ise IOS ile olan uyumluluğunun çok dar olması, saatte halihazırda yüklü gelen şeyler güzel çalışıyor ama sonradan yüklediğiniz programlar sıkıntı çıkarabiliyor.
  0  0

Siz ne düşünüyorsunuz?