“Xiaomi Mi Band 2 Kullanıcı Yorumları” için 10 yorum

 1. 9 yaşındaki kızım için aldım, hem günde kaç adım attığını hesaplamak için hem de uykusunu izlemek için aldım aslında. Mi’nin Fitness uygulaması çok net ve rahat anlaşılır olmuş. Yani kızıma almayacaktım aslında, kaybeder falan diye korkuyodum ama fiyatının ucuz olması ve okuduğum yorumlardan sonra almaya karar verdim. Güzel bi bileklik, arkadaşımın tavsiyesiyle aldım, memnunum bu yüzden ben de size tavsiye ediyorum.
  1  0
 2. Artılar:
  – Bu kadar uzun bataryaya ve böyle güzel özellikleri olan bir spor bilekliğine göre harika bir fiyat.
  – Çok uzun batarya ömrü var ve kalp ritmi ölçeri bütün gün açık olmasına rağmen 2 hafta pil ömrü gidiyor.
  – Siyah OLED ekran üstünden beyaz yazıları okumak çok kolay.
  – Tek dokunuşla fonksiyonlar arası geçiş çok rahat.
  – Çok rahat.
  – Su geçirmezlik çok güzel. Bilerek suyun dibine sokmadım ama duş aldım ve havuza girdim bi sıkıntı çıkmadı.
  – Çok hafif. Bazen varlığı unutuluyor.
  – Notify & Fitness uygulamasıyla çok güzel organize bi biçimde çalışıyor. Orijinal uygulamadan daha iyi olduğunu bile söyleyebilirim.
  – Titreşimi çok kuvvetli.

  Eksiler:
  – Benim için çok az eksisi var, ama 6 ay sonunda kayışlar biraz eskidi gibi hissediyorum, geçen gün açılıp bileğimden düştü, yeni kayış almam gerekebilir diye düşünüyorum. 6 ay sonuna kadar bi sorun yaşamadım ama şimdi şimdi gevşemeye başladı.
  – Mi Fit uygualaması bence çok kötü, ama başka uygulamalar mevcut.
  – Kayışların delikleri birbirine biraz daha yakın olsa daha ayarlanabilir olurdu.
  – Otomatik parlaklık ayarı yok, bazen gece yanlışlıkla açıyorum ve kör oluyorum 🙂 Tabi büyütülecek bi şey değil ama otomatik ışık sensörü koysalarmış daha iyi olurmuş.
  1  0
 3. GENEL
  Adımlarımı sayacak, kalp ritmimin kaydını tutacak ama o kadar da pahalı olmayan bi şey arıyordum, biraz araştırma yaptıktan snora Mi Band 2 ile Fitbit Flex 2 arasında kaldım, en sonunda bir hafta sonunda birini iade etmeyi planlayarak ikisini de sipariş ettim, bu bi haftanın sonunda kazanan Mi Band 2 oldu. Bu fiyata göre Flex 2 yi kesinlikle çok fena parçalıyor. Kalp ritmi konusunda çok başarılı.

  Ekran
  Mi’nin ekranı var, Flex in yok mesela. Ama hangisini kullanacağıma karar vermeden önce ekran benim için pek önemli değildi ama şimdi ekranın olmasının rahatlığına alıştım ve olmasa ne yapardım bilmiyorum.

  Kalp Ritmi Ölçer
  Eğer kayışları doğru ayarda takmazsanız çok saçma sapan sonuçlar alabiliyorsunuz, ya çok yüksek çıkıyor ya da çok düşük ama eğer düzgün takarsanız her seferinde doğru sonuç veriyor, bu fiyata göre yine başarılı denebilir.

  Uygulamalar
  İşte Mi Band burada işi batırıyor dostlar. Mi Fit aplikasyonu çok temel şeyleri gösteriyor, adım, kalp ritmi, uyku ve bazı temel aktiveteler mevcut sadece. Fitbit in uygulaması daha çok oyun gibiydi mesela diğer arkadaşlarınızla yarış falan yapabiliyodunuz, bazı ödül vari şeyler vardı. Eğer Fitbit biraz daha ucuz olsa ve ekranı olsa kesinlikle onu alırdım yani. Ayrıca 3. parti uygulamalar Mi Band le pek iyi anlaşamıyor, ama hepsi FitBit te canavar gibi çalışıyor. Buradaki puanı Fitbit kaptı.

