“Samsung Gear Sport Kullanıcı Yorumları” için 9 yorum

 1. Öncelikle yapım kalitesinden bahsedeyim, Gear Sport un en iddialı olduğu konu bu olabilir. Saatin metal kasa olması ve metalik rengi saatin hem sağlam hissetirmesine hem de sağlam görülmesine sağlıyor. Saatin dışındaki çemberi çevirmek çok güzel, ve tatmin edici bi his. Genel duruş olarak da çok klas duruyor zaten saat, hatta dışardan bakan biri klasik bir analog saat bile zannedebilir. Yandaki tuşların üstünde yumuşak bir plastik tabaka var ve basması gayet kolay. Yapım kalitesi olarak saate 10 üstünden 9 veriyorum. Bilekte yarattığı his de gayet güzel ve kesinlikle ağır değil. Hatta şöyle söyleyeyim bileğimde saat olduğunu çoğu zaman unutuyorum, anca bildirim gelip de saat titreyince hatırlıyorum.

  Saatin ekranı da gayet güzel ve renk olarak çok canlı, zaten yuvarlak bir ekrana sahip olması ve temaları beni tavlamıştı en başta. Eğer tabii illa piksel görcem diye bakarsanız pikselleri de görürsünüz ama normal bir saat gibi davranırsanız öyle bir şey söz konusu değil. Saatin ekranına da 10 üstünden 10 puan veriyorum.

  Şu ana kadar kesinlikle etkiledi beni, şarj standı da güzel, saatin kendisini görmenize izin veriyor, yani şarja bıraktığınızda kullanılmaz bir hale gelmiyor. Sadece şarj olurken şarj olduğuna dair bir ışık yanıyor, o beni rahatsız ediyor yer yer ama üstüne minik bir şey atarsanız bu sorun da çözülüyor.
  1  1
 2. Ben şahsen özellikle elektronik bir ürün almadan önce günlerce araştırma yapan biriyim ve akıllı saat almadan öncede tabiki uzun araştırmalar yaptım ve en sonunda bu saatin tam ihityacım olan saat olduğuna karar verdim. Saatte tek istediğim şeylerden biri Google işletim sistemi yani WearOS olmasıydı. Cidden çok istiyodum sırf bu yüzden yurtdışından almayı bile düşündüm. Tizen hakkında da biraz gergindim açıkçası ama birkaç gündür kullanıyorum ve boş yere gerildiğimi anladım. Saatte aradığım şeyleri sıralayacak olursam:

  Batarya ömrü: Saati 3 gündür kullanıyorum. Aldığım gibi senkroinize ettim, kurcaladım, sonra tamamen şarj ettim (saat geldiğinde şarjı %67 idi) Toplam şarj süresi maksimum bir saat falan sürdü ve şu an 72 saate yakınız ve artık saatin şarj olması bitmek üzere. Bundan önce Fitbit Blaze kullanıyodum ve onun şarjı maksimum ama maksimum bir gün gidiordu, o yüzden şuan gayet memnunum. Aradaki farksa fitbitin kalp ritmi sensörü her zaman açık kalıyor. Samsung Gear Sport un ise bunun için bir ayarı var. İstediğinizi seçebiliyorsunuz, ben arada bi kontrol etmesi üzerine ayarladım, yani 10 dakikada bir kalp ritmimi ölçüyor saat, günlük hayatta daha fazlasına da ihtiyaç yok zaten.

  Suya dayanıklılık: Ben pek spor yapan bi insan değilim, ama yaptığım iş biraz kirli bir iş, medikal alanda çalışıyorum ve sürekli olarak ellerimi yıkamam gerekiyor, hatta yer yer hızlı duşlar almam bile gerekiyor, o yüzden bu benim için önemliydi.

  Saatte daha keşfetmediğime emin olduğum bir sürü şey var, bunun benim ilk akıllı saatim olduğunu da söylemeliyim. 5 üzerinden puanlamak gerekirse rahatlıkla 5 verebilirim.
  1  0
 3. Telefonumla olan bağlantısı 5/5
  Ekran çözünürlüğü 5/5
  Şık görünüm 5/5

  Aktivite takibine 4/5 veriyorum çünkü her seferinde çıktığım merdiveni yanlış sayıyor, benim için bir sorun değil ama söylemek istedim.
  Batarya ömrü olarak Fitbit, Garmin den daha kötü ama bunu zaten bekliyodum çünkü saat çok daha fazla özelliğe sahip ve ekranı daha güçlü..

  Koşu/yüzme/bisiklet: 3.5/5
  Kaç tur yüzüldüğü tutarsız çıkıyor genelde, bir keresinde 20 dakika yüzdüm totalde fitbit bu saatten 5 tur daha fazla saydı, normalde aralarındaki fark genelde 2 tur oluyordu ama dediğim gibi tutarsız. Bi de keşke havuz boyutunu özelleştirmemize izin verselermiş, çünkü genelde ülkemiz havuzları hep aynı boy olmuyor.
  Saate 5 üstünden 3.5 veriyorum.
  1  0
 4. Hala bu sektörün gelişecek çok yolu olduğunu düşünüyorum Bu saatten önce kullandığım akıllı saat Samsung Gear S2ydi. Tüm markalar her sene daha iyi saatler çıkarmaya başladı. Ve modeller arasında herkesin ihtiyacına göre tasarlanmış modeller de var.

  Samsung gear sport un iyi yanları:
  – Dönen üst çark ve dokunmatik ekranın kombinasyonu harika. Bu özelliği kullanan başka bir marka yok zaten.
  – 1.2 inç AMOLED ekran saat sınıfının en iyisi net olarak, çok parlak ve tertemiz.
  – Kendi sınıfının en iyi batarya ömrüne sahip olabilir. Tabii bu saatlerin hangi özellikleri olduğuna göre de değişir çünkü, bir iki sensör az ya da fazla koyduğunuzda aradaki fark bi anda 1 2 güne kadar çıkabilir. Bu saatin batarya ömrü ise 2-3 gün arası değişiyor genelde, ama normal saat olarak kullanırsanız daha uzun gider tabii.
  – 50M ye kadar su geçirmezlik özelliği var yani kafanıza göre suya girip çıkabilirsiniz, duş alabilirsiniz ya da yağmurda bisiklet sürebilirsiniz.
  – S Healt uygulamasıyla bütün fitness türlerinin verilerini tutabiliyor saklayabiliyor.
  – Yapım kalitesi harika, paslanmaz çelik olması kesinlikle bir artı, bunun dışında göreceli olarak minik ve hafif sayılabilir.
  – 20 mm saat kayışı kullanılmış, zaten standartı bu, bu yüzden çok rahat bir şekilde kayış bulabiliyorsunuz.
  – Android saatlerle aralarındaki farklardan en büyüğü bildirimleri nasıl kontrol ettiğiniz, ben şahsen Tizen in bu konuda daha başarılı olduğunu düşünüyorum, tabii herkes benimle aynı fikirde olmayabilir. Android Wear’da bütün bildirimler aynı listeye düşüyor ve bi bildirim ararken vakit kaybedebiliyorsunuz, ya da istemediğiniz bildirimlerden kurtulmaya çalışırken işiniz biraz uzayabiliyor ama Tizen’de her bildirimin kendine ait bir kategorisi var ve bu sayede hem istediğiniz bildirimleri istediğiniz yerde bulabiliyosunuz hem de istemediğiniz bilriimlerden kolayca kurtulabiliyorsunuz.

  Kötü yanları:
  – Bu söyleyeceğim çok kişisel olacak ama şahsen ben temalardan hiçbirini beğenmedim, özelleştirmesi çok kısıtlı olmuş, ya çok fazla renk ve desen var ya da çok sade. Bi ortasını bulamamışlar.
  – Ayarlar menüsü biraz karışık olmuş, bazı aradığınız şeyleri aradığınız yerde bulamıyorsunuz, bazen çok saçma bir yerde karşınıza çıkıyor, bazen aynı ayarı iki farklı yerde görüyorsunuz gibi durumlar söz konusu, yani bir ayara tıklarken, onun gerçekten o ayar olduğunu mu yoksa başka bir listeye mi açılacağını bilmiyorum. Ama genel olarak bir samsung telefon kadar rahat değil demek yeterli sanırım.
  – Hoparlör yok, yani telefon görüşmesi yapamıyorsunuz.

  Sonuç

  Saatin iyi yönlerinin daha baskın olduğunu düşünüyorum, kendime göre daha iyisini bulana kadar kullanmayı düşünüyorum, saydığım kötü yanlar şu anda beni rahatsız etmiyor. Tavsiye eder misin diye soracak olursanız, eğer saydıklarımdan rahatsız olmuyosanız, buyrun efendim gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
  0  0
 5. Özet geçecek olursam, kesinlikle harika bir akıllı saat ve fitnessta gerçekten işe yarıyor, Samsung Gear S3 ün çok büyük ve kaba olduğunu düşünenler bu saati inceleyebilir.

  Benim aradıklarım: Bildirim alabilmek, adım sayacı, fitness ve bisiklet takibi, takvim, mesajlaşma, müzik kontrolü, iyi batarya ömrü ve rahat olması.

  Uzun uzun anlatıcam şimdi.

  Bildirimler
  Samsung Gear Sport telefonunuza gelen bütün bildirimleri anında size gösteriyor. Hangi bildirimin gelmesini istediğinize ya da istemediğinize kendiniz karar verebiliyosunuz. Yani istemediğiniz uygulamalardan bildirim almıyosunuz ve bu sayede dikkatiniz dağılmıyor. Bu arada saat her uygulamadan gelen son bildirimleri gösteriyor sadece.

  Batarya ömründen bahsedecek olursak, normal bir kullanımla 2 güne kadar batarya ömrü alıyorum, geldiğinde bildirimlere bakıyorum, toplantım var mı yok mu kontrol ediyorum, yoldayken müzik dinliyorum ve belki kaytarmadıysam günde 1 saat spor yapıyorum. 2. akşam eve geldiğimde sabaha kadar götürecek bataryası oluyor ama gece uyumadan önce takmayı yeğliyorum.

  Konfor olarak, hafif ve ince bir saat, saatin boyutları ise tam ideal diyebilirim, uzun bir insan olduğum için bileklerim kalın ama saat ne küçük duruyor ne de büyük, bu benim için hep bir sorun olmuştu şu vakte kadar. Dediğim gibi konfor açısından çok rahat bir saat yapmış adamlar çoğu zaman saat taktığınızı bile unutabiliyorsunuz.

  Yapım kalitesi:
  O kadar para verdik bu kadarı da olsun tabi:) Yapım kalitesi olarak kesinlikle başarılı, neredeyse saatin başına bi şey gelmeyeceğinden emin bir tavırla takıyorsunuz genelde.

  Performans:
  Samsung Gear S2 ile aynı işlemciye sahip ama bu versiyonda daha fazla RAM var ve işletim sistemi daha iyi optimize edildiği için saatten aldığınız performans çok daha iyi. Zaman zaman yavaşlamalar oluyor ama bu yavaşlamalar genelde saatin yoğun bir şekilde bi şeyler yaptığı anlarda oluyor. Yani %98 olarak hızlı ve aktif çalışan bir saat diyebilirim.
  0  0
 6. Samsung un son çıkarttığı ürünler beni nedense çekmeye başladı, en son note 8 almıştım sonra bunu da alınca samsung un ne kadar ilerleme katettiğini anlamış oldum. Saatin içinde birçok sağlık uygulaması var, bunun dışında power point slaytı bile oynatabiliyosunuz. Bu da bluetooth sayesinde oluyor tabii. bana göre tek eksisi şarjının 48 saatten fazla görememesidir, buradan puan kırıyorum o yüzden, çünkü gece uyurken şarja bırakınca hem uykunuzu takip edemiyorsunuz hem de gece uyanınca saate bakamıyosunuz. Bu konuda tek değiller, bütün saatlerin pil ömürleri çok düşük, ama keşke bi an önce geliştirseler.
  1  0
 7. İyi olduğu yanları:
  Sağlık ve fitness
  Kayışların değiştirilebilmesi.
  Dönen saat başlığı
  Neredeyse sınırsız özelleştirme
  Manyetik şarj.

  Zayıflıkları
  Batarya ömrü: Yani aslında tam olarak bir zayıflık sayılmaz, çünkü bataryanın boyutu ve saatin gücü düşünülünce gayet normal geliyor. Ama işte şöyle ki ben saatini pek çıkarmayan bir insan olarak saati iki günde bir çıkarıp şarja takmayı istemiyorum.

  Bunun dışında telefona neredeyse ihtiyacım kalmadı. Saate bir ton şarkı yükledim, playlistler oluşturdum. Saat koşu mesafesini ya da yürüyüş mesafesini gayet iyi algılıyor, kalp ritmini de doğru olarak ölçebiliyor. Saat kayışllarının değiştirilmesi çok basit. Kıyafetinize ya da gireceğiniz ortama göre saatinizin kayışını değiştirmek gerçekten güzel bi rahatlık.
  1  0
 8. Akıllı ve kullanışlının bir birleşimi gibi bi şey olmuş saat. Samsung Gear S3 ün üstünde oynama yapmış da bu saati öyle çıkartmış gibi. Benim için en güzel şeylerden bi tanesi kalp ritmini doğru ölçmesiydi ve bunu çok başarılı bir şekilde yerine getiriyor, Gear S3 bunu tam olarak yapamıyordu mesela, arada bi saçmalıyordu.

  Saatin boyutları da mükemmele yakın, 1.75 boylarında klasik bi türk erkeğiyim ve bileklerim de gayet normal, ve saat cuk diye oturuyor bileğime. Boyut ve kullanış neden önemli diye soracak olursanız, koşu yaparken saatin bileğimden kaymasını ya da sağıma soluma çarpmasını istemiyorum, bu yüzden tasarımı çok doğru yapmışlar. Saatin en tatlı yanlarından bi tanesi de ekranı, tam beklediğim gibi harika bir ekrana sahip.

  Batarya ömrü şu ana kadar güzel gidiyor, pek kullanmadığınız zamanlarda 6 saatte %5 falan şarj yiyor. Özellikle uykudayken neredeyse hiç batarya harcamıyor. Ki bu sırada kalp ritmi sensörü açık ve çalışır vaziyette.

  Gear S3 ten sonra gelen bi gelişme de su dayanıklılığı, saatin en güzel özelliklerinden bi tanesi olabilir. 50 metreye kadar suya dayanıklılığı var, yani bu da saatle yüzebileceğiniz anlamına geliyor. S3’te suya dayanıklılık vardı ama yüzmek yoktu.

  Genel olarak üstünde yapılan geliştirmeler ve değişiklikler saati gerçekten bir spor saati kıvamına getirmiş ve bana gelecek için umut verdi. Kesinlikle tavsiye ederim.
  1  0
 9. Saate aşık oldum diyebilirim, tasarımı çok basit ve klasik bir saate benzeyen bir tasarım olmuş.

  Rahatlık-
  Saatin kayışları her türden bileğe tam olarak oturmak üzere tasarlanmış. Biraz kir tutabiliyorlar ama saatin su geçirmeme özelliği sayesinde istediğiniz gibi silip yıkayabiliyorsunuz. Cilttede bi sıkıntı yaratmıyor.

  Uyku takibi-
  Eğer saati bütün gece takarsanız, saat uykuya daldığınızı anlayabiliyor. Bunu nasıl mı yapıyor? Hareket ve kalp ritmi sensörlerini kullanarak, hareket etmediğinizi ve kalp ritminizin daha düzenli olduğunu algılayarak yapıyor. Sabah sonunda da ayrıntılı bir raporla uykunuzun nasıl olduğuna dair sizi bilgilendiriyor.

  Batarya ömrü-
  Ben şahsen iki şarj arasında 3 gün batarya ömrü alıyorum. Batarya ömrünü en çok kullanan aplikasyon ise Endomondo, koşuya çıktığımda kullanıyorum, ki bu kadarı da olsun dedirtiyor. Saati gece şarja bırakmak yerine duşa gireceğim zaman şarja bırakıyorum, zaten kısa bi sürede şarj oluyor.

  Yazılım-
  Tizen OS işletim sistemi çok çok çok iyi ve kısa sürede kendine alıştırıyor, döndürmeli saat başlığını kullanarak uygulamalara çabuk ulaşım sağlıyor. Daha önce hiçbir duraksama ya da takılma olmadı ya da herhangi bi uygulama kendiliğinden kapanmadı.

  Saatte olmasını istediğim tek bi özellik daha var, o da whatsapp ve telegram gibi uygulamalarda daha eski mesajları okumak. Bi de eğer birinden 2 ve üzeri mesaj gelirse sadece son mesajı gösteriyor. Chat hub diye bi uygulama varmış, onunla eski mesajları görebiliyormuşsunuz. Umarım yakında bir güncelleme gelir ve bunu ekstra bir uygulama kurmadan yapabiliriz.
  1  0

Siz ne düşünüyorsunuz?