“Samsung Gear Fit 2 Pro Kullanıcı Yorumları” için 9 yorum

 1. Önceki modelle arasında fark yok diyenler için yazıyorum.

  Dış görünüş:

  Gear Fit 2 nin dış görünüşünü çok beğenmiştim öncelikle bunu söyleyeyim ama saatin bilekten düştüğüne dair birkaç yorum okuduktan sonra içime acaba düşer mi kaybeder miyim diye bi şüphe düşmüştü. Böyle bir durum var ki 2 pro’da standart kayışa geçmişler.

  Özellikler ve Fonksiyonlar:

  Fit 2 Pro ile denize girip yüzebiliyosunuz. Yüzerken sizi bikaç farklı şekilde kayıt altında tutabiliyor, Speedo nun kendi uygulaması yüklü saatte. Yüzdüğüm havuz 8 metre boyunda ama saat en düşük olarak 10 metreyi kabul ediyor, ama aradaki farkı hesaplamak çok zor değil, o yüzden şikayet etmeyeceğim, saati ayarladığınız andan itibaren kaç tur attığınızı saymaya başlıyor, ve ekranı kapatıyor, o arada olan şeylerden etkilenmiyor, daha bugün denedim ve kaç tur attığımı tam olarak bildi.

  Spotify kullanmak için telefona bağlı olmaya gerek olmaması çok hoşuma gidiyor, ama tabii şarkıları saate indirmeniz için wi fi ya bağlı olmak gerekiyor, ama bi kere indirdikten sonra buna da gerek yok, saat totalde yaklaşık 500 şarkı alacak kapasiteye sahip.

  Bence gereken bütün fonksiyon ve özellikleri tek saate toplayarak harika bi iş çıkarmış samsung, ayrıca bunun yanına bi de estetiği ekleyince tam olmuş. TAVSİYE EDİLİR.
  1  1
 2. Fitbit alta alacaktım aslında ama aralarında çok bir fiyat farkı olmadığını görünce samsung dan şaşmayayım dedim. Ekranı harika ve her türlü özelleştirmeye izin veriyor. Bir şeyler ekleyip, çıkarabiliyosunuz ya da uygulamaların sıralamasını kolayca değiştirebiliyosunuz. Samsung Galaxy s serisi telefonumla çok güzel bi şekilde eşleşti ve sorunsuz bi şekilde çalışıyor. En iyi noktalarından biri de bence saate müzik yükleyebilmek, bu sayede müzik dinleyerek koşunuzu yapabiliyosunuz ayrıca cebinizde lambur lumbur sallanan bir telefona da gerek yok.
  1  1
 3. Kendimi her zaman minimalist bir insan olarak görürüm, yani çok abartılı şeyler hoşuma gitmez en azından. Ve bence bu konuda kesinlikle Fit 2 Pro iyi iş çıkarmış, dış görünüş olarak çok sade ve aynı zamanda çok şık olmayı başarmış. Bildirim alabiliyorsunuz evet bu çok güzel bi özellik ama en güzeli bence hangi bildirimleri alacağınıza kendiniz karar vermeniz, yani gereksiz olarak rahatsız edilmiyosunuz. Saati almamdaki sebep ise günlük sporumu kaydetmesi, ofis içinde attığım adımları sayması, günlük işlerimde kaç kalori harcadığımı takip etmesi, bi de evde çocukların peşinde ne kadar koştuğumu sayması 🙂 Eşim diğer ev işleri için mırın kırın ettiğinde saati gözüne sokuyorum 🙂 Saatin su geçirmez özelliğe sahip olması da başlıbaşına bi veli nimet, çünkü suya elimi soktuğum her seferinde saati çıkarmam gerekseydi cidden saati takacak vaktim kalmazdı. Yağmuru, denizi, havuzu saymıyorum bile. Ayrıca çoğunuzun da bildiği gibi çocuk bakmak demek, bulaşık yıkamak, sürekli el yıkamak, çocuğa banyo yaptırmak demek, bütün bunları yaparken kolumda su geçirmez bir saatin olması çok güzel. En sevdiğim özellikleri bataryasının uzun gitmesi, adım sayması ve su geçirmez olması. Herkese öneririm.
  2  1
 4. Akıllı saat almaya karar verdiğimde öncelikle ne için kullanacağımı düşündüm, koşu yapacaktım, yüzecektim ve bunları takip edecektim. Yeni jenerasyon saatlerden gear s3 1500 lira civarında, fit 2 pro ise yarısı. İlk defa kullanacağım için ucuz olanı yani fit 2 proyu aldım.