  Arada 200 lira gibi bir fiyat farkı olduğunu da eklemeliyim.

  Genel olarak fiyat performans ürünü denebilir, en büyük artısı pilinin bitmemesi 🙂
  1  0
 4. Artılar:
  * Su geçirmez olması.
  * 3 haftada bi şarj etmek yetiyor. Diğer saat ve bileklikler ise 2 3 günde bi.
  * Aşşşşşırı ucuz. Ve gittikçe de ucuzluyor. Cidden bu kadar ucuz olması komik artık. Apple saatinin fiyatına 10 15 tane bundan alabilirsiniz.
  * Çok küçük ve hafif.
  * Farklı farklı kayışlar alabiliyosunuz, mesela ben bi tane metal kayış buldum harika görünüyor. Diğer bütün materyaller bileğimi rahatsız ettiğinden dolayı bu benim için büyük bir artı.
  * Bir senedir takıyorum ama bir çizik bile yok, çok sağlam.
  * Kalp ritmi ölçme sensörü var. Başlarda pek kullanmıyodum ama şimdi önem veriyorum.
  * Xiaomi, bileklik üstünde hala çalışıyor, yazılım güncellemeleri geliyor, sürekli olarak bi şeyler ekleniyor.

  Eksiler:
  – Bileklik bazen iPhone 7 ile eşleşmekte zorluk yaşıyor. Ama bu genelde bluetooth u açıp kapayınca geçiyor.
  – Saatin ilk kurulumu ve kayıt işlemleri biraz zorlu. Bitince rahat bir nefes aldıran cinsten.
  – Bu pek eksi olmayabilir ama saat günlük bilgilerinizi kayıt altında tutmuyor, yani başka bi bilekliğe geçtiğinizde bunları aktaramıyosunuz. Aynı modelden alsanız bile böyle bi aktarım söz konusu değil.
  0  1
 5. Henüz bikaç gündür kullanıyorum ama şimdiden çok fena etkilenmiş durumdayım, çok hoşuma gitti. Kalp ölçme muhabbeti çok iyi ve çok doğru sonuçlar veriyor. Uyku analizinin olması beni şaşırttı, hatta bunu kullanmam beni daha da şaşırttı. Pek öyle sağlığına dikkat eden bi adam değildim ama artık bunlara önem verir oldum. IOS la olan uyumu da başarılı.
  Alarm fonksiyonu da başarılı, yani öyle gibi duruyor. Bazen çok net olarak uyandırıyor, bazen hiç hissetmiyosunuz bile, galiba üstüne yatınca pek hissettiremiyor kendini, ama aynısı telefon alarmı içinde geçerli.
  Arama ve mesaj bildirimleri başarılı, tabi bunların sadece basit bildirimler olduğunun farkında olmak gerek.
  0  0
 6. İki senedir başka markalar kullanan biri olarak bu bileklikten çok etkilendiğimi söylemek istiyorum, hiç böyle bi şey beklemiyodum. Daha bi kere şarj ettim aleti ve aradan 10 gün geçmesine rağmen hala %34 şarjı var, nasıl olabiliyo yani bu kadar iyi olması ve bu kadar ucuz olması gerçekten anlamsız. Bileklik çok hafif ve ince. gömleğin kolları üstüne gelebiliyor. Bileklerim gayet incedir, ikinci deliği kullanıyorum o yüzden, küçük bi çocuğun bileğine olur mu bilemedim ama zaten galiba internetten farklı kayışlar sipariş edebiliyosunuz. Yağmurda ıslanması sorun olmuyor, aynı şekilde duş alsanız da sorun yok. Havuzda test etme fırsatım olmadı, bu konuda bi şey söyleyemiycem o yüzden. Uyku takibi için bir şey yapmanıza gerek yok bu arada, kendisi uykuya daldığınızı anlıyor ve kayıt altına almaya başlıyor. Sabahları maksimum iki alarm kuruyorum, eskiden telefonda en az 10 alarm kurardım, ki uyanmam gereken süreden en az yarım saat öncesine kurardım ki kesinlikle uyanayım, ama artık tam uyanacağım saate ve 5 dakika sonrasına kuruyorum, bi de kulağınızda telefonun bağırmasıyla uyanmakla bileğinizde titreyen hafif bir şeyle uyanmak arasında çok fark var. Titreşimle uyanmak çok daha güzel kesinlikle. Eksiler: Kalp ritmi ölçeri kendinizin etkinleştirmeniz gerekiyor, her seferinde bunu yapmak biraz can sıkıcı olabiliyor, bi de adım sayar ve uyku takibindeki gibi grafikli sonuçlar almıyosunuz ve kronolojik bi sıralama söz konusu. Bunun için farklı uygulamalar kullanabiliyoruz diye biliyorum ama henüz deneme fırsatım olmadı. MiFit uygulaması çok temel bi uygulama, eğer çok fazla spor yapan biriyseniz başka bir uygulama kullanmanızı öneririm. Artılar: İnanılmaz batarya ömrü, su geçirmezlik özelliği, ve bu kadar çok sensöre sahip olmasına ve gayet iyi bir bileklik olmasına rağmen inanılmaz ucuz fiyatı. Her marka telefonla olan güzel ve rahat uyumu.
  Bu arada bataryası cidden 1 ay gidecek gibi duruyo, adamlar imkansızı başarmış.
  0  0
 7. Mi Fit uygulaması gayet düzgün, arayüz tertemiz, çok rahat bi şekilde kullanılabiliyor.

  Geri kalan özelliklerinden bahsedeyim biraz daha. bilkelik yeterince rahat, dizayn olarak çok sade, bu arada internette o kadar çok farklı tasarımda kayış var ki şok olursunuz. Ter konusunda bi sıkıntı çıkartmıyor, kayışlarda ya da saatin kendisinde leke kalmıyor, bi bezle veya ıslak mendille silinebiliyor. Ben şahsen sağ koluma taktım ve otomatik açılma özelliğini devre dışı bıraktım, çünkü normal mekanik saat takmaya alışığım ve öyle devam etmesini istedim, bataryayı ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama en azından 2 hafta gidiyor hala batarya, daha fazlasına da ihtiyacım yok zaten. Bu arada herkese google playdeki Mi Band Tools uygulamasını kullanmasını öneririm, harika özelikleri var. Mi Band Tools la birlikte Mi fit i de çalıştırın derim, telefonun bataryasını o kadar etkileyen bi şey değil.
  0  0
 8. Akıllı bir bileklik arıyodum, baya uzun bir süre araştırdıktan sonra Xiaomi Mi Band 2 yi bi deneyeyim dedim. Bu fiyata çok fazla etkilendiğimi söylemeliyim.

  Birincisi güneş ışığı altında ekrandaki yazıları okumak zor. Geçişli ekranda kalp ritmi, batarya ömrü, attığınız adım sayısı, saati görebiliyorsunuz. Kalp ritmi sensörü bazen biraz fazla hassas davranabiliyor bu arada, özellikle ritminizi ölçmek istediğiniz zamanlarda kolunuzu sabit tutarsanız daha net bir sonuç alırsınız, he sürekli böyle tutmanıza gerek yok tabi, sonuçta bileklik düzenli olarak ortalama bir sonuç çıkartıyor size ortalama olduğu için çok doğru olmasa da, doğruya yakın bi sonuç alıyosunuz. Adım sayarsa o kadar net değil malesef, diğer saatler ya da bilekliklerle daha farklı bi algoritma kullanılmış ama gelişmeye açık diyebilirim. Bazen fazla sayıyor.

  Bilekliğin kendisi yani kayışları, yumuşak ama dayanıklı bi plastik malzemeden yapılmış, takarken pek hissetmiyosunuz, hem rahat hem de gerçekten çok aşırı hafif. Batarya ömrü harika, hiç şarj etmenize gerek kalmadan iki hafta dayanıyor, tabii bu her şeyi kullanırken öyle, biraz daha az bi şey kullanırsanız 1 aya kadar ömrü var diye biliriyorum. Bu arada saatin şarj olması 1-2 saat sürüyor, yani nasıl becermişler bunu bilmiyorum ama cidden harika olmuş. Temizlik konusuna gelirsek, ben şahsen ıslak mendil, bez ne bulursam siliyorum, bazen yıkıyorum bile, bu konuda bi sıkıntı yok. Adamlar su geçirmez dememiş, sıçrama dayanıklılığı sertifikası var ama ıslanması sorun yaratmıyor. Ama tabii denize girmeyin ya da derin dalışlar yapmayın, yaparsanız da bozuldu diye üzülmeyin, bozulur çünkü.

  Son olarak yazılım tarafına değinmek istiyorum, bu konuda baya başarılı iş çıkarmışlar diyebilirim, adım saymak için güzel bi algoritma yapmışlar, aynı şekilde uyku düzeninizi izlemek için de öyle, derin uykunuzun hangi saatler arasında olduğunu, ne kadar derin uykuda kaldığınızı falan hesaplıyor. Bu arada Mi Band Tools u kullanmanızı gerçekten tavsiye ederim, bu uygulamayı satın almanız gerekiyor ama bileklikte olmayan çok güzel özellikler ekleniyor.
  0  1
 9. Artılar:
  – Fiyat.
  – Harika yapım kalitesi.
  – Harika batarya.
  – Başarılı kalp ritmi ölçer.
  – Adım sayarın her seferinde doğru ya da doğruya çok yakın sonuç vermesi.
  – Küçücük ekranda gerekli bilgilerin gösterilebilmesi.
  – Titreşimli alarm.

  Eh işteler:
  Kalp ritmi ölçer başarılı eyvallah, ama kendiniz açıp kapatmanız gerekiyor. Bi de çok hafif bir sensör kullanılmış, eğer bileklik bileğinize yapışık değilse ya da fazla yapışıksa farklı sonuçar alabiliyorsunuz, bu sonuçlar çok yüksekte olabilir çok düşükde.

  Eksiler:
  – Barometre sensörü yok.
  – Sürekli olarak kalp ritmi ölçer yok. Batarya ömrüne etkisi umrumda değil, keşke böyle bi seçenek sunulsaydı.

  Sonuç olarak çok ucuza böyle bir bileklik sahibi olmak isteyen herkese öneririm, yani sürekli olarak spor yapan biri değilseniz pek ihtiyacınız yok ama sadece uyku düzeninizi izlemek için bile alabilirsiniz. Kısacası fiyat performans grafiğinde baya başarılı, öneririm.
  0  1
 10. Bu benim ilk akıllı bilekliğim. Daha önce eşime babalar günü için Mi Band 1S almıştım ve o çok sevince kendime de almaya karar verdim ve tabii ki kendime daha iyisini aldım :)) Bilekliği internetten sipariş ettim sorunsuz bi şekilde elime geçti.

  Henüz bi iki haftadır kullanıyorum ve çok hoşuma gitti diyebilirim. Android telefonumla gayet uyumlu bi şekilde çalışıyor. İşim gereği çok ayakta kalıyorum ve her zaman gün içinde ne kadar yürüdüğümü kaç adım attığımı merak ediyodum, sırf bunun için bile alabilirdim yani aslında bu bilekliği. Tek sıkıntı gece vardiyasında çalıştığım zaman, saatin 12 de kendini sıfırlaması, yani bi yerden sonra o günki ilerlememi kaybediyorum, bu yüzden saat kendini sıfırlamadan önce istediğim bilgileri aklımda tutuyorum, ve sonra kendim hesaplıyorum. Yine de bu fiyata yine çok çok iyi.

  Duş aldım, bulaşık yıkadım, koşu yapıp terledim ama su geçirme gibi bi sıkıntı olmadı henüz.
  1  1

Siz ne düşünüyorsunuz?