  Artılar:
  – Tutarlı adım ve kalp ritmi ölçer.
  – Harika AMOLED ekran ve farklı saat temaları.

  Eksiler:
  – Batarya ömrü.
  – GPS bazen sıkıntı çıkartabiliyor.
  – Samsung fitness uygulaması diğer uygulamalarla pek rahat organize olamıyor, bazen bi şeyleri senkron etmek işkenceye dönüşebiliyor.
  2  1
 5. Koşu sırasında müzik dinlemek için telefonumu yanımda taşımak artık iyice rahatsızlık vermeye başlamıştı ve mp3 çalar araştırmaya başladım. Sony’nin hem mp3 çalar hem de kulaklık olan NWWS413G modelini beğendim ama sadece dış görünüş olarak. Kulakiçi kulaklıklar da kulağımı rahatsız ettiğinden bi türlü cesaret edip alamadım. Ses performansını da teknoloji marketlerde deneyemiyorsun. Ne çıkarsına bahtına yani. Neyse öyle böyle oldu derken abim kablosuz kulaklığını bana vermeyi kabul edince gear fit 2 pro almaya karar verdim.

  Saat çok hafif. Bilekte pek hissetmiyorsunuz. Ayrıca çok da spor duruyor.

  Artık düştü düşecek, yok kablo takıldı, yok kulaklık çıktı gibi dertlerim yok. Saatin bataryası genelde gün içinde yarı yarıya gidiyor, yani ikinci akşam şarj etmeniz gerekebilir, ben şahsen her akşam telefonun yanında şarja bırakıp öyle yatıyorum. Takvim olması çok faydalı, bütün randevularınız ve yapmanız gereken şeyler kolunuzda ve sürekli olarak size hatırlatılıyor.

  Saatin kurulumu çok kolay, tek yapmanız gereken şey telefonunuza Samsung Gear aplikasyonunu indirmek, ondan sonrası yokuş aşağı bi şekilde geliyor zaten, kendinize göre de bi saat ekranı seçmenizi öneririm, istediğinizi ayarlayabiliyosunuz, güzel özelleştirmeler var.

  Bu arada araştıranlar biliyordur. Fit 2 ile fit 2 pro arasında 300 lira fark var. neden fit 2 almadın diye merak edenler olabilir. 2 sebebi var. 1) Kulaklığın bedavaya gelmesi 2) MP3lerle uğraşmak yerine spotify’da özgür takılmak. Aylık 14 lira yıllık 168 lira spotify’a verirken hiç rahatsız olmuyorsam, sırf bu fark için de 300 lira veririm diye düşündüm. Aynı şarkıları dinlemekten rahatsız olmuyorsanız fit 2 alabilirsiniz, özellik açısından ikisi arasında pek fark yok.
  1  1
 6. Saat tam tahmin ettiğim gibi çıktı.

  Eksiler.
  – Merdiven (kat) sayması sanki o kadar iyi değil, eksik sayıyor gibi.
  – Kayışları biraz rahatsız edici. sanki bileğimden kayıp düşecekmiş gibi hissediyorum ama değiştirilebilir olması güzel.
  – Kırmızı rengi fotoğraflarda güzel duruyodu ama gerçekte biraz ucuz duruyor.
  – Bataryası zayıf, en fazla 2 gün gidiyor.

  Artılar:
  – Hergün yürüyüş ve koşu yapıyorum, Google maps’ten mesafeyi ölçtüğümde ve adım mesafeme böldüğümde çok yakın bir sayı çıkıyor.
  – Kalp ritmi ölçeri de aynı şekilde çok tutarlı.
  – GPS çok doğru.
  – Su geçirmez olması ve yüzme kayıt özelliği çok iyi..
  – Ekranın büyüklüğü yeterli. Kare ya da tipik yuvarlak saatlerden farklı olması da bence bir artı.
  2  1
 7. Şimdiye kadar çok güzel performans gösterdi. Daha dört gündür kullanıyorum. Evet bir teknolojik ürünü değerlendirmek için çok kısa bir zaman bir hafta ama dayanamayıp paylaşmak istedim. Saatin kurulumu çok kolay, telefonla anında bağlanıyorlar. Her bildirim geldiğinde cebimden telefon çıkarıp bakmayı sevmem ben pek, o yüzden aldım zaten saati ve tam da beklediğim gibi oldu, neredeyse telefona hiç elimi bile sürmüyorum. Çok ufak bi bilek hareketiyle öğrenmem gereken bütün her şeyi öğreniyorum. Twitter’dan, instagramdan, facebooktan, whatsapptan gelen mesajları anında gösteriyor sağolsun. Mesajlara cevap verebiliyorsunuz. Aramalara yanıt verebiliyor ya da reddedebiliyosunuz, eğer yanıt vermeyi seçerseniz telefonunuzu kullanmanızı istiyor ve çağrıyı oraya yönlendiriyor. Yani saate yaklaşıp konuşma özelliği yok. Gün içinde hareket etmeniz gerektiğini hatırlatıyor. Adım ve çıktığınız basamakları sayıyor.

  Eyvallah bir apple watch ya da Gear s2/s3 değil, yani mikrofon olmadığı için arama yapamıyorsunuz ama inanın ki aralarında o kadar fark yok, keşke biraz daha ucuz olsaydı ama kendi segmentindeki diğer saatlerle karşılaştırınca fiyatının da mantıklı olduğunu görebiliyosunuz.
  1  1
 8. Daha önce hiç akıllı saat alacağımı ve hatta akıllı saat alıp bi de gelip yorum yazacağımı hiç sanmazdım ama işte buradayız =) Neden ve nasıl oldu derseniz, telefonum biraz eskidi artık ve bisiklet sevdalısı biri olarak telefonumda kullandığım bisiklet uygulamasını artık güncellenmemeye başladı, telefonla pek alakası olmayan biri olarak bu saati almaya karar verdim, çünkü telefondan ziyade günlük hayatına önem veren ve spor yapan bi insanım. Neyse işte sonra saati sipariş ettim, 2 gün içinde elime geçti. Kutuyu açtım ve bi saatlik bi şarjın ardından bileğime takıp kullanmaya başladım. Pek teknolojiden anlayan biri olmadığım halde telefonumla eşleştirmesi becerdim. Özelleştirme konusuna gelecek olursak cidden harika. Hem çok kolay hem de çok güzel şeyler var. Saatinizin ekranında neler olacağına siz karar veriyosunuz. 180 boyunda 90 kilo olan biri olarak saat bileğimde sırıtmadı diyebilirim, kayma ya da sıkma gibi bi sorun da yaşamadım. Dediğim gibi saati almamdaki asıl sebep bisiklet kullanırken beni takip etmesiydi, ama bunun dışında adımlarımı sayması da hoşuma gitti, bunun yanında bi de kaç kalori yaktığımı hesaplıyor. Her gün kendime yeni adım sayısı hedefi koyup onu kırmaya çalışıyorum, bağımlılık gibi bi şey oldu. Sürekli olarak kalp ritmimi ölçmesini de çok faydalı bulduğumu söyleyebilirim. Bi de en ilginç yanı sanki kendimi hiç tanımıyomuşum gibi, gün içinde neler yaptığını, nasıl alışkanlıklara sahip olduğunu görebilmek çok güzel, yani sanki yanımda her yaptığım hareketi izleyen biri var da gün sonunda bana anlatıyomuş gibi hissediyorum. Bu arada saat varken duş da alıyorum, şuana kadar bi sıkıntı çıkmadı. Bazen ekranın hassaslığı çok yüksek, arada bi kendiliğinden açılıyor. Ama az hassas olmasından iyidir yani. Sonuç olarak verdiğim paraya değdiğini söyleyebiliyorum, hem istediğim amaca uygun, hem fonksiyonel, kullanımı kolay, düzgün ve nizami görünüyor ve harika bir kaliteye sahip.
  2  0
 9. Adım sayacı bi kere çalışmayı durdurdu ama sonra saati resetledim ve kendine geldi ama gün içinde hiç merdiven veya yokuş çıkmamama rağmen günde en az 50 merdiven çıktığımı söylüyor, yani bi şeyleri yanlış yapıyor. Haftada bi açıp kapatmak zorunda kalıyorum ve her seferinde başka bi sorun çıkarıyor. Dediğim gibi dümdüz yolda yürürken merdiven çıktığımı söylüyor ama çıktığım merdivenleri sayamıyor.
  Batarya ömrü benim için maksimum 1.5 gün gidiyor, bi saate göre bence baya rezalet denecek bir şey bu bence. GPS i kesinlikle başarılı değil. Saatin şarj olması %20 den %100 e iki saat falan sürüyor. Şarj aletini arabaya bağladım, en azından araba sürerken pek bi aktivite yapmadığım için o sırada şarj oluyor ve bu sayede zaman kazanıyorum, sizede aynısını öneririm.
  Sonuç olarak bu hatalar dışında saati sevdiğimi söyleyebilirim, evet bataryası pek gitmiyor ama buna çözüm bulmam güzel oldu. He herkese önerir miyim? Yani ihtiyacınız yoksa illa alın gibi bi şey demem ama iyi işte idare ediyor.
  0  3

Siz ne düşünüyorsunuz